A tým 11. kolo (17/18): Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Velké Pavlovice 3:1 (3:0)

Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Velké Pavlovice 3:1 (3:0)

Branky: 12. Janík, 35. Lipčík P., 40. Bíla - 59. Vintrlík

ŽK: Bíla, Schwarzbier - Rozbořil, Vintrlík, Záblacký, Koch

ČK: Vintrlík (VP)

Diváci: 225

Na hody čekal domácí Hroznovou Lhotu souboj s mladým týmem Velkých Pavlovic. Hosté, hrající v tradiční červeno-bílé kombinaci, se ještě nestihli rozkoukat a už počítali šance domácích. Těch bylo během prvních deseti minut víc, než by bylo zdrávo, přesto hráči Slavoje nebrali toto varování vážně a ve 12. minutě inkasovali z kopačky nejlepšího střelce soutěže - Michala Janíka. Falešník rozehrál akci do pravého křídla, odkud Petr Lipčík poslal přesný centr na malé vápno, kde si míč našel domácí štírek a střelou k bližší tyči zaznamenal svůj třináctý gól v sezoně, 1-0

Michal Janík se tak trefil v každém zápase, ve kterém nastoupil, což je úctyhodný počin!! Až inkasovaná branka přinutila hostující borce, aby také oni přidali na obrátkách. A ve 23. už to v domácí obraně hořelo. Bogiň se pěkně uvolnil a jeho centr do vápna Kusalík podběhl, naštěstí se Vintrlík neodhodlal ke střele do prázdné brány, ale k centru do "země nikoho". Domácí odpověděli přímým kopem Falešníka z pravé strany, z něhož domácí štírek mířil ostrou ranou na bližší tyč, Vdoleček tam byl včas a vyrazil míč na rohový kop. Poté to hosté dvakrát zkusili ostrými ranami z dálky. Nejdřív si Kusalík poradil s projektilem Vintrlíka, aby za dvě minuty pouze vyrazil Strakovu bombu před sebe, dobíhající Bogiň byl naštěstí v ofsajdu. Ve 35. minutě přišli domácí o Lukáše Podrazila, který byl po faulu protihráče dlouho ošetřován za postranní čarou, aby nakonec opustil hřiště na nosítkách v sanitce. Tento faul domácí ztrestali gólem. Falešník se postavil k rozehrávce přímého kopu, jeho ostrý centr v šestnáctce skočil a přistál přímo u Petra Lipčíka, který ho pěkně z otočky poslal do sítě, 2-0

A prakticky ze stejné pozice přilétl hostům také třetí gól. Tentokráte se kopal přímák z rohu velkého vápna po faulu na Gazárka a Falešníkův centr lehce usměrnil za Vdolečkova záda hlavou Bíla, 3-0

Ve druhé půli toho už příliš k vidění nebylo. Hosté se dočkali snížení po nenápadné akci Vintrlíka, který postupoval s míčem k bráně a dostal od domácích obránců prostor ke střele, po níž balon uklidil po zemi k levé tyči, 3-1

Domácí se pak snažili podnikat kontry do otevřené obrany Pavlovic. V 69. našel Janík centrem Petra Lipčíka, jehož ostrou hlavičku však Vdoleček vytěsnil na rohový kop. V 75. pak napřáhl z dálky Falešník, Vdoleček míč vyrazil před sebe, ale před dobíhajícím Janíkem balon lapil. Pět minut před koncem pak podnikli domácí brejk po levé straně, ne jehož konci byla Červenkova přihrávka na penaltovém puntíku stojícímu Petru Lipčíkovi, ten však namísto gólové střely chtěl ještě celou akci vyšperkovat posunutím doprava na volného Janíka, ten však stál v ofsajdu. Ještě předtím opustil hřiště zbytečně tvrdě hrající Vintrlík, který viděl druhou žlutou kartu.

V příštím kole náš tým čeká velmi těžký soupeř. Znovu doma totiž přivítáme MFK Vyškov B.

Kusalík - Lipčík J., Schwarzbier, Maněk, Podrazil (36. Matyáš) - Falešník, Bíla (c), Vaverka, Janík - Lipčík P. (90. Jung), Gazárek (72. Červenka)