A tým 9. kolo (18/19): Sokol Hroznová Lhota - Kordárna Velká nad Veličkou 4:0 (2:0)

Sokol Hroznová Lhota - Kordárna Velká nad Veličkou 4:0 (2:0)

Branky: 37. Falešník, 43. Radmil, 79. Škopík, 86. Lipčík P.

ŽK: Motyčka, Mikeska, Spazier, Lipár (všichni Velká)

Diváci: 215

Velká nad Veličkou představovala v minulosti pro hráče Hroznové Lhoty docela slušný komplex. Až minulý rok se jim podařilo po dlouhé době tohoto soupeře na domácím pažitu porazit a i tento rok byli v pozici vysokého favorita. Kordárně se totiž v této sezoně vůbec nedaří a krčí se na poslední příčce tabulky s pouhými dvěma body. Na vině je několik odchodů klíčových hráčů. Do Hroznové Lhoty navíc tým přijel bez vykartovaných Ondřeje Spaziera a bratrů Jandových, což ještě více hrálo domácím do karet. V první půli to však z jejich strany žádné velké představení nebylo. Už z rozehrávky totiž dostal dlouhý míč dopředu Maňák, lehce prošel do vápna a vyslal rychlou střelu po zemi, kterou Sanislav u bližší tyče vyrazil na rohový kop. Poté už se taktovky přeci jen chopili domácí, ale jejich útoky narážely na osmičlenný obranný val hráčů v netradičních modrých dresech. Domácí to hostující obraně navíc ulehčili spoustou zbrklých zakončení, přičemž časté nepřipravené střely z velké dálky neměly ani náznak gólových parametrů. Ty měla až akce z 10. minuty, kdy dal Janík do vápna Petru Lipčíkovi, jehož levačka vyslala jedovatou střelu, která však těsně přelétla břevno. Ve 28. si oba protagonisté vyměnili role. Tentokrát dával Petr Lipčík míč od postranní čáry na penaltu, odtud ale Janík poslal svoji střelu z první vysoko nad prázdnou Velickou bránu.

Hosté zahrozili de facto z ničeho. Valášek rozehrál standardku od střídaček a jeho nákop ve vápně Stanislav trestuhodně podběhl, míč se pak odrazil od pravé tyče opuštěné brány do zámezí. Uf!! Domácí hráči jinak drželi míč na svých kopačkách a snažili se najít skulinku v pevné hostující defenzívě, ta jim ale všechny přihrávky zachytávala a rovněž jedovaté střelecké pokusy se zastavovaly o zeď modrých těl. Až ve 37. minutě dokázali hráči Traubenu konečně odčarovat kouzlo hostujícího týmu. Po faulu na Radmila se k přímému kopu z nějakých dvaceti metrů postavil Falešník a zakroutil míč umě k levé tyči, Motyčka byl na jeho střelu krátký, 1-0

Domácí ještě víc ožili a výborně chytající Motyčka se měl co otáčet. Ve 42. ho prověřil ostrou ranou z otočky Petr Lipčík, hostující gólman vyškrábl míč z pod břevna nad bránu. Za minutu už ale lovil merunu ze sítě. Do se do ní opřel z hranice šestnáctky Radmil a odrazem o levou tyč mířil do černého, 2-0

Do kabin si tak domácí nesli sice dvoubrankové, ale ve fotbale ošemetné vedení. Hosté však ani ve druhé půli hru nijak dramaticky neotevřeli a vepředu jim stále zůstávali pouze dva hráči. Tím pádem nebyl k vidění typický obrázek druhých poločasů na Zelničkách, kdy domácí řádí v otevřené obraně soupeře. V rozmezí 55. a 58. minuty sice dvakrát hrozili. Poprvé to zkusil po průniku do vápna Janík, ale ani nadvakrát Motyčku nepřekonal. Poté si Bíla narazil s Radmilem, ve vápně přiťukl Falešníkovi, jeho střela byla však zblokovaná a dorážku Petra Lipčíka Motyčka v pohodě zlikvidoval. Také hosté hrozili sekvencí dvou šancí. V obou případech byl v hlavní roli jejich nejlepší střelec - Marek Spazier. Poprvé pálil nehlídaný z velkého vápna, jeho pokus ovšem skončil jenom ve Stanislavově náruči, podruhé ho krásným centrem do vápna oslovil Mička, jeho spoluhráč ovšem vyslal na bránu nedůraznou hlavičku, která byla předem odsouzená k neúspěchu. Domácí to zkusili ostrou, skákavou střelou kapitána Polácha, kterou gólman nadvakrát zkrotil a poté měli k dispozici přímý kop ze stejné parkety, z níž Falešník otevřel skóre. Tentokrát pálil přes zeď Janík, Motyčka míč vyrazil před sebe a celá situace skončila rohovým kopem. Po něm se míč odrazil k nehlídanému Škopíkovi, který lahůdkovým obstřelem na zadní tyč zařídil definitivní pojistku, 3-0

Do konce zápasu už počítali šance pouze domácí. V 83. prověřil Motyčku skákavou střelou Radmil, za čtyři minuty dostal míč do vápna Petr Lipčík a jeho střelecký pokus vychýlil rukou ze správného směru skluzující Mikeska. K pokutovému kopu se postavil Michal Janík, ale Motyčka vystihl. Odražený míč si však našel Petr Lipčík a zametl ho k pravé tyči do prázdné brány, 4-0

Do konce zápasu se už neodehrálo nic, co by stálo za písemnou zmínku, a tak si domácí připsali třetí výhru v řadě. Příští týden nás čeká zápas na horké půdě rohateckého Slavoje, který letos podává výborné výkony.

Po devátém kole, v němž ani jeden hostující celek nevyhrál, má soutěž nového lídra, kterým je skvěle hrající Moravan Lednice.

Stanislav - Gazárek, Bíla, Maněk (46. Schwarzbier), Podrazil - Falešník, Polách (c), Radmil, Janík - Červenka (63. Škopík), Lipčík P. (88. Jung)