A tým 18. kolo (17/18): FK Blatnice pod sv. Ant. - Sokol Hroznová Lhota 1:4 (1:3)

FK Blatnice pod sv. Ant. - Sokol Hroznová Lhota 1:4 (1:3)

Branky: 5. Hynčica - 19. Falešník, 42. Chrenčík, 45. Lipčík P., 88. Maněk

Bez ŽK

Diváci: 220

Derby v Blatnici mělo být podle postavení v tabulce jasnou záležitostí Hroznové Lhoty a podle výsledku to tak i vypadá. Ovšem dění na hřišti nabídlo divákům daleko dramatičtější podívanou, než o čem vypovídá závěrečné skóre.

Domácí měli razantní nástup do zápasu, který vyvrcholil přímým volným kopem, který Hynčica zakroutil po zemi kolem zdi na stranu, kde stál Smetka, ten však udělal úkrok špatným směrem a na míč nedosáhl, 1-0

Až inkasovaná branka byla tím správným polibkem pro hostující šípkovou Růženku. Hráči Hroznovky postupně převzali otěže zápasu do svých rukou a dostali Blatničany pod souvislý tlak. Vyrovnání zařídil v 19. minutě Falešník, který uvnitř vápna poslal míč netradičně pravou křížem k zadní tyči, 1-1

Hosté i po zbytek první půle drželi v ruce dirigentskou hůlku a na jejím konci přidali další dva zásahy. Ten první měl na svědomí Chrenčík, jenž si po rohovém kopu zpracoval míč sice krkolomně, ale následně už pohotově propálil Vaňka v domácí bráně, 1-2

Na rozdíl dvou branek pak zvýšil výstavní ranou Petr Lipčík, který převzal Bílovu přihrávku a z dobrých třiceti metrů poslal Vaňkovi pozdrav pod břevno, na který domácí gólman nereagoval, 1-3

Zdálo se, že je po zápase, ale druhá půle nabídla divákům úplně jiný obrázek. Domácí fotbalisté hráli s obrovským nasazením a hrozili především přes dvojici Klimek - Macko. Velmi nebezpečné pak měli především standardní situace. Několikrát míč prolétl vápnem, jednou se po Klimkově střele dokonce zastavil o tyč. Hostující lodivod se snažil svůj tým oživit několika střídáními a byl to právě jeden ze střídajících hráčů, kdo nakonec pečetil skóre zápasu. Dvě minuty před koncem se k dorážce dostal vysoký Maněk, 1-4

Domácí tým tak sice předvedl výborný, bojovný výkon, ale nakonec si z trávníku odnesl debakl. Hosté se díky této výhře vyhoupli zpátky na druhou příčku tabulky a v neděli je čeká obrozený Kyjov.