A tým 17. kolo (17/18): Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Rohatec 4:0 (2:0)

Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Rohatec 4:0 (2:0)

Branky: 8. Janík, 45. Červenka, 63. + 89. Polách

ŽK: Jüstel, Mlynařík, Tomšej (všichni Rohatec)

Diváci: 201

Domácí hráči už nutně potřebovali naplno bodovat a měli k tomu ideální podmínky. Počasí bylo totiž přímo fotbalové a navíc přijel třetí tým od konce tabulky - Slavoj Rohatec. Ten sice už v průběhu této sezony dokázal překvapit několika remízami na půdě silných soupeřů, nicméně karty byly rozdány tak, že favoritem byl domácí Sokol.

Jeho hráči tuto roli začali naplňovat hned od úvodního hvizdu. Už ve 4. minutě se odražený míč dostal ve vápně před Lukáše Lipčíka, jehož ránu levou hostující obrana ztečovala na rohový kop. Z něho pak Polách točil míč přímo do bližší šibenice, odkud ho však  dokázal robustní gólman Jüstel vyboxovat. Hosté tak požár v obraně uhasili, ovšem ne na dlouho. Za dalších pět minut se do jejich vápna prohnal po pravé straně rychlonohý Petr Lipčík, jehož přízemní centr se po teči dostal před prázdnou bránu k Michalu Janíkovi, který pohodlně rozvlnil síť, 1-0

Hosté také nebyli úplně bezzubí a uměli čas od času nepříjemně zahrozit. Bohužel je pokaždé zradila místy až katastrofální koncovka. Prvním příkladem byla akce ze 14. minuty. V ní Konečný tvrdě (ale čistě) tělem odstavil od míče Schwarzbiera a přihrávkou pod sebe našel na penaltě úplně volného Schenela, ten ale balon špatně trefil a poslal ho mimo. Ve 20. pak dostal dlouhý balon za obránce hostující Čechovský, ten však přehodil nejen vybíhajícího Smetku, ale také bránu. Domácí tým měl v první půli územní převahu, ovšem hodně jeho akcí zhatily špatné finální přihrávky, které sbírali stopeři v modrých dresech. Další vzrušení tak přinesla až 31. minutě. Domácí v ní podnikli rychlou kontru po pravém křídle, míč se dostal nalevo k Falešníkovi, který utěšenou bombou z dálky trefil břevno, odražený míč si našel Petr Lipčík, jehož tvrdou ránu pohotově vyboxoval Jüstel do bezpečí. Stejně dobře si vedl hostující brankař i za pět minut při další oku lahodící střele, kterou tentokrát vyslala zpoza vápna pravačka Polácha. Další vzrušení pak přinesl až konec prvního poločasu. Ve 44. dostal Petr Lipčík kolmici za obránce, míč však doběhl už příliš blízko gólmanovi, kterému ho napálil pouze do nohou. Hned z dalšího útoku se probil přes několik bránících soupeřů Červenka, ocitl se tváří v tvář Jüstelovi, míč však poslal těsně vedle. Domácí se však ještě před poločasovým hvizdem dočkali pojistky svého vedení. To se za obránci ocitl znovu Petr Lipčík, centrem našel na pravé straně právě Červenku, který už tentokrát hlavou mířil do černého, 2-0

Po této brance ještě uviděl žlutou kartu za prostesty hostující gólman a sudí Blažek následně poslal hráče do kabin.

Druhá půle zastihla domácí fotbalisty v nedbalkách. Ti nechali projít po levé straně Petráka, jehož ideální přihrávku před bránu napálil z první střídající Lábadi, ovšem Smetka výborným, reflexivním zákrokem zvedl míč nad břevno. U domácího gólmana bych se rád na chvíli zastavil. Ten totiž nestál v bráně několik měsíců, navíc už přestal dokonce trénovat. Ovšem po zranění Lukáše Kusalíka byl znovu povolán do zbraně a předvedl jistý, vynikající výkon. Klobouk dolů!

Domácí tým své vedení navýšil v 64. minutě v době, kdy se na hřišti začalo přiostřovat a hosté věděli, že mají nejvyšší čas, aby něco se zápasem udělali. V té chvíli uťal jejich naděje kapitán Radek Polách. Ten po kostrbaté akci převzal míč na pravé straně, po chvilce váhání zařadil kosmickou rychlost, prohnal se kolem obránce a křížnou, přízemní ranou poslal míč podél gólmana do sítě, 3-0

Domácí si už po této parádní akci vedení hlídali a pokoušeli se využít otevřené obrany Slavoje k dalším zásahům. Mezitím ovšem museli čas od času řešit několik svízelných situací i ve vlastním vápně. V 81. si srazil centrovaný míč na vlastní bránu Maněk, Smetka byl ovšem včas na zemi a míč zastavil. Hned za minutu pak domácí obrana chybovala, do míče se vápně opřel šajtlí Schenel, ovšem poslal ho těsně nad. Hostující mladík tak definitivně pohřbil šance hostí alespoň na čestný úspěch. Domácí udeřili počtvrté minutu před koncem řádné hrací doby. Za dlouhým nákopem za obranu vyrazil Polách, vyhnul se ofsajdové pasti a svůj samostatný postup na bránu zakončil střelou k zadní tyči, 4-0

V 90. minutě pak mohli hráči Hroznovky vstřelit pověstného búra. Protiútok tří na jednoho vedli domácí po levé straně, míč šel doprava na Janíka, jehož bombu vytěsnil Jüstel nad bránu. To už ale nemuselo nikoho mrzet, protože si domácí připsali první jarní výhru a cenné tři body do tabulky.

Smetka - Vaverka, Scharzbier, Chrenčík (69. Maněk), Podrazil - Falešník (82. Jung),  Lipčík L. (46. Bíla), Polách (c), Janík - Lipčík P., Červenka (74. Gazárek)