A tým 7. kolo (17/18): Sokol Hroznová Lhota - Baník Ratíškovice 4:0 (2:0)

Sokol Hroznová Lhota - Baník Ratíškovice 4:0 (2:0)

Branky: 10. Janík, 21. Červenka, 51. Schwarzbier, 62. Lipčík P.

Bez žlutých karet

Diváci: 120

Souboj domácího nejlepšího útoků s ratíškovickou nejlepší obranou v soutěži poznamenal nedělní vydatný déšť. Už od půl jedenácté začalo hustě pršet a po poledni bylo jasné, že na hlavním hřišti nebude možné utkání odehrát. Domácí funkcionáři nabízeli sehrát zápas v náhradním termínu (například ve čtvrtek 28. 9.), nicméně hosté to kategoricky zamítli, tudíž se hrálo na tréninkovém hřišti. I na něm se však během hry vytvořily velké kaluže a těžký terén tak dělal problémy hráčům oběma týmů.

Bohužel se nepříznivé počasí podepsalo i pod tristní návštěvou, když na Zelničky zavítalo pouze 120 platících diváků, z nichž se většina přesunula na tribunu i přesto, že utkání sledovali přes hlavní hřiště a střídačky, pouze věrní zůstali stát kolem rezervního hřiště, promočení na nit.

Domácí tým vlétl do utkání ve velkém stylu a ke svým útočným výpadům využíval především špatně fungující pravou stranu hostující obrany. Zde s chutí kombinovalo domácí duo Červenka - Petr Lipčík a právě po jejich kombinaci se prohnal po levé straně Červenka, který přetaženým centrem našel nabíhajícího Janíka, jenž technickou hlavičkou přeloboval gólmana Chromého, 1-0

Také ve 21. minutě šla gólová akce domácích po levé straně. Tentokráte se po ní prohnal rychlonohý Petr Lipčík, který přihrávkou pod sebe našel na penaltovém puntíku číhajícího Falešníka, jehož polovysokou bombu sice Chromý ještě zázračně vyrazil, nicméně pouze před nehlídaného Červenku, který míč nechytatelnou ranou napálil do mokré sítě, 2-0

Nadšení prokřehlých domácích fanoušků neznalo mezí a jejich ovečky v rudých dresech jim i nadále dělaly radost. Po dalším obléhání hostující brány se míč nakonec dostal doleva na Petra Lipčíka, který jej napálil do pravé tyče. Minutu před poločasem se pak dostal k balonu na pravém křídle Polách, vyběhnutého Chromého přeloboval technickou střelou, nicméně balon skončil těsně i za břevnem.

Do druhé půle hráči i rozhodčí vyměnili mokré dresy za suché, ovšem obraz hry se nezměnil. S chutí kombinující a rtuťovitě hrající domácí soubor měl i nadále otěže zápasu pevně ve svých rukou. Na rozdíl tří branek zvýšil po rohovém kopu tradiční hlavičkář - Kamil Schwarzbier, který se krásně pověsil do vzduchu a poslal míč hlavou přesně k zadní tyči, 3-0

Jediná velká šance hostí (pokud nepočítám vrácení balonu formou unfair střely na bránu) přišla v 50. minutě, kdy se do míče opřel zdálky Kordula a svojí krásnou střelou orazítkoval břevno. Domácí vtiskli výsledku konečnou podobu v 62. minutě, kdy polovysoký balon dopředu propadl nezvykle chybující obranou Baníku, míče se zmocnil rozběhnutý Petr Lipčík a nekompromisně prostřelil vybíhajícího Měchuru, 4-0

Rozjaření fanoušci se začali dožadovat pověstného bůra, ten tam však už i přes několik slibných šancí nespadl, to už ale nikomu nevadilo, protože domácí borci brali po skvělém výkonu všechny body. Příští týden je čeká cesta do jámy lvové - tedy na půdu silného Moravanu Lednice.