A tým 1. kolo (17/18): Sokol Hroznová Lhota - SK Rakvice 1932 3:0 (1:0)

Sokol Hroznová Lhota - SK Rakvice 1932 3:0 (1:0)

Barnky: 12. Falešník, 85. Gazárek, 89. Janík (PK)

ŽK: Strýček, Valenta, Juřena - Matyáš

Diváci: 120

Do Hroznové Lhoty přijel oblíbený soupeř. Rakvice tady zatím neuhrály ani body a ještě v 1.B třídě na Zelničkách prohrály 1:2 a 0:2. Navíc dnes přijely bez svého nejlepšího střelce a od začátku to bylo na jejich výkonu znát. Domácí hráli s chutí a šli do vedení z první velké šance. Červenka z poslal z poloviny hřiště oblouček za obranu, míč si hlavou pohodil před sebe Petr Lipčík a předložil ho doleva na Falešníka. Ten se sice dostal mírně z úhlu, ale přesto ho dokázal napálit pod břevno, 1-0

Ten samý hráč to zkusil za další tři minuty ostrou ranou po zemi, Strýček balon vychýlil mimo tři tyče. V 19. minutě se opakovala situace před prvním gólem, Petr Lipčík znovu postupoval zprava na Strýčka, ale namísto gólové střely volil přihrávku na Janika, ten však stál za obrannou linií hostí, a tak akci zastavila píšťalka sudího. Za další dvě minuty centroval zprava Červenka, Janík se do jeho pobídky položil a volejem těsně minul. Za další čtyři minuty znovu centroval Červenka zprava (tentokráte netradičně pravou), našel ve vápně dalšího ortodoxního leváka Falešníka, ten to však měl také na pravou, přesto dokázal míč nasměrovat nebezpečně k tyči, Strýček však hbitým skokem vytěsnil na rohový kop. Na další šanci si diváci museli počkat do 42. minuty, kdy se Červenka dostal zprava do vápna, tvrdou ranou napálil levou tyč, od ní se míč odrazil do zad ležícího Strýčka, ten ho pak stihl ještě zastavit před brankovou čarou.

Také druhá půle se nesla v duchu velké převahy hráčů v bílo-červených dresech. Po třech minutách hry si na rohový kop Polácha naskočil Maněk, míč poslal hlavou prudce k zemi, ale trefil na brankové čáře reflexivně zasahujícího Strýčka, který balon vyrazil nad břevno, ani sám nevěděl jak. Jediná šance Rakvic pak přišla v 50. minutě. Švásta výborným presingem získal merunu a jeho ostrou střelu z hranice velkého vápna Kusalík krotil nadvakrát. Za další dvě minuty už však měli diváci hlavy znovu otočené doleva, aby sledovali centr Červenky, který našel před bránou Petra Lipčíka, ten však mířil z voleje jen do břevna. V 59. přišla další velká šance domácích. Polách prodloužil hlavou za sebe, kam zabíhal Gazárek, ten postupoval na Strýčka v tandemu s Petrem Lipčíkem, zvolil střelu na bližší tyč, gólman Rakvic sice padal na opačnou stranu, domácí štírek však napálil pouze boční síť. V 65. pak přistál centr zleva na kopačkách Vaverky, který ho těsně před Strýčkem tečoval, branku však o pár decimetrů minul. V 72. to pak zkusil střelou z šestrnáctky Polách, jeho projektil těsně minul spoje. Pojistky se tak hráči Traubenu dočkali až v 85. minutě, kdy dostal míč do běhu rychlý Gazárek a i přesto, že měl na zádech obránce, ho dokázal napálit po zemí křížem k tyči, 2-0

Minutu před koncem se pak probil do vápna hbitý Janík, udělal kličku i Strýčkovi, který ho posléze fauloval, a tak se kopala penalta. K té se postavil sám Michal Janík a poslal gólmana hostí na opačnou stranu, 3-0

Hráči Hroznové Lhoty tak přezimují na vynikající druhé příčce tabulky, když mají nejlepší útok v soutěži (47 vstřelených branek) a také nejlepšího střelce soutěže - Michala Janíka (15 gólů).