4. kolo: FC Veselí nad Moravou - Hroznová Lhota 2:3(1:1)

30. 8. 2011

Rozjeté Veselí nad Moravou přivítalo na bezvadně upraveném trávníku hráče ze sousední Hroznové Lhoty. Byli to především fanoušci z Veselí, kteří se příšli podívat na stadion a s úsměvem očekávali jednoznačné výtězství domácích. Naopak hostům nebylo po úvodních dvou kolech příliš veselo, a tak se přijeli podívat spíše skalní příznivci. A světe div se, vyplatilo se!! Technicky lepší FC od úvodu nepouštělo hosty na svou polovinu. Už ve druhé minutě hlavičkoval Sládeček do golmana Tomečka, který přišel na hostování z Veselí. Urputnou obranou hroznolhoťané vzdorovali, až do 23. minuty. Janoušek napřáhl ze 40metrů a trefil pravý roh Tomečkovi brány. 1:0. Po úvodní brance se domácí více uvolnili. Výbornou střelu vypálil Pyclík z velkého vápna, ale pozorný Tomeček vyrazil na roh. Pak ještě střílel do nohou Tomečka, Nikola Hrbek. Největší příležitost však zahodil Pavel Řičica, když si krásně naběhl hlavou na Sládečkův centr. Pohledná akce skončila jenom na tyči. Trest za neproměněné šance domácích přišel v zápětí. Veselská obrana chybovala v příhrávce 38. minutě a Náhlík po centru Janulíka zmrazil domácí fanoušky, když z pokutového území prostřelil Bančáka. 1:1. Překvapivé srovnání mohl korunovat hostující Josef Lipčík  z brejku. Pohromu zastavil Bančák včasným vyběhnutím a vyrazením střely nad bránu. Po poločase placírkou z velkého vápna zkoušel štěstí Řičica. Střela mu ale nesedla a Tomeček s ní neměl velké problémy. Hosté se pomalu začínali osmělovat a stále častěji pronikali do poloviny nervózního soupeře. Po celou dobu aktivní Janulík odcentroval z pravé strany  v 57. minutě. Domácí kapitán si při hlavičkování málem vrazil míč do vlastní sítě. Velké překvapení se zrodilo v 63. minutě. Veselská obrana poněkud zaspala rychlý přesun hroznolhťanů na jejich polovinu a v závaru v pokutovém území otočil vývoj utkání Podrazil. Po krátké přihrávce ve vápně s Náhlíkem poslal outsidera do vedení. 1:2. Radost veselanům ze srovnání jim pokazil zvednutý praporek asistenta rozhodčího.  V 71. minutě se ale postavil k tr. kopu Hrbek. Míč zavrtěl do malého vápna, kde nikým nebráněný Janoušek podruhé překonal Tomečka. 2:2. Veselané chtěli získat plný počet bodů a vrhly všechny síly do útoku. Řičica utekl po levé straně a centroval do malého vápna. Nabíhající kapitán domácích Hrbek bohužel pro domácí netrefil bránu. V 82. minutě se dostal do brejku Náhlík. Pravačkou prostřelil bezmocného Bančáka a dal tak utkání konečnou tečku. 2:3.

Hroznová Lhota poprvé porazila Veselí nad Moravou i přesto, že od začátku utkání bylo jasným favoritem Veselí.  Jasné podcenění utkání z pohledu domácích a důsledná hra hostí vedla k překvapivému výsledku.

Hroznová Lhota: Tomeček - Schwarzbier, Ďurátný, Kučera, Frolek - Janulík, Pavlica, Lipčík, Zajíček - Náhlík, Podrazil

Veselí nad Moravou: Bančák - Hrbek, Tomeček, Smištík, Řičica, Polách, Radmil, Sládeček, Janoušek, Pyclík, Prajza