24. KOLO A TÝM: Sokol Hroznová Lhota - SK FC Doubravník 4:0

24. 5. 2009

Sokol Hroznová Lhota - SK FC Doubravník 4:0 (2:0)
Branky: 5. + 48. Bíla, 31. Slovák, 87. Podolan
Diváci: 180

Do důležitého utkání vstoupili hráči Hroznové Lhoty dobře. Kapitán Ondřej Bíla dostal míč na hranici pokutového území, přehodil si ho z levé na pravou nohu a krásnou střelou k tyči uklidnil svůj tým, 1-0.

Doubravník hrál v poli dobře, ale své vypracované šance řešili jeho hráči zbrkle a nepřesně. Domácí mohli přidat další branku ve 13. minutě, ale Slovákovu klopenou střelu gólman Fabičovič vytěsnil na rohový kop. Hosté z Doubravníka zahrozili ve 28. minutě, kdy míč po zblokované střele mířil obloukem do brány, Stanislav jej však dobrým zákrokem vatěsnil mimo. Ve 31. minutě uhodilo na druhé straně. Slovák střílel z ostrého úhlu a jeho krásná rána zapadla k zadní tyči, 2-0.

Ve 38. dostal míč za obranu domácí Pravda, svůj postup na gólmana řešil střelou mířenou na bližší tyč, gólman vyrazil.

Do druhé půle vstoupili hráči Hroznové Lhoty snově. Slovák vyrazil za obranu, přihrávkou pod sebe našel Bílu, jehož křižná střela po zemi zapadla k tyči, 3-0.

Domácí kapitán sahal po hattricku, když v 57. minutě předvedl dribling uprostřed pokutového území soupeře, jeho střela však tentokráte mířila vedle.

V 66. minutě pak napřáhl k tvrdé střele Pavel Smištík, Fabičovič byl u bližší tyče na zemi včas. V 68. minutě zatrnulo domácím fanouškům, když byl na nosítkách odnesen kapitán Ondřej Bíla.

V 71. minutě si Fabičovič v bráně Doubravníka poradil se střelou Pravdy. V 87. minutě však inkasoval znovu, to nestárnoucí Karel Machala vyslal kolmicí Podolana, ten si mohl vybrat mezi nahrávkou na v tandemu postupujícího Slováka nebo přímou střelou. Zvolil střelu po zemi a bylo 4-0.

Tomáš Podolan byl při chuti, v 90. minutě vyslal další jedovatou střelu, Fabičovič tentokráte zasáhnul. V poslední šanci zápasu se zjevil Lukáš Lipčík, ale jeho gólová střela byla na poslední chvíli tečovaná obráncem mimo.

Stanislav – Suchý (12. Smištík P.) (75. Kučera), Schwarzbier, Hlahůlek, Šrahůlek – Smištík J., Bíla (c), Lipčík L., Pravda – Podolan, Slovák