A tým 23. kolo (17/18): Sokol Hroznová Lhota - FK Milotice 7:2 (4:1)

Sokol Hroznová Lhota - FK Milotice 7:2 (4:1)

Branky: 3. Janík (PK), 11. Falešník (PK), 38. Polách, 40. + 66. + 83. Lipčík P., 78. Maněk - 14. Vaško, 47. Machlica

ŽK: Zajíc (M)

ČK: Schwarzbier (HL)

Diváci: 250

V nedělním parném odpoledni přijel na Zelničky tradiční soupeř - FK Milotice. Ty na jaře zatím podávají nevyrovnané výkony, ale do Hroznovky si přivezly šňůru dvou výher. Proti nim však stál rozjetý domácí soubor, který v minulém zápase přišel o šňůru šesti utkání bez porážky, z čehož bylo pět výher v řadě.

V předvečer tohoto mače byli diváci po celém světě svědky neskutečných chyb brankáře Liverpoolu ve finále Ligy mistrů a také chyby hostujícího gólmana Jankoviče poznamenaly vývoj duelu na Zelničkách. Ten už ve 3. minutě svým odkopem trefil záda spoluhráče, míč se odrazil obloukem zpátky do vápna a Mikéska ve snaze ho odkopnout trefil vysokou nohou do obličeje Petra Lipčíka, který byl o chvilku rychlejší a míč odhlavičkoval. Hlavní sudí Hrubý neváhal ani okamžik s nařízením pokutového kopu. K jeho exekuci se postavil nejlepší střelec soutěže - Michal Janík - a ostrou ranou k tyči zaznamenal už svůj 20. gól v tomto ročníku, 1-0

Hosté o sobě dali vědět v 8. minutě. Po chybě Maňka, který neodehrál na polovině vysoký balon, přišla přihrávka do běhu Nedvědickému, Kusalík sice zaspal, ale nakonec dokázal hostujícímu hráči zmenšit střelecký úhel a ten svůj samostatný postup zakončil pouze střelou do něho.

Domácí odpověděli křídelní akcí po levé straně, po níž přišlo přenesení hry, Lukáš Lipčík se pokusil o střelu z voleje, ale míč špatně trefil, a tak vyprodukoval pouze kostrbatou přihrávku na Janíka, ten si balon pohodil a Hroudného skluz tak zasáhl nohy domácího štírka a sudí znovu neváhal nařídit pokutový kop. K tomu se tentokrát postavil Falešník a i přes zásah Jankoviče zvýšil na 2-0

Hosty ani dvoubrankové manko nijak nepoznamenalo a ti zůstávali směrem dopředu stále velmi nebezpeční. Jejich nejlepším hráčem byl bez pochyby Peter Vaško. Ve 13. minutě se snažil Podrazil odehrát dlouhý nákop efektně patičkou, ta se mu však ani trochu nepovedla, k míči se tak dostal právě Vaško, kličkou se zbavil nešťastníka Podrazila a jeho levačka vyslala padající list, který přelétl vyběhnutého Kusalíka a zaplul do sítě, 2-1

Za další čtyři minuty mohlo být vyrovnávno. Podrazil znovu vyšel v souboji s Vaškem naprázdno, ten našel centrem ve vápně Holuba, který svojí dělovkou div nepřerazil břevno domácí brány.

A Peter Vaško dotřetice! Ve 29. minutě se po samostatné akci prohnal po levé straně a jeho ostrou, přízemní střelu vyrazil Kusalík nohou na rohový kop. Ten hosté rozehráli na bližší tyč, kde se míč od Podrazila odrazil do zámezí a někteří hráči v modrých dresech reklamovali hru rukou. Kopal se však pouze další rohový kop, po němž si našel centrovaný míč u zadní tyče Mikéska a střelou z první poslal balon z malého vápna těsně nad. V této sekvenci měli hosté blízko k vyrovnání, toho se však nedočkali. Ve 38. byl totiž na levé straně faulován Falešník a z přímého kopu zatočil Polách balon tak šikovně, že ten prošel skrumáží těl a zapadl k zadní tyči, 3-1

Ve 40. pak svůj tým podruhé srazil hostující gólman Jankovič, když po nákopu do vápna podběhl míč a Petr Lipčík ho střelou na dlouhou nohu poslal do prázdné brány, 4-1

Hosté se po poločasové přestávce vrátili z kabin namotivovaní a prvních deset minut druhé půle patřilo jim. Po dvou minutách přišel faul na pravé straně, přímý volný kop se zastavil o břevno domácí brány a po následném závaru dokázal Machlica procpat balon přes Kusalíkovy rukavice za brankovou čáru, 4-2

Domácí branař měl za dalších pět minut co dělat s Holubovým centrem, který mírně podběhl a balon na poslední chvíli jen tak tak vyboxoval v záklonu do zámezí. Hráči Hroznovky odpověděli rychlou akcí po levé straně, na jejímž konci dával Polách krásně proti noze Lukáši Lipčíkovi, ten ale svojí střelou z nějakých deseti metrů nepochodil u pohotového Jankoviče. Definitivně tak domácí svému soupeři odskočili až v 66. minutě, kdy Červenkův centr zprava našel ve vápně hlavu nehlídaného Petra Lipčíka a ten zamířil přesně do pravé šibenice, 5-2

Za dalších devět minut to zkusil ostrou, přízemní střelou Polách, Jankovič byl však u tyče včas a vyrazil. V 77. minutě rozehrál Falešník rohový kop a našel hlavu vysokého Maňka, který poslal míč odrazem o zem do zadní šibenice, 6-2

V 79. minutě pak bylo k vidění zbytečné vzrušení, kdy Zajíc tvrdě zajel skluzem do Schwarzbiera a ten neudržel nervy na uzdě a svého soupeře srazil k zemi. Výsledkem byla žlutá karta pro hostujícího a červená pro domácího hráče.

Konečnou podobu výsledku pak vtiskla 83. minuta. Po špatné nahrávce v obraně hostí vzal míč Falešník, předal do středu volnému Petru Lipčíkovi, který levou nohou vystřelil hattrick, 7-2

Za další dvě minuty přišel ještě závar v hostujícím pokutovém území, na jehož konci byla střela střídajícího Náhlika do pravé tyče. Poslední šanci zápasu měl pak hostující Vaško, ten dostal přihrávku mezi beky, ale po zemi těsně minul. Domácí tým si tak poradil s nebezpečným soupeřem a oplatil mu podzimní porážku. Po zaváhání vyškovské rezervy se náš mančaft vrátil na druhou příčku tabulky a teď ho čeká dvojzápas venku, a to ve Velkých Pavlovicích a právě na horké vyškovské půdě.

Kusalík - Vaverka (63. Schwarzbier), Maněk, Podrazil - Bíla - Falešník, Lipčík L., Polách (c), Janík  (77. Gazárek) - Červenka (83. Náhlík), Lipčík P.