A tým: 9. kolo (15/16): Sokol Hroznová Lhota - Agro Milotice 2:0 (0:0)

Sokol Hroznová Lhota - Agro Milotice 2:0 (0:0)

Branky: 61. Lipčík Petr, 85. Pravda

ŽK: Podrazil, Lipčík Lukáš - Snopek, Novák, Knotek

Diváci: 170

Tradiční soupeř z Milotic přijel do Hroznové Lhoty se čtyřbodovým náskokem na domácí tým, ale pouze se dvěma náhradníky. Utkání začalo úprkem nejlepšího střelce hostí Kasana (5 gólů) směrem k domácí brance, ovšem zadáci Hroznovky uhasili nebezpečí na poslední chvíli. Rychlonohý čahoun s číslem deset zkusil podobnou akci ještě několikrát, ale většinou se mu zamotal balon pod nohama.

Od začátku utkání bylo jasné, že domácí budou sázet hlavně na technickou kombinaci, zatímco hosté na bojovnost a důraz. Jako první hrozil tvůrce hry Hroznovky Bíla, který dostal míč do vápna, ovšem po špatném zpracování mu zbyl čas již pouze na oblouček, který skončil nad. Hosté byli rovněž dopředu nebezpeční, ovšem jejich akcím chybělo přesné zakončení. V 10. minutě měl blízko ke gólu Hofr, jehož střelu zablokoval skluzem jeden z domácích zadáků, před dobíhajícím Kasanem pak musel Smetka rychle uklidit míč do zámezí. Domácí odpověděli akcí Falešníka, který potáhl míč do vápna, ovšem svoji tvrdou střelu namířil pouze do Nedvědického rukavic. Také Bíla měl na kopačce první gól utkání, ovšem jeho technicky kroucená střela z hranice šestnáctky prosvištěla těsně kolem zadní tyče. Za další dvě minuty dělily domácí od gólu pouze centimetry. Po odvráceném rohovém kopu Milotic dostal Falešník dlouhý výkop a svůj postup zprava na Nedvědického zakončil střelou do tyče. Za další minutu to znovu hořelo v obraně Milotic. Petr Lipčík dal pod sebe a Pravda z velkého vápna prostřelil hostujícího gólmana, ovšem míč zastavili obránci na brankové čáře. Tlak domácích pokračoval střelou Falešníka, který z přímého kopu posadil míč na horní síť. Ve 35. pak předvedli rychlou akci bratři Lipčíkové. Lukáš dal Petrovi, jehož střelu Nedvědický vyrazil před sebe, ale vleže ještě stihl míč poslat do zámezí před Falešníkem. Paradoxně to byli hosté, kdo se mohl v závěru poločasu ujat vedení. Novák obešel Smetku, který špatně vyběhl, z úhlu však branku přestřelil.

Druhá půle začala znovu tlakem domácích. Po závaru ve vápně nabil Jegla Podrazilovi, jehož tečovaná střela projela těsně kolem pravé tyče. V 54. prošel zprava podél čáry Bíla a jeho centr na bližší tyči poslal Petr Lipčík hlavou před prázdnou bránu, kde však nebyl žádný hráč v modrém dresu připravený na dorážku. Hosté odpověděli tutovkou Snopka. Ten prošel z pravé strany do vápna a jeho dělovku pod břevno báječně vytáhl Smetka mimo tyče. To byl zákrok zápasu! V 61. minutě se domácí konečně dočkali zaslouženého vedení. Po zisku míče šli do přečíslení tří proti dvěma. Bíla dal doprava Falešníkovi, který z jedné poslal nezištnou přihrávku na druhou stranu Petru Lipčíkovi, pro něhož nebyl problém rozvlnit síť, 1-0.

Hosty inkasovaná branka vybičovala k větší aktivitě, šance však nadále počítali domácí. Lukáš Lipčík poslal do dalšího přečíslení Falešníka, ovšem hrdina předchozího okamžiku tentokráte nevolil přihrávku na Bílu před prázdnou bránu, ale napálil míč z úhlu pouze do Nedvědického. Hosté odpověděli dělovkou Kasana, který z nějakých dvaceti metrů orazítkoval břevno. To byla poslední šance Milotic. V posledních deseti minutách už počítali šance jenom domácí. Nejdříve střídající Gazárek promáchl před prázdnou bránou, aby následně rovněž střídající Matyáš znovu trefil pouze strážce hostující brány. Nedvědický dokázal zastavit i další střelu Lukáše Lipčíka, odražený míč poslal Gazárek nad. Neujala se ani bomba Petra Lipčíka, kterou Nedvědický vytěsnil. Až pět minut před koncem přidali domácí uklidňující pojistku. Protiútok vedl Bíla, který poslal zprava přízemní centr, jenž Petr Lipčík sklepl na bližší tyči patou do Nedvědického, odražený míč si však našel Pravda a poslal jej do sítě, 2-0.

Do konce zápasu už se ani jeden tým nevytasil s ničím zajímavým, a tak domácí vybojovali tři důležité body s velmi nepříjemným a houževnatým soupeřem. Body jsou to důležité, neboť v příštím kole zajíždí Trauben na horkou půdu do Krumvíře a na hody hostí neoblíbeného soupeře, tedy Kordárnu Velká nad Veličkou.

Smetka - Lipčík J. - Laga (c), Schwarzbier, Podrazil - Falešník (79. Gazárek), Lipčík L., Bíla, Jegla (60. Matyáš) - Durna (13. Pravda), Lipčík P.