A tým 3. kolo (18/19): Baník Ratíškovice - Sokol Hroznová Lhota 4:2 (1:2)

Baník Ratíškovice - Sokol Hroznová Lhota 4:2 (1:2)

Brany: 34. + 52. + 63. Voříšek, 82. Knotek - 22. Falešník, 27. Janík

ŽK: Měsíček, Voříšek, Šimek, Bábíček, Skřivánek - Bíla

ČK: Měsíček

Utkání na stadionu, který pamatuje velké časy modrožlutých ratíškovských borců, se hrálo za velkého vedra a před početnou diváckou kulisou. Přitom zhruba polovina diváků přijela podpořit hostující celek. A právě oni byli zprvu spokojenější. Domácí sice měli aktivní vstup do utkání, ale jejich elán postupem času začal opadat a jako první se začaly měnit číslice na straně ukazatele skóre s písmenem "H". Přitom trenérské duo Hroznové Lhoty postrádalo hned tři klíčové hráče. Krom útočníka Červenky chyběl především gólman Kusalík, a tak hráli v obranné linii dva mladíci - Chrenčík a Škopík, který v obraně zatím nikdy nehrál. Nicméně v první půlhodině se vše vyvíjelo dobře. Skóre otevřel po akci Janíka po pravé straně Falešník, ke kterému se dostal míč, který šel napříč vápnem a hostující štírek ho uklidil do prázdné brány, 0-1

Za dalších pět minut bylo v hostujícím táboře ještě veseleji. Po dalším brejku hostí, kterému předcházely dvě vyhrané hlavičky Gazárka a Petra Lipčíka, se dostal k míči Janík a obstřelem Chromého zvýšil už na 0-2

Domácí, kteří namísto aktivního napadání tentokrát vyčkávali na vlastní polovině, vrátila do hry chyba mladého Patrika Škopíka. Ten chtěl vrátit míč Radmilovi, jeho přihrávku však vystihl jeden z domácích borců a situaci dva na jednoho řešil centrem na zadní tyčku, kde číhal Tomáš Voříšek, který hlavou snížil na 1-2

Tomáš Voříšek byl ústřední postavou domácího Baníku také ve druhé půli. Po další ztrátě Škopíka šel od poloviny hřiště sám na Radmila, míč si pohodil do strany a střelou pod rukou Maňka vyrovnal na 2-2

Také vedoucímu gólu domácích předcházela hostující chyba. Na centr do vápna si Maněk v bráně zakřičel, že ho má, po pádu na zem mu ale míč vyklouzl a následná střela se odrazila od nohou dobře postaveného Voříška, který tak se štěstím zaznamenal hattrick, 3-2

Poté se hra hodně rozkouskovala vinou střídání, vyloučení na domácí straně, když hřiště po druhé žluté opustil Voříšek, vykázáním jak hostujícího, tak domácího trenéra na tribunu a také častým poleháváním. Domácí pojistili svůj náskok osm minut před koncem, kdy Tomáš Knotek dobře nastavil nohu, aby tečoval střelu za záda bezmocného Maňka a uzavřel tak na konečných 4-2

Hráči Hroznovky tak dostali nepříjemnou facku a příští týden je čeká další utkání na hřišti soupeře, kde se ovšem dá předpokládat, že budou mít domácí atmosféru. Zajíždíme totiž do nedalekého Veselí - a opět v sobotu!