18. kolo A tým: Sokol Lanžhot – Sokol Hroznová Lhota 2 : 2 (2:0)

17. 4. 2010

18. kolo A tým:  Sokol Lanžhot – Sokol Hroznová Lhota   2 : 2  (2:0)

Pro povinné 3 body si přijeli hráči Hroznové Lhoty do Lanžhota tentokrát již v sobotu. Utkání začalo minutou ticha za polské oběti leteckého neštěstí. Na malém hřišti domácí od začátku tvrdě bránili. Do první šance se dostal hostující Lukáš Lipčík. Přízemní střelou z poza vápna nijak nevystrašil golmana. Větší šanci na úspěch měl mladý Tonda Náhlík ve 12. minutě, když hlavou neusměrnil centr z pravé strany. Domácí svou disciplinovanou hrou převyšovali tápajícího soupeře. V 18. minutě hosté opět vyklidili střed pole. K míči se dostal domácí Říha a průnikem do velkého vápna střelou nadvakrát překonal Stanislava. 1:0. Do poločasu zbývalo pouhých pět minut, když Bíla nacentroval na osamoceného Petra Lipčíka, který trestuhodně hlavičkoval nad bránou domácího brankáře. Trest přišel vzápětí. Venglovič vybojoval míč. Pronikl přes několik hostí do velkého vápna a střelou přes hráče překvapil Stanislava podruhé 2:0. V 45‘ zaváněl faul na domácího Říhu pokutovým kopem. Nařízený přímý volný kop naráží pouze na zeď. V druhé půli se snažili hosté zvýšit aktivitu. První šanci spálil Petr Lipčík po závaru v malém vápně. V 60. minutě Lukáš Lipčík ztratil míč u lajny a domácí Miroslav Létal měl volnou cestu. Naštěstí pro hosty tváří tvář Stanislavovi pálíl vedle. Od této chvíle hosté mírně převzali taktovku. Petr Lipčík utekl svým pronásledovatelům z levé strany. Skákavý centr naráží do domácího hráče a končí vlastní brankou. 1:2. Ještě pořád běžela 65. minuta, když po faulu na Podolana, kopal Bíla trestný kop. Na prudký míč vyskakuje Šrahůlek, ale tísněn obráncem mine jen o vlásek pravou tyč. Vyrovnání se hosté dočkali až v 85. minutě. Agilní Petr Lipčík středem potáhl míč do vápna a s přehledem skóruje na 2:2. Hosté si nakonec mohli odvézt plný počet bodů. Ale v přesile 3 na 2 promeškal Ondřej Bíla vhodný moment na přihrávku na úplně volného Petra Lipčíka. Utkání nevalné kvality skončilo po 90. minutách 2:2. K dobru domácích bychom měli přičíst, že většina z nich ještě v loňské sezoně hrála III. třídu. Zato hosté laxním výkonem nedokázali přehrát papírově slabšího soupeře.

Domácí: Petrla Milan, Ciprys Zdeněk, Vrbánek Pavel, Michalec Milan, Mráz Pavel (C), Venglovič Jiří, Bernat Zdeněk, Říha Zbyněk, tomek Jakub, Létal Miroslav, Létal Martin.  Straka Tomáš, hájek Václav, Trubač Jiří.

Hosté: Stanislav Štěpán, Štefánek Bronislav, Pravda Jiří, Bíla Ondřej (C), Lipčík Lukáš, Šrahůlek Zdeněk, Náhlík Antonín, Schwarzbier Kamil, Lipčík Josef, Lipčík Petr, Smištík Jan.  Šupa Pavel, Hlahůlek Radek, Podolan Tomáš.