A tým 13. kolo (16/17): Sokol Křepice - Sokol Hroznová Lhota 2:1 (0:1)

Sokol Křepice - Sokol Hroznová Lhota 2:1 (0:1)

Branky: 75. Bílek, 80. Příkazský E. - 11. Podrazil

ŽK: Frank, Trávníček, Vala, Mrkvica J. - Lipčík J., Lipčík P.

DIváci: 100

Ach ta nešťastná třináctka! Třinácté kolo přineslo hráčům Hroznové Lhoty zbytečnou ztrátu bodů na hřišti Křepic. Předvedli v něm totiž nejhorší výkon podzimu a nedokázali udržet nadějně se vyvíjející stav a po dvou brankách v závěru nakonec odjeli z Křepic s prázdnou.

V první půli byl k vidění na hřišti především boj na úkor přesnosti. Hostující tým šel do vedení po sérii rohových kopů, když po tom posledním se opřel do odraženého míče Podrazil a jeho křížný volej zamířil do černého, 0-1

Po vedoucím gólu měli hosté sice optickou převahu, ale chyběl jim hlavně pohyb. Velkou šanci na zvýšení náskoku měli ještě před přestávkou. Jagoš ve vápně špatně trefil míč, ten však skočil přímo před prázdnou bránu, kde se ho snažil skluzem uklidit do sítě Falešník, míč však špatně trefil a Frank celou situaci zachránil.

Také ve druhé půli to byli nejdříve hráči hostujícího týmu, kdo byl blíže ke vstřelenému gólu. Střídající Gazárek dostal míč před prázdnou bránu, tu však z nějakých dvou metrů dokázal přestřelit. To byl jeho první kontakt s míčem. Poté ještě hlavní sudí Pleskač nepískl jasný faul na Jagoše ve vápně, čímž domácí ušetřil pokutového kopu. A ti trestali. Po jedné z mnoha hostujících ztrát míče ve středu hřiště rozjeli přečíslení po pravé straně, na jehož konci stál přesně střílející Bílek, 1-1

Hosté mohli odpovědět po šanci Bíly, ten si však nevedl příliš dobře. A tak Křepice otočili výsledek na svoji stranu. Na začátku byla znovu ztráta míče ve středu hřiště, kontra šla tentokráte po levé straně a na jejím konci byla přihrávka před bránu, kde číhal Erik Příkazský, který neměl se zakončením problémy, 2-1

Zbytek zápasu měli hosté sice tlak, ale na Franka už žádná střela neprošla, všechny se zastavily o bránící hráče. Díky absenci Schwarzbiera se stáhl na post stopera Petr Lipčík, což si vybralo daň v ofenzívě. To však nic nemění na tom, že to byl ze strany hostujících hráčů nejhorší výkon podzimu. Šance na reparát už bude jenom jedna a v sobotním domácím utkání s nováčkem z Charvátské Nové Vsi to bude všechno, jenom ne lehké.