A tým 10. kolo (18/19): Slavoj Rohatec - Sokol Hroznová Lhota 1:5 (0:4)

Slavoj Rohatec - Sokol Hroznová Lhota 1:5 (0:4)

Branky: 46. Šimánek - 2. Falešník, 15. + 20. Radmil, 34. Janík, 70. Červenka

ŽK: Mlynařík, Schenel, Šimánek (všichni Rohatec)

Diváci: 350

Rohatecký Slavoj prožívá v tomto ročníku 1.A třídy velké obrození. Tým, který se v minulém ročníku pohyboval ve spodních patrech tabulky, letos hraje velmi dobře a před 10. kolem byl v tabulce o bod před námi. Náš celek odjížděl na horkou rohateckou půdu nejen s pokorou, ale s novým rozestavěním, když jsme hráli pouze na jednoho útočníka, zato s pěti borci v záloze.

Hráči Traubenu měli raketový start do zápasu. Po rohovém kopu prodloužil jeden z domácích hráčů míč hlavou na zadní tyč, kde číhal Falešník, který pohotovým volejem poslal balon mezi nohama gólmana Novotného do sítě, 0-1

Hosté hráli výborně, vyhrávali většinu soubojů a domácí obrana nedokázala zachytávat jejich brejky. Jeden z nich se zrodil poté, co sudí Krbůšek nezapískal souboj u šestnáctky, k míči se po rychlé kontře dostal Radmil a placírkou mířil přesně k tyči, 0-2

Ten samý hráč se gólově prosadil za dalších pět minut, jak jinak, než po dalším rychlém brejku, kdy Novotného překonal placírkou po zemi, 0-3

Ještě do poločasu bylo po zápase. Ve 34. minutě poslal Bíla míč Petru Lipčíkovi, ten prodloužil na Janíka, ten levačkou obstřelil Novotného a mířil přesně k tyči, 0-4

O poločase proběhla v domácí kabině pořádná bouřka a hráči Slavoje vlétli na hřiště s velkým elánem. A hned po minutě se dočkali gólu. Po špatném pokrytí soupeře v obraně, a Gazárkově podklouznutí, se dostal do šestnáctky Šimánek jeho obstřel se nakonec dostal přes veškerou snahu obránců až do brány, 1-4

Domácí začali hrát vabank a na totální riziko. Hosté většinu svých akcí ve druhé půli buďto nedotáhli, anebo je zastavil zdvižený praporek sudího na pomezí. Přesto se dočkali pověstného búra. V 70. vymotal Janík ve vápně dva obránce, oslovil Petra Lipčíka, který posunul ještě na Červenku, na něhož zívala odkrytá brána a robustní útočník mířil přesně, 1-5

Domácí měli do konce zápasu ještě dvě nebezpečné střely k tyči, s oběma si však dobře chytající Stanislav poradil, a tak se už skóre nezměnilo. Hroznová Lhota se po výborném výkonu posunula před svého soupeře a příští týden na hody přivítá další Slavoj - tentokráte z Velkých Pavlovic.