A tým 7. kolo (19/20): Sokol Hroznová Lhota - Moravan Lednice 0:2 (0:2)

Sokol Hroznová Lhota - Moravan Lednice 0:2 (0:2)

Branky: 7. Chrenčík (vl.), 25. Očenášek

ŽK: Bíla, Lipčík P. - Ferby, Svoboda

Diváci: 199

V neděli se na Zelničkách představil lednický Moravan, který se v této sezoně musí obejít bez svého nejlepšího střelce - Miroslava Fóbla, který přerušil kariéru. Lednice nepřijela do Hroznové Lhoty v ideálním rozpoložení, neboť v posledních třech zápasech odešla poražena a o body pokaždé přišla až v průběhu druhého poločasu. Domácí měli za sebou hrůzostrašný minulý domácí zápas, ve kterém dostali od Dubňan pětigólovou nadílku, chuť si ovšem zpravili vybojovanou výhrou na půdě Rohatce.

Také utkání s Moravanem začalo pro domácí lépe, když už ve 4. minutě zachytil nepovedený Minaříkův odkop Škopík, jeho nebezpečnou střelu, ale obránci tečovali na rohový kop. Poklidné vody začátku zápasu pak zničeho nic rozčeřil výstavní vlastenec domácího beka Chrenčíka, který poslal Kacrův centr (k překvapení všech) hlavou k levé tyči překvapeného Juráska, 0-1

Hned za osm minut přišel důležitý okamžik. Na Červenkův centr z levé strany nabíhal do vápna Sládeček, kterého obránce Moravanu zezadu povalil na zem, sudí Kulíšek však k překvapení všech do píšťalky nezafoukal, a tak celou akci nakonec utla až táhlá střela Lukáše Lipčíka, který těsně minul zadní tyč. To byla ovšem na dlouhou dobu poslední akce, která potěšila oko domácích fanoušků, od této chvíle počítali šance už jen v modrých dresech hrající hosté. Ti už se dožadovali druhého gólu ve 22. minutě, kdy Očenášek zprava přehodil vyběhnutého Juráska, Bíla míč vykopával skluzem z prázdné brány a dle reakce hostujících hráčů už míč zřejmě skončil v bráně, ovšem sudí na pomezí praporek nezvedl a nechal hru plynout dál. Hosty to však dlouho mrzet nemuselo. Za dvě minuty totiž podnikli rychlou akci po levém křídle, Beneš se vehnal do vápna a jeho střelu, kterou už dávno překonal Juráska, dorazil do brány v ofsajdu stojící Očenášek, sudí na pomezí ovšem znovu praporek nezvedl a gól tak platil, 0-2

Domácím se od této chvíle přilepila na kopačky nervozita. Když se pokusili o svoje oblíbené kombinace, většinou to skončila na nějaké nepřesnosti, také nakopávané míče za obranu končily na kopačkách hostujících beků. Moravan hrál naopak velmi důrazně a rychle přistupoval k domácím hráčům. Ti pod tlakem míče ztráceli a nebyli tak schopni vymyslet nic, než několik pokusů z uctivé vzdálenosti, které ovšem nemohly Minaříka nikterak ohrozit. Naopak hosté do poločasu ještě dvakrát pořádně hrozili. Nejdřív musel Jurásek vyrazit tvrdou bombu Očenáška z pravé strany, poté tomu samému hráči předložil míč na vápno po brejku Pálka, Očenáškův pokus po zemi však minul pravou tyč domácí brány o pár centimetrů.

Kdo si myslel, že se domácí tým po poločase herně zvedne, ten se mýlil, protože to byli hráči v modrém, kdo si od prvních minut druhé půle vytvářel příležitosti. Hned po minutě hry krotil Jurášek u tyče Kacrovu tvrdou střelu, za další tři minuty se zbavil Svoboda kličkou Gazárka a jeho centr na zadní tyči poslal Beneš hlavou nepochopitelně vedle. V 55. pak centroval po brejku Kacr a Pálka přestřelil z malého vápna. Domácí hráči ve druhé půli sice pořád dřeli, ovšem na organizovanou hru Moravanu to nestačilo. Chyběl moment překvapení a s přibývajícím časem s vkrádala na domácí kopačky ještě větší nervozita. V době, kdy domácí nutně potřebovali snížit, je dvakrát zachránilo břevno. Nejdříve ho napálil zblízka Kacr, podruhé pak horní štangle zastavila Pálkův pokus po rohovém kopu. Domácí si v závěru zápasu přeci jen vypracovali dvě šance a obě doslova volaly po gólu! Nejdřív se do míče opřel z vápna Pravda a jeho bombu, směřující pod břevno, vytěsnil skvělou robinzonádou Minařík na rohový kop. Tři minuty před koncem pak vyslal Bíla kolmicí do břejku střídajícího (a stále nedoléčeného) Petra Lipčíka, ten špičkou kopačky přehodil vybíhajícího Minaříka, ovšem jeden z beků i za cenu sebezničení poslal míč obětavým skluzem do zámezí, čímž vzal domácím i tu poslední jiskřičku naděje. Do konce zápasu se už nic neudálo. Domácí tak podruhé v řadě padli na domácím stadionu a v příštím kole zajíždí na horkou půdu vyškovské rezervy, která vede tabulku.

Jurásek - Gazárek, Chrenčík, Bíla, Podrazil - Falešník (46. Pravda), Lipčík L., Radmil, Škopík - Červenka, Sládeček (62. Lipčík P.)