7. kolo: Hroznová Lhota - Blatnice 1:2(0:1)

19. 9. 2011

Falešník - Schmeister, Ondroušek

Dlouho očekávané derby mezi Hroznovou Lhotou a Blatnicí mělo náboj již před jeho začátkem. V týmu hostí z Blatnice nastupujě pravidelně několik bývalých hráčů z Hroznové Lhoty a na lavičce jako trenér působí dlouholetý funkcionář Hroznové Lhoty Jaroslav Bíla. Oba celky se potácejí na chvostu tabulky, a tak vidina tří bodů slibovala, že se bude bojovat do poslední chvíle. Vlažný začátek utkání nabídl první šanci až v 15. minutě. Domácí Janulík poslal míč do vápna Jeglovi, jenže ten z dobré pozice před gólmanem netrefil. Hosté z Blatnice odpověděli hned v zápětí. Gólově! Nejprve se si skvěle z pravé strany naběhl do velkého čtverce Jakub Cícha. Jeho nájezd ještě Smetka stačil vyrazit. Ale z následujícího rohu mu Schmeister už nedal šanci a poslal hosty do vedení 0:1. Za domácí se pokusil srovnat kapitán Schwarzbier, ale hlavičkou z roku mířil vysoko nad. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Slibnou šanci na pojistku zahodil po centru Janík. V 64. minutě se na hřiště dostal dorostenec Falešník. Jeho prvním dotykem s míčem dokázal střelou z vápna srovnat na 1:1. Hosté zahrozili ihned po rozehrávce, ale Cileček hlavičkoval jenom nad. Domácí se dostávali do tlaku zejména po stranách hřiště. Jegla se zprava dostal až za obranu hostí. Naštěstí se blatničané stihli včas vrátit a zachytili jeho gólovou přihrávku. Po druhé straně se z lajny dostal do tutovky domácí Lipčík Josef. Tvrdou ránu z těsné blízkosti mu zlikvidoval gólman hostí Podolan. Běžela 72. minuta a obrana Hroznové Lhoty zaspala. Sám na brankáře se řítil Ondroušek a opět poslal Blatnici do vedení. 1:2. Opaření domácí se už nezmohli na odpor. Navíc jen díky Smetkovi v bráně nedokázali  Jan Cícha ani Jakub Cícha navýšit skóre. Vyrovnané utkání dovedla Blatnice do vítězného konce. Zato domácí pykali za neproměněné šance a hrubé chyby při bránění.

Hroznová Lhota: Smetka - Ďurátný, Kučera, Schwarzbier, Frolek - Lipčík Josef, Janulík, Pavlica, Jegla - Náhlík, Podrazil.

Blatnice: Podolan - Laga, Lipčík M., Cileček, Cícha J.,Lipčík L., Schmeister, Cícha J., Janík, Štefánek. Sládeček.