A tým 1. kolo (18/19): Baník Dubňany - Sokol Hroznová Lhota 0:3 (0:3)

Baník Dubňany - Sokol Hroznová Lhota 0:3 (0:3)

Branky: 14. Lipčík P., 36. Janík, 41. Červenka

ŽK: Hlaváč, Juřica, Noga, Chludil - Janík, Radmil, Falešník, Lipčík P.

Diváci: 150

Dušičkový víkend přinesl dohrávané první kolo, v jehož rámci podzimní vítr zavál hráče Hroznové Lhoty na útulný dubňanský stadion. Postavení v tabulce favorizovalo hosty, kteří se mohli za jistých okolností posunout do jejího čela, což se po hříchu také podařilo, ale nepředbíhejme.

Utkání se hrálo sice v Dubňanech, ale hosté měli takřka domácí prostředí, protože drtivá většina ze sto padesáti diváků přijela z Hroznové Lhoty. Ti viděli vyrovnané a velmi bojovné utkání, které bylo rozhodnuto během prvního poločasu. Hostům chyběl kapitán Radek Polách, a tak si pásku na ruku navlékl Aleš Radmil. A ten také hrozil jako první, ale jeho střela se zastavila o tyč domácí brány. A tak se diváci gólu dočkali až ve 14. minutě, v níž Červenka servíroval zleva na malé vápno a Petru Lipčíkovi stačilo správně nastavit kopačku, aby míč usměrnil za Novotného záda, 0-1

V hostující bráně chyběl zraněný Stanislav, a tak se mezi tři tyče znovu postavil Jiří Maněk, který jinak hrává stopera. A ten se blýskl výborným zákrokem, když nohou vyrazil střelu jednoho z domácích hráčů, který na něj postupoval sám z boku. Další krušný moment pak hostující gólman zažil ve chvíli, kdy mu při domácím střeleckém pokusu podklouzly nohy, a tak míč v záklonu vytěsnil alespoň na rohový kop. Góly však tentokrát padaly pouze do domácí brány. Ve 36. vyslal Lukáš Lipčík za obranu Janíka, ten postupoval zleva sám na Novotného, kterého pokořil střelou na zadní tyč, 0-2

Na rozdíl tří branek pak hosté upravili ještě do poločasu, když šel Petr Lipčík sám na Novotného, ten jeho pokus sice vyrazil, ale jen proti dobíhajícímu Červenkovi, který už zboku mířil levou do černého, 0-3

Ve druhé půli si hosté výsledek hlídali a trenéři poslali na hřiště postupně čtyři náhradníky. I přesto mohl být rozdíl ve skóre ještě výraznější, jenže Škopík po přetaženém centru napálil pouze břevno, Petr Lipčík po centru zleva mířil šajtlí do tyče a nakonec ještě tentýž hráč neproměnil samostatný únik, když se pokusil Novotného přehodit, ten však míč vyškrábl mimo bránu. To už však nikoho nemrzelo, protože se hosté (při zaváhání Lednice) posunuli na první příčku tabulky, kde také přezimují. O tom, jak Lednice padla doma s Rakvicemi, je možné se dočíst v reportáži na jejím webu - viz ODKAZ