A tým 21. kolo (16/17): Sokol Hroznová Lhota - Družstevník Nikolčice 4:0 (2:0)

Sokol Hroznová Lhota - Družstevník Nikolčice 4:0 (2:0)

Branky: 34. Vaverka, 39. + 55. Falešník (1xPK), 78. Lipčík P.

ŽK: Bartošek - Nádeníček, Rabovský, Čapka, Hrouzek, Všianský

Diváci: 147

Stejně jako v minulé sezoně, tak i v této nám los přidělil ve 21. kole Družstevník Nikolčice. Tedy tým, který se po špatném vstupu do sezony herně zlepšil. Jenže v posledních dvou utkáních se nikolčické soukolí přece jen trochu začalo zadrhávat a do Hroznové Lhoty odjel Družstevník s nepříjemnou šňůrou dvou porážek v radě.

Hned od úvodního hvizdu se do sebe útočně laděné týmy pustili tzv. na férovku, z čehož pramenily šance na obou stranách. Domácí hrozili hned v první minutě, kdy Bílův centr zprava našel nejlepšího střelce domácích - Petra Lipčíka, tomu ale gólovou radost překazil skluz obránce Nikolčic, který vychýlil gólovou střelu do zámezí. Hosté o sobě dali vědět de facto z protiútoku. Nasadil zatáhl míč po levé straně, dal do středu na Abudayyeha, který však z dobré pozice těsně přestřelil. Nikolčice hrající v rozestavení 4-3-3 dále hrozily ve 12. minutě, kdy se Jilkova střela z dálky zlověstně prohnala kolem levé tyče. To byla však po hříchu jedna z posledních šancí hostující družiny. Směrem dopředu byli hráči Nikolčic sice stále aktivní, jejich šance ale končily buďto na kopačkách domácích obránců, anebo na vlastní nepřesnosti ve finální fázi. Dále tak hrozili především domácí, a to nejdřív šancí Petra Lipčíka. Ten dostal míč za obranu, ale jeho lob přelétl nejen vyběhnutého gólmana Vlacha, ale těsně i břevno prázdné brány a přistál shora na síti. Ten samý hráč byl v hlavní roli také ve 21. minutě, kdy k němu propadl míč po rohovém kopu na malé vápno, volejem však přestřelil. Domácí byli tak za svoji snahu odměněni až ve 34. minutě. Akci rozjel po levé straně rychlonohý Červenka, který přetaženým centrem našel na zadní tyči číhajícího Vaverku, jehož hlavičku vyrazil Vlach až zpoza brankové čáry, na což upozornil pomezní rozhodčí zdviženým praporkem, 1-0

Ještě do poločasu hráči Traubenu navýšili svoje vedení. Falešník se po souboji s obráncem hostí ocitl na zemi a hlavní sudí Vašík po chvíli váhání ukázal na značku pokutového kopu. K jeho exekuci se postavil proti nepsaným pravidlům sám postižený a technickou střelou poslal Vlacha na opačnou stranu, 2-0

Také druhá půle se hrála podle domácích not. Už po pěti minutách hry se dostal odražený balon k Falešníkovi, ten však ostrou ranou trefil jenom nohy Petra Lipčíka. Chuť si domácí štírek spravil za dalších pět minut, když se krásně opřel do Vaverkova centru zprava a z jeho voleje vyšla křížná rána, která zaplula do sítě, 3-0

Od této chvíle už hostující obrana pořádala dny otevřených dveří a dá se říct, že skóre nenarůstalo diametrální řadou jenom díky domácí liknavosti v koncovce. V ní několikrát selhal Petr Lipčík, stejně jako aktivní Vaverka a střídající Bartošek. Hosté ve druhé půli vážně hrozili pouze jednou. V 65. špatně vyběhl Smetka, jehož Hrouzek pohotovou střelou přehodil, ta se však zastavila po pravou tyč domácí brány. Konečnou podobu skóre pak přece jenom dal nejlepší střelec domácího souboru - Petr Lipčík. V 78. minutě dostal balon za obranu a svůj postup na Vlacha zakončil technickou střelou přes tělo padajícího strážce hostující brány, 4-0

Domácí hráči si už závěr zápasu pohlídali a pověstného bůra i přes veškerou snahu a přání fanoušků nezavršili. I tak splnili roli vysokého favorita a dotáhli se na vedoucí Milotice na jeden bod. V současné době tak drží šňůru devíti vyhraných zápasů (z toho všech osm jarních), nicméně v příštím kole nás čeká velmi těžké utkání na půdě silných Uhřic.

Smetka - Matyáš, Schwarzbier (c), Chrenčík (52. Bartošek), Gazárek - Falešník, Bíla, Lipčík L., Vaverka - Červenka (88. Jagoš), Lipčík P.