21. KOLO A TÝM: Sokol Vlkoš - Sokol Hroznová Lhota 0:1

3. 5. 2009

Sokol Vlkoš - Sokol Hroznová Lhota 0:1 (0:0)

Branka: 78. Smištík Pavel

Utkání začalo v tempu a od začátku bylo velmi nervózní a vypjaté. V prvním náznaku šance se ocitl domácí Zýbal, ale jeho míč trefený na dlouhou nohu Stanislav nadvakrát zkrotil. Ve 3. minutě se při pádu nešťastně udeřil hlavou o zem hostující Tomáš Podolan, který po návratu na hřiště stihl tvrdou střelou k vylekat svého bratra v brance Vlkoše Zdeňka, poté však musel pro otřes mozku střídat. Ještě předtím se prezentoval pěknou tvrdou ranou téměř z půlky hřiště Valenta, Stanislav nadvakrát krotil. Hráči Hroznové Lhoty poprvé pořádně zahrozili v 11. minutě. Po rohovém kopu Bíly prodloužil hlavou za sebe Lukáš Lipčík a Schwarzbierův oblouček hlavou se zastavil o zadní tyč brány Vlkoše!

Domácí kontrovali pěknou střelou Zýbala těsně vedle pravého horního rohu brány. Fotbal nahoru dolů pokračoval stříleným centrem hostujícího Slováka, který těsně minul tyč, aby hrozil na druhé straně za tři minuty opět střelou z pořádné dálky Valenta. Obrana Vlkoše opět zaspala ve 35. minutě, Jan Smištík dostal míč za její linii, lobem přehodil vyběhnutého Podolana, ale míč těsně minul pravou tyč. Domácí odpověděli ostrým centrem Marka Ingra, který se uvolnil na pravém křídle, Stanislav vyrazil balon těsně před nabíhajícím Zýbalem do zámezí. Za další minutu dostal domácí David míč do brejku, šel sám na Stanislava, který jeho ostrou střelu skokem na zem vyrazil. Touto obrovskou šancí domácího šutera skončila první půle.

Druhý poločas zahájili domácí náporem. Po dvou minutách hry musel Stanislav vyrazit Spurného centr znovu těsně před agilním Zýbalem. Hned po výkopu míč přeletěl domácí obránce, Slovák však pálil z první vysoko nad. Hostující útočník Richard Slovák byl hlavní postavou také v dalších minutách hry. Nejdříve napálil odražený míč nad bránu, aby v 58. minutě namířil svůj centr zprava přímo do brány a přinutil Podolana těžkým zákrokem vytěsnit míč do zámezí. Domácí kontrovali přímým kopem Adama Spurného, ten však skončil ve zdi. V 66. si za obranu Vlkoše zaběhl Bíla, střelou mířil do bližší šibenice, Podolan vyrazil. Z protiútoku se pak dostal po narážečce ve vápně ke střele David, obrana zablokovala na rohový kop. Domácí rychlík David se blýskl znovu za dvě minuty, kdy dostal na levé straně míč do běhu a křížnou, tvrdou ranou těsně minul zadní tyč. Hosté se v této fázi zápasu spíše bránili a do předu byli bezzubí. Vše změnila až 78. minuta. K přímému kopu kousek od rohu pokutového území se postavil Pavel Smištík a krásnou, technickou střelu namířil kolem zdi přímo k bližší tyči, Podolan reagoval pozdě, 0-1.

Domácí vrhli vše do útoku. V 82. minutě obešel Zýbal Schwarzbiera, střelou šajtlí však minul. Tlaku domácích napomáhal nepřesnými výroky rovněž sudí Surka, který odpískal několik velmi sporných situací proti Hroznové Lhotě. V 91. minutě pak Vlkoš zahrozil naposled, když se k přímému kopu z krásné parkety (cca 17 m od brány) postavil Vavruš, svůj pokus však poslal pouze do náruče výborně chytajícího Stanislava. A když i několik dalších jedovatých útoků Vlkoše skončilo nepřesným zakončením a sudí neskočil Zýbalovi na nafilmovaný pád v pokutovém území, odvezli si hosté z Hroznové Lhoty nečekané 3 body z horké půdy ve Vlkoši.