A tým 5. kolo (17/18): Sokol Hroznová Lhota - FK Blatnice pod Sv. Ant. 8:1 (5:1)

Sokol Hroznová Lhota - FK Blatnice 8:1 (5:1)

Branky: 17. + 36. Polách, 24. Falešník, 27. + 71. Janík M., 42. + 68. Lipčík P., 89. Matyáš - 34. Janík P.

Bez žlutých karet

Diváci: 250

Ani deštivé počasí neodradilo fanoušky fotbalu a ti tak v hojném počtu zamířili na stadion na Zelničkách, aby sledovali derby mezi domácím Sokolem a hosty z Blatnice. Obě vesnice dělí vzdušnou čarou přes kopec Radošov jen pár kilometrů a také před utkáním byly oba týmy v tabulce blízko - Blatnice 13. a Hroznová Lhota 10. Ovšem výkon na hřišti tomu vůbec neodpovídal a domácí hráči svého soupeře doslova zničili.

Přitom začátek zápasu nijak nenasvědčoval tomu, že by se měly konat brankové hody. V první čtvrthodině byly k vidění pouze náznaky šancí a hráči měli spíše problémy s kluzkým terénem. Ovšem v 17. minutě krásně potáhl míč po pravé straně domácí Janík a jeho pobídku "pod sebe" sklepl patičkou za Posoldova záda Polách a poprvé rozjásal natěšené publikum, 1-0

Hosté mohli odpovědět hned za minutu. Proti jejich dlouhé přihrávce vystartoval z brány Kusalík, balon však jenom vyrazil na Vaňkovy kopačky, jemuž míč před prázdnou bránou ukopl Schwarzbier. Za další dvě minuty vedla Blatnice útok středem hřiště a střelu Patrika Janíka vyrazil Kusalík hrudníkem na rohový kop. Hosté tak svoje dvě velké šance nevyužili a byli za to bleskově potrestáni. Po obléhání jejich brány totiž natáhl ke střele z hranice šestnáctky sváteční střelec Lukáš Lipčík, jeho bombu Posolda vyrazil přímo na hlavu dobíhajícího Falešníka, který mu míč z první vrátil do brány, 2-0

Rozjaření diváci se ještě pořádně nestihli usadit a už stáli znovu. Tentokrát poslal Schwarzbier dlouhý nákop z vlastní obrany za obrannou linii soupeře, Falešník poslal přetažený centr na pravou stranu, balon přeskočil obránce a přistál na kopačkách Michala Janíka, jenž si merunu zpracoval a ostrou ranou poslal k bližší tyči, 3-0

Diváci se začali dožadovat bůra, ale za chvíli jim bylo úzko. Nejdřív přišla dlouhá přihrávka za domácí beky, ale Kusalík byl rychle z branky venku a před trojící blatnických fotbalistů bleskově míč odehrál do bezpečí. Ve 34. se však už hosté dočkali zasloužené branky. Vaněk vypálil z šestnácti metrů, jeho sražený pokus přistál přímo před Patrikem Janíkem, který pálil z první k bližší tyči a bylo to 3-1

Ze snížení se hosté radovali pouhé dvě minuty. Po zmatcích v jejich obraně se k míči totiž dostal Petr Lipčík, jehož tvrdou střelu Posolda vyrazil pouze před volného Polácha, který míč half volejem napálil do sítě, 4-1

Ve 40. minutě mířil Petr Lipčík po rohovém kopu hlavou těsně vedle zadní tyče, ovšem za další minutu si už spravil chuť, když zachytil rozehrávku riskantně hrajících obránců a nebohého Posoldu propálil ostrou ranou, 5-1

Pověstného bůra tak hosté schytali už do poločasu, a to ještě ve 43. mířil Červenka technickou střelou z patnácti metrů těsně nad.

Druhá půle začala tak, jak skončila ta první, tedy šancí domácích, ale Petr Lipčík z šestnáctky těsně přestřelil. Za minutu kopali domácí rohový kop a Schwarzbierově hlavičce také moc nechybělo, stejně jako v 58., kdy po dalším rohu ostrou hlavou minul zadní tyč jen o pár centimetrů. V 60. pak Michal Janík postupoval k bráně Blatnice zleva, přešel přes tři soupeře a zjevil se tváří v tvář Posoldovi, který se za jeho rychlou střelou jenom ohlédl, ta však prolétla těsně kolem zadní tyče.

Pak přišel na hřiště domácí Michal Vaverka, který skvěle rozhýbal pravou stranu domácích. V 67. dostal míč do tohoto prostoru a milimetrově přesnou přihrávkou po zemi našel před bránou nabíhajícího Petra Lipčíka, který z bezprostřední blízkosti propálil Posoldu, 6-1

Hosté kontrovali tvrdou střelou Jakuba Cíchy, ovšem Kusalík předvedl výborný zákrok a míč zpod břevna vytěsnil na rohový kop. V 71. přišel dlouhý nákop za obranu Blatnice, Petr Lipčík přesprintoval tři obránce, servíroval na značku penalty Janíkovi a ten se nemýlil, 7-1

V 82. prolétl rohový kop na zadní tyč ke střídajícímu Matyášovi, ten však křížnou ranou po zemi ještě těsně minul. Za dvě minuty prošel zprava do pokutového území výborně hrající Vaverka a jeho utěšenou ránu levou nohou vytáhl z šibenice rovněž výborný Posolda. Poté se k rozehrání přímého kopu postavil Polách, balon poslal přes zeď pěkně pod břevno, ale přesně do míst, kde číhal Posolda. Skóre zápasu tak uzavřel Matyáš, k němuž dolétl zprava přesný Vaverkův centr, a domácí levonožka jej napálil křížem do šibenice, 8-1

Hráči Traubenu tak dokončili demolici blatnické obrany a připsali si historicky první domácí vítězství v 1.A třídě a výrazně si vylepšili skóre. V dalším kole zajíždí k dopolednímu zápasu do Kyjova.

Kusalík - Lipčík J., Schwarzbier (72. Maněk), Bíla (c), Podrazil - Falešník (76. Matyáš), Polách, Lipčík L., Janík M. (Gazárek) - Červenka (60. Vaverka), Lipčík P.