A tým 26. Kolo (17/18): Sokol Hroznová Lhota - TJ Dražovice 5:1 (3:0)

Sokol Hroznová Lhota - TJ Dražovice 5:1 (3:0)

Branky: 12. + 43. + 61. Lipčík P., 16. Červenka, 67. Maněk - 55. Starý

ŽK: Starý, Řepka (oba D)

Diváci: 150

Poslední utkání v nováčkovské sezoně 1.A třídy odehrál Sokol Hroznová Lhota už v sobotu, jelikož na něj navazovala ukončená. Soupeřem mu byl na Zelničkách celek z přesně opačného pólu tabulky. Druhým domácím se totiž postavil druhý tým od konce - TJ Dražovice. Ty přijely pouze s jedním náhradníkem a s jasnou taktikou - inkasovat co nejmíň branek.

Ta se soupeři z Vyškovska zprvu příliš nedařila. Už ve 12. minutě totiž lovil Macháček míč z brány poprvé, když Červenkův centr zleva sklepla kopačka Petra Lipčíka na bližší tyči tak šikovně, že míč zaplul k tyči zadní, 1-0

Za další čtyři minuty si oba hráči role vyměnili, když Petr Lipčík zády k bráně nabil Červenkovi proti noze a ten placírkou vymetl pavučiny z šibenice, 2-0

Po čtvrthodině tedy dva nula a vypadalo to na pořádné brankové hody. Jenže hosté ani za nepříznivého stavu hru neotevřeli a i nadále drželi obranný blok. A tak si na další gólovou radost muselo nečekaně málo diváků počkat až těsně před poločasovou přestávku, kdy se podruhé v utkání prosadil Petr Lipčík. Tomu míč připravil Janík a domácí útočník poslal zpoza vápna jedovku k pravé k tyči, na kterou byl Macháček krátký, 3-0

Domácí trenéři do druhé půle provedli změnu na dvou postech a během ní poslali do hry další dva čerstvé hráče. Dražovice proti tomu svého náhradníka do hry neposlaly.

Hosté o sobě dali poprvé a naposled (nepočítám-li dvě žluté karty) vědět deset minut po změně stran. Odražený míč vyletěl ve vápně do výšky a když dopadal k zemi byl u něj jako první Starý, který obstřelil vybíhajícího Kusalíka, 3-1

Poté už si vzali taktovku utkání do svých rukou znovu hráči Hroznové Lhoty a přidali ještě dvě branky. Tou první završil hattrick Petr Lipčík, který dostal přihrávku zprava od Gazárka a z oblasti penaltového puntíku poslal tvrdou ránu doprostřed nad Macháčka, 4-1

Skóre pak na pověstného bůra zaokrouhlil čahoun Maněk, který si skvěle naskočil na rohový kop a prudkou hlavičkou mířil do černého, 5-1

Hráči Hroznové Lhoty tak zakončili povedenou sezonu na druhé příčce tabulky a mimo to se stali nejlépe střílejícím týmem soutěže!! Na ukončené bylo tedy co slavit!!

Kusalík - Vaverka (59. Schwarzbier), Bíla, Podrazil - Falešník, Lipčík L. (46. Chrenčík), Maněk, Polách (c), Janík - Červenka (46. Gazárek), Lipčík P. (72. Náhlík)