A tým 1. kolo (19/20): FK Pačlavice/Dětkovice - Sokol Hroznová Lhota 2:2 (1:0)

FK Pačlavice/Dětkovice - Sokol Hroznová Lhota 2:2 (1:0)

Branky: 5. Obruča, 55. Doležel - 71. Radmil (PK), 85. Lipčík P.

ŽK: Kopřiva, Knap, Sádlík, Kuchtík - Lipčík L., Lipčík P.

Diváci: 120

Na půdu obrozených Pačlavic zajížděli hráči Hroznové Lhoty s nepříjemnou bilancí čtyř porážek v řadě. Pro nemoc chyběli obránce Schwarzbier a levý záložník Falešník, také Chrenčík nemohl s týmem odcestovat. Hosté se po špatných výsledcích propadli až do spodní části tabulky. Záměrně říkám špatných výsledcích, protože výkony nebyly zas až tak špatné, jen ta koncovka!

Také v Pačlavicích to byli hráči Hroznové Lhoty, kdo měl v úvodu utkání převahu, ovšem na brejky hrající domácí se dočkali už v 5. minutě, kdy se ze své první akce prokombinovali až k zakončení a Obruča ranou k tyči otevřel skóre, 1-0

Hosty obdržená branka nesrazila a i nadále si udržovali herní převahu. Ve 30. minutě zakončoval ve vápně Gazárek, byl při střele domácím obráncem nakopnut do nohy, sudí Junek ovšem tuto situaci nepochopitelně neodpískal. Gazárek s nakopnutým lýtkem odkulhal ze hřiště a po chvíli musel být střídán. Do konce poločasu už byli k vidění jen náznaky šancí.

Také druhý poločas začal tak, jako ten první. Hosté měli převahu, ovšem domácí gólově udeřili. Tentokrát šel brejk po levé straně a na centr do vápna si naběhl Doležel a bylo vymalováno, 2-0

A domácí mohli dokonce odskočit na rozdíl tří branek, ovšem tentokrát zachránila hosty při dvojím zakončení branková konstrukce, kdy domácí hráč nejdříve cílil do břevna a potom zase do tyče. To byl rozhodující moment zápasu.

Hosté se dočkali po sedmdesáti minutách hry. Po hezké kombinaci se do samostatného úniku dostal mladík Smetka, byl faulován domácím gólmanem a sudí Junek už tentokrát neměl jinou možnost, než písknout do píšťalky. K exekuci pokutového kopu se nikdo příliš nehrnul, a tak si vzal míč Radmil a jako správný kapitán ho poslal s přehledem k tyči, 2-1

V závěru zápasu vyvinuli hosté enormní snahu o vyrovnání, což se jim podařilo pět minut před koncem. Po sérii narážeček na levé straně se v vápně míč odrazil k Petru Lipčíkovi, toho času číhajícímu na malém vápně, a ten měl už snadnou práci, 2-2

V posledních minutách si už oba soupeři hlídali svůj bod a žádná zajímavá situace už k vidění nebyla. Hroznová Lhota přezimuje třetí od konce, Pačlavice naopak na čtvrté příčce tabulky.