26. kolo (14/15): Sokol Hroznová Lhota - Mogul Vacenovice 4:0 (1:0)

Sokol Hroznová Lhota - Mogul Vacenovice 4:0 (1:0)

Branky: 2. Lipčík L., 46. Falešník, 75. Pravda, 81. Lipčík P.

ŽK: Lipčík P., Jagoš M. - Nedvěd

Tropické počasí v nedělním parném odpoledni svádělo ke všemu možnému, jenom ne k fotbalu. Ovšem ti, kteří se nenechali zlákat osvěžením u vody a vydali se pařit na Zelničky, nakonec nemuseli litovat, ba naopak, odcházeli nadmíru spokojeni. To platí pochopitelně pouze pro domácí příznivce a nestranné diváky. Hroznová Lhota totiž uhájila svoji jarní neporazitelnost na domácím stadionu, která se navíc i s podzimní částí zastavila na deseti zápasech v řadě. Klobouk dolů, pánové!

Domácí hlásili citelnou ztrátu, když jejich kanonýr Jan Jagoš usedl pouze na tribunu. I tak ale utkání začalo rychlou brankou Hroznovky. Netradičně v útoku hrající Petr Lipčík v dobré pozici volil namísto střely nezištnou přihrávku za obranu na svého mladšího bratra Lukáše a ten umístil svou technickou střelu přesně k pravé tyči a nedal Jaštíkovi šanci, 1-0.

Jenže jak se již mnohokrát v minulost ukázalo, tak rychlý gól domácí hráče často uspí a jejich výkon je pak mátožný. Přesně v tomto duchu se pak nesl celý první poločas. Zdálo se, že s obrovským vedrem se potýkají spíše domácí borci, kdežto hosté působili čerstvějším dojmem. V 7. dostal míč za obranu Nedvěd, ale minul. V 18. hrozil nebezpečnou hlavičkou těsně nad Šťastný, za chvíli se prezentoval dalekonosným pokusem do stejných míst Sladký. Ve 24. pomohla domácím branková konstrukce, když střílenou přihrávku tečoval Šťastný a míč skončil vysokým obloukem na břevnu. Za další dvě minuty se prezentoval další raketou dlouhého doletu Sladký. Jeho ostrá, klopená bomba z přímého kopu zlověstně prolétla kolem bližší šibenice, až to na tribuně zašumělo. Domácím hráčům nelze upřít snahu, ovšem jejich křídelní akce často končily pokaženou přihrávkou, anebo centrem do zámezí. Výjimkou byla akce z 29. minuty. Červenka potáhl po pravém křídle, po zaseknutí do středu hřiště mohl sám pálit, ale poslal míč na střed vápna volnému Falešníkovi, jeho technický pokus však těsně přelétl břevno. Po tomto výkřiku domácích se znovu chopili iniciativy hosté. V 35. volala po gólu hlavička maličkého Jakubíčka, kterou Jurásek vyboxoval z šibenice. Domácí ještě do přestávky stihli hezky zakombinovat, ale namísto gólové střely se vystavili přihrávkou ve vápně do ofsajdu.

O polačase měl v kabině zřejmě hřmotný proslov domácí trenér, neboť hráči Traubenu vlétli na hřiště jako vystřelení z pružiny. Důležitou personou domácího týmu byl především Miroslav Falešník. Hned v první minutě druhé půle ho našel centr zprava zcela volného, aby však cca ze dvou metrů nezamířil branku u bližší tyče. Chuť si však zpravil hned za minutu, kdy svůj postup zprava řešil v duchu Arjena Robbena, tedy zaseknutím do středu hřiště s rychlou střelou z levé nohy, po níž se míč angličanem o zadní tyč slastně pomazlil se sítí v bráně, 2-0. Tento krásný okamžik jakoby definitivně zlomil odpor Vacenovic.

A Falešník byl i nadále při chuti! Za další minutu si znovu zopakoval akci z pravé strany, tentokráte dával krásně proti noze Pravdovi a jeho projektil se prohnal těsně kolem tyče a zastavil se až o zadní síť za bránou.

V 56. si Falešník zopakoval spolupráci s Pravdou, kterého nastartoval po pravém křídle a jeho ostrý centr se projel napříč malým vápnem, aby jej Janík jen těsně minul skluzem před prázdnou bránou.

Za tři minuty servíroval kdo jiný, než Falešník přímý volný kop, který přistál přímo na hlavě Petra Lipčíka, ten však z malého vápna pouze trefil stojícího Jaštíka.

Důležitým faktorem zlepšení hry domácích bylo také nasazení tahouna Ondřeje Bíly do sestavy. A nebyl to jediný velký návrat! Po vleklém zranění zaujal své místo stopera rovněž spolehlivý Kamil Schwarzbier a bylo to znát!

Hosté se naposled vzepjali okolo 65. minuty. Nejdříve pálil Nedvěd z dobré pozice, ale znovu pouze vedle, za dalších sedm minut pak potáhl míč podél vápna Šťastný a jeho střela se zastavila o pravou tyč, míč se odrazil zpět do pole a Juráskovi, který byl na zemi, pomohli spoluhráči, kteří jej zametli do bezpečí. Závěr zápasu se již nesl v exhibičním duchu domácích. Především střídající Marek Jagoš, který nahradil výborného Falešníka, předváděl lahůdkové úniky s velmi originálním řešením, ovšem několikrát jej od gólu dělila pouze zbrklá koncovka, nicméně jeho kličky zvedaly diváky ze sedadel. V 75. minutě domácí definitivně odskočili. Míč za vysunutou obrannou linii hostí dostal rychlík Pravda a bezstarostně propálil Jaštíka, 3-0.

Za další čtyři minuty centroval zprava střídající Podrazil, Petr Lipčík míč pustil za sebe přímo před volnéo Pravdu a ten z nějakých osmi metrů nedokázal svoji střelu z jedné umístit mezi tři tyče. V 81. minutě přehlédl sudí Budovič jasný faul na Petra Lipčíka ve vápně. Ten si však spravil chuť o dvě minuty později, když dostal od Matyáše krásnou kolmici za obranu a svůj samostatný postup zakončil kličkou Jakšíkovi a střelou z úhlu do prázdné brány, 4-0.

V posledním zajímavém momentu utkání se pak ještě zjevil Nedvěd, ale ve stoprocentní šanci si vedl tak, jak ostatně celý zápas, tedy šanci zahodil. Tentokráte jej vychytal výborný Jurásek. Sudí ihned poté zápas ukončil. V posledním dohrávaném kole zajíždí hráči Hroznovky na horkou půdu aspiranta na postup ze Žarošic.

Jurásek - Veverka (73. Podrazil), Laga (c), Jung (45. Bíla), Lipčík J. (71. Schwarzbier) - Matyáš, Falešník (60. Jagoš M.), Lipčík L., Červenka (53. Janík) - Pravda, Lipčík P.

Mogul Vacenovice:

Jaštík - Chvátal, Lunga, Sladký (c) (52. Nešpor), Příkažský - Šťastný, Krist (65. Novotný), Grufík Z., Grufík P. - Jakubíček (79. Chvátal), Nedvěd

A3C2601 Milotice Kněždub 4:1 (4:0)
Branky: Kasan 2, Antoš Zbyněk, Hofr - Nejedlík Jakub; ČK: Habáň - Nejedlík Jakub

A3C2602 Hlohovec Krumvíř 2:4 (0:1)
Branky: Koryčánek, Sedláček - Zvonič Petr 3, Kobylka

A3C2603 Hroznová Lhota Vacenovice 4:0 (1:0)
Branky: Falešník, Lipčík Lukáš, Lipčík Petr, Pravda

A3C2605 Otnice Veselí n. M. 0:7 (0:3)
Branky: Pollák Adam 2, Grombíř, Hodonský, Kučera, Zelinka, Komínek Miroslav

A3C2607 Velká n. Vel. Tvrdonice 2:0 (2:0)
Branky: Mikeska, Horák Petr