A tým 4. kolo (18/19): FC Veselí nad Moravou - Sokol Hroznová Lhota 1:5 (1:3)

FC Veselí nad Moravou - Sokol Hroznová Lhota 1:5 (1:3)

Branky: 39. Vardan (PK) - 3. Janík, 11. + 21. Falešník (1 x PK), 66. Lipčík P, 90. Radmil

ŽK: Linhart, Symerský - Kusalík, Polách

Diváci: 270

Na veselském stadionu se hrálo po několika letech znovu derby, do kterého vstupovali hráči Hroznové Lhoty v roli mírných favoritů. Mírných proto, že v minulém kole neudrželi vedení 2:0 na hřišti Ratíškovic. Také na veselském pažitu se hosté rychle ujali dvoubrankového vedení. Už ve 3. minutě poslal Falešník křížný balon napříč vápnem, který přistál na kopačkách Janíka, ten chtěl centrovat po zemi do vápna, míč ale špatně trefil a poslal ho nechtěně na bližší Linhartovu tyč, od níž se odrazil za brankovou čáru, 0-1

Za pár minut si oba protagonisté vyměnili role. Tentokrát přihrával Janík do vápna, na puntíku pro penaltu našel nehlídaného Falešníka, který mířil do černého, 0-2

Zrádné, dvoubrankové vedení hosté tentokráte nepustili. Po mohla jim k tomu penalta, která se pískala poté, co se Červenkův centr zleva zastavil o ruku domácího obránce a sudí Budovič nezaváhal. Stejně tak nezaváhal ani exekutor Miroslav Falešník, který poslal Linharta na opačnou stranu, 0-3

Také domácí tým se v bojovném utkání dočkal penalty poté, co samostatný postup jeho útočníka a jeho kličku zastavil Kusalík až faulem a také on byl proti Vardanové střele z jedenácti metrů bezmocný, 1-3

Druhá půle znovu přinesla bojovný fotbal bez větších šancí, hosté sice hrozili několika brejky, ale bez většího vzruchu, domácímu týmu se pak podařilo orazítkovat břevno. V 66. minutě pak hráči Traubenu znovu odskočili na rozdíl tří branek, když Falešníkův centr zprava na zadní tyč našel hlavu číhajícího Petra Lipčíka, 1-4

Konečnou podobu výsledku stanovil hráč, který ještě v minulé sezoně oblékal veselský dres. Aleš Radmil se po kličce řítil sám na Linharta a svoji střelu uvnitř vápna poslal podél domácího gólmana, 1-5

Hosté tak už druhý venkovní zápas v řadě zvládli a mohou se těšit na domácí burčákovou bitvu s vinaři z Rakvic. Veselská krize se naopak prohloubila a tým, který ještě v minulém ročníku hrál krajský přebor, je bez jediného bodu na poslední příčce tabulky.