A tým 8. kolo (17/18): Moravan Lednice - Sokol Hroznová Lhota 4:4 (2:3)

Moravan Lednice - Sokol Hroznová Lhota 4:4 (2:3)

Branky: 1. Redek, 21. Holešínský, 55. Wolgemuth D., 90. Beneš - 15. + 33. Janík, 39. Lipčík, 84. Polách

ŽK: Redek - Lipčík J., Polách, Matyáš

ČK: Redek, Wolgemuth T. - Lipčík J.

Diváci: 200

Zápasy Hroznové Lhoty s Lednicí platily vždy za útočnou podívanou, v níž padalo hodně branek a nedělní zápas nebyl výjimkou, když po divoké přestřelce, okořeněné několika červenými kartami, skončil hokejovým výsledkem 4:4.

Domácí měli raketový vstup do utkání a kdo se chvíli opozdil, neviděl jejich první branku. Ta padla po zaváhání stoperské dvojice Bíla - Schwarzbier, za kterou si zaběhl Redek a propálil Kusalíka, 1-0

Hosté mohli vyrovnat po akci Petra Lipčíka, ten si ve vápně obhodil gólmana Fibingra, který ho rukama podrazil, píšťalka sudího Vodáka však zůstala nepochopitelně němá.

Rychlý gól a odepřená penalta však hostující tým nerozhodily a ten se dočkal vyrovnání po čtvrthodině hry. Červenka vybojoval míč u rohového praporku, kousek navedl a přihrál podél malého vápna číhajícímu Janíkovi, který balon uklidil do prázdné brány, 1-1

Domácím se hned ve 12. minutě zranil útočník Pálka, kterého nahradil vysoký Holešínský. A byl to právě on, kdo poslal Moravan ve 21. minutě opět do vedení, když po vyhraném hlavičkovém souboji poslal míč podél Kusalíka mezi nohama Schwarzbiera o tyč do brány. Svým šťastným gólem stanovil průběžné skóre na 2-1

Ovšem ani tentokrát se hráči zpod minaretu neradovali dlouho ze svého vedení. Hosté předvedli podobnou akci jako při prvním gólu, tentokráte poslal míč zleva do vápna Lukáš Lipčík, svojí přihrávkou našel sbíhajícího Janíka a z první placírkou zamířil křížem k tyči a vyrovnal pomyslné misky vah obou soupeřů, 2-2

Krátce před odchodem do kabin se pak hosté dokonce ujali vedení, když Červenka vybojoval míč, centrem našel Vaverku, ten dokázal i v těžké pozici přesně sklepnout pro Petra Lipčíka, který si už věděl rady, 2-3

Ještě do poločasu pak šel domácí soubor do desíti, když byl za faul bez míče vyloučen Tomáš Wolgemuth.

Jenže vyloučení hráče Lednice paradoxně semklo a ti se snažili využít své markantní výškové převahy nakopávanými balony do vápna. A právě po standardní situaci prolétl centrovaný balon na zadní tyč, kde si ho nešťastný Červenka s pomocí Davida Wolgemutha srazil do vlastní sítě, 3-3

Poté se počet hráčů na hřišti na krátkou chvíli vyrovnal, když byl za vulgární poznámku vyloučen hostující Josef Lipčík. Jenomže hned za čtyři minuty uviděl druhou žlutou kartu domácí Redek a hosté hráli znovu přesilovku. Za stavu 3-3 pak dostali hráči Hroznovky výhodu pokutového kopu, když byl ve vápně faulován Maněk. Ovšem Poláchovu špatně umístěnou střelu dokázal Fibingr vyrazit. Záložník Hroznové Lhoty si ovšem spravil chuť šest minut před koncem zápasu. Michal Janík nejdříve vymotal několik protihráčů, poté předložil svému spoluhráči, a ten zamířil krásně k zadní tyči, 3-4

V samotném závěru rozehráli hráči Hroznovky útočnou akci, při níž ovšem míč přeskočil o drn nohu Lukáše Lipčíka, balonu se zmocnil Fóbl, rozjel rychlou kontru, jeho nákop směřoval na Maňka, který byl však domácím útočníkem sražen rukama, rozhodčí nepískal, a tak se dostal k zakončení nehlídaný Beneš a zachránil pro Moravan alespoň bod za remízu, 4-4

Hráči Traubenu tak odvezli z horké lednické půdy cenný bod, ovšem vzhledem k průběhu zápasu mohli a měli dosáhnout na všechny body. V příštím kole je čeká na domácím hřišti neoblíbený soupeř - tedy Kordárna Velká nad Veličkou.