Jdi na obsah Jdi na menu

12. KOLO A TÝM: FK SaZ Blatnice - Sokol Hroznová Lhota 4-3

25. 10. 2009

FK SaZ Blatnice - Sokol Hroznová Lhota 4-3 (1-2)
Branky: 27. Macko D., 51. Jílek, 73. Bílek, 85. Hozák - 40. + 45. Bíla (1x PK), 86. Schwarzbier
90 + 2. ČK Janoušek (B)

První půle začala v Blatnici nudnou čtvrthodinou. Na jejím konci se dostal za obranu hostí domácí rychlík Vaněk, ale svůj postup na Stanislava zakončil pouze střelou do levé tyče. Hráči Hroznové Lhoty začali postupně přebírat iniciativu a zatlačili Blatnici před její bránu. V 17. minutě vypálil hostující Michal Lipčík levou nohou těsně nad, ve 23. pak napřáhnul ze 20 metrů jeho spoluhráč Šrahůlek, ovšem těsně minul. V době náporu hostí pak udeřilo na druhé straně. Po akci obránce Davida dostal míč zády k bráně Vaněk, přihrávkou do středu našel Macka, který ranou z první rozvlnil síť, 1-0.

Hosté se již tradičně nenechali inkasovanou brankou vyvést z míry a i nadále pokračovali v nátlakové hře. Ve 30. minutě prošel Petr Lipčík kolem obránce, servíroval míč na zadní tyč, tam zabíhal volný Ondřej Bíla, ale svoji střelu poslal těsně vedle levé šibenice. Další šanci si hosté z Hroznové Lhoty připravili ve 35. minutě, kdy centr Michala Lipčíka srazil domácí obránce před Chvojkou těsně mimo tyče jeho brány. Strážce domácí svatyně Chvojka se pak blýskl neuvěřitelným reflexem ve 39. minutě, kdy střelu Michala Lipčíka ze tří metrů neuvěřitelně vyrazil pravou rukou. Za minutu však již nepomohlo ani brankářské umění Chvojky, když se Petr Lipčík protáhnul podél brankové čáry, vrátil míč pod sebe na Ondřeje Bílu, který ostrou střelou po zemi vyrovnal, 1-1.

A hned za 4 minuty bylo v početném táboře hostujících fanoušků ještě veseleji. Jiří Pravda nasadil k průniku do pokutového území, kde byl sražen Cilečkem. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Ondřej Bíla a poslal svůj tým do vedení 1-2.

Bohužel, hostující celek ve druhé půli nenavázal na skvělé vystoupení z prvního poločasu. Domácí hráči zvýšili aktivitu a přitvrdili v osobních soubojích. Hned po minutě hry tak skončil na zemi s prošlápnutým kotníkem Ondřej Bíla a musel být dlouho ošetřován. V 51. minutě si pohodil míč rukou do brejku domácí Jílek, rychlým sprintem se zbavil obránců Hroznové Lhoty a osamoceného Stanislava potupil střelou mezi nohy, 2-2.

Za šest minut po tomto gólu rozehrávali domácí přímý kop z 25 metrů a Janoušek vylekal Stansislava tvrdou ranou, kterou hostující gólman musel vyboxovat z brány. V 59. minutě zasáhl Vaněk Ondřeje Bílu loktem, rozhodčí nechal ve hře pokračovat, centr Janouška propadl k Hozákovi, který volejem těsně minul.

Domácí stupňovali svůj tlak, do kterého jim pomáhali hosté ustrašeným výkonem. V 71. minutě nezasáhl míč Josef Lipčík, do brejku po pravé straně se tak dostal expres jménem Jílek, ten oslovil ve vápně volného Hozáka, jehož bombu pod břevno Stanislav bravurně vyrazil. Hned za dvě minuty se do dalšího úniku po pravé straně dostal znovu Jílek, tentokráte zkusil centr vzduchem, do něhož se rybičkou položil střídající Bílek a hlavou zacílil přesně k tyči, 3-2.

Hosté se po této brance sesypali a domácí tým definitivně opanoval hřiště. Důvodem byl kriminální zákrok domácího obránce Davida, který ostrou kosou přes kotníky sestřelil Onřeje Bílu, který se zraněním musel ze hřiště. V 85. minutě pak vyrazili do přečíslení dva na jednoho domácí Jílek s Vaňkem, toho Stanislav sice skvěle vychytal, nicméně stojící obrana hostí nedokázala míč odkopnout do bezpečí, k tomu se dostal Hozák a nikým neobtěžován v pohodě zamířil k tyči, 4-2.

Tento kolaps hostujících obránců nakonec stál Hroznovou Lhotu body, neboť hned za minutu dokázal Kamil Schwarzbier po přihrávce Podolana snížit střelou do prázdné brány na 4-3. V nervózním závěru, ve kterém ještě stihnul dostat druhou žlutou kartu za řeči domácí Janoušek, již hráči Blatnice svého soupeře do větší šance nepustili a pohlídali si těsnou výhru.