A tým 6. kolo (18/19): FC Bučovice - Sokol Hroznová Lhota 4:1 (1:1)

FC Bučovice - Sokol Hroznová Lhota 4:1 (1:1)

Branky: 25. + 59. Florián, 79. Nový O., 89. Diviš - 15. Lipčík P.

ŽK: Němec, Nový O., Florian - Podrazil, Falešník

Diváci: 130

Hráči Hroznové Lhoty si připsali druhou porážku v řadě, ale zatímco ta s Rakvicemi byla nešťastná a přišla po dobrém výkonu, tak ta v Bučovicích už byla zcela zasloužená.

Utkání se hrálo na rozbitém hřišti (zřejmě předchozí zápas) a začalo tlakem hostí, který vyústil ve vedoucí branku. Tu zaznamenal Petr Lipčík, který poslal skluzem do brány Janíkův centr zleva, 0-1

Domácí se dočkali vyrovnání za deset minut. Poláchovi balon skočil, ten tak nešťastně přihrál domácímu Floriánovi, na což nikdo z hostujících hráčů, kteří byli v pohybu směrem dopředu, nezareagoval a Florián zakončil svůj postup na kusalíka přehozením našeho gólmana, 1-1

Od této chvíle se fotbal změnil spíše v holomajznu. Domácí hrozili dvěma závary, za hosty odpovědělo duo P. Lipčík - Gazárek, ale druhý jmenovaný skákavý balon před bránou špatně trefil a poslal míč vysoko nad.

Druhá půle pak byla pro hostující tým doslova zlým snem. Už v první minutě měli domácí hráči dvě vyložené šance, které zatím zůstaly nevyužity. Stejně tak i pokutový kop, který přišel po bílově chybě, po níž musel Kusalík faulovat domácího hráče. Sám poté penaltu ovšem lapil. Domácí hráli i nadále s obrovskou chutí a k překonání chybující a dezorganizované obrany hostí jim stačily dvě věci - běhat a bojovat. Hostující defenzíva nebyla vůbec schopná zachytávat domácí útoky, které se valily na kusalíkovu bránu jeden za druhým jako vlny z moře. Bučovice hrozily dalšími třemi tutovkami, po kterých zůstalo skóre ještě nezměněno. Štěstí hosty opustilo v 59. minutě, kdy chtěl Petr Lipčík ve středovém kruhu prodloužit dlouhý míč hlavou za sebe, špatně ho však odhadl a hlavičkoval nešťastně směrem k naší bráně, míče se zmocnil znovu Florián a znovu svůj nájezd na Kusalíka proměnil, 2-1

Hosté se ve druhé půli zmohli pouze na samostatný únik Radmila, který ovšem neproměnil. Jinak to byli výhradně domácí hráči, kdo neustále hrozil. Další dva zásahy přidali v závěru zápasu. V 79. přišel centr zleva na druhou stranu, přihrávka pod sebe a Nový zvyšoval už na 3-1

Minutu před koncem pak přišla ztráta míče v obraně, po níž Diviš prostřelil Kusalíka bodlem z deseti metrů, 4-1

Hosté si tak po ostudném výkonu odvezli vysokou porážku, která ovšem je ještě přívětivá, protože rozdíl ve skóre mohl být výrazně vyšší.

Příští utkání budou mít hráči Traubenu možnost na reparát na domácím trávníku, kde přivítají nováčka z Pačlavic.