A tým 1. kolo (20/21): Slavoj Rohatec - Sokol Hroznová Lhota 0:4 (0:2)

Slavoj Rohatec - Sokol Hroznová Lhota 0:4 (0:2)

Branky: 10. Falešník, 45. Lipčík P., 48. Škopík, 61. Červenka

ŽK: Grabec, Tomšej (oba R)

Diváci: 240

V Rohatci se hrál parádní fotbal, ale nenechte se zmást výsledkem - oboustranně parádní fotbal! Prvních 25 minut patřil deštěm pokropený trávník hostujícím borcům, kteří hráli zodpovědně od zadu, ale nebezpečně dopředu. První náznaky šancí ještě vzrušení nepřinesly, ale v 10. minutě už udeřilo. To se kopala standardka z levé strany, vysoký centr přistál na hlavě nejvyššího hostujícího borce - Jirky Maňka, který ho poslal k zadní tyči a míč, už tak směřující do sítě, tam ještě pro jistotu zametl Miroslav Falešník, 0-1

Zanedlouho se dostal do střelecké pozice ve vápně Petr Lipčík, ale jeho levačka poslala balon těsně vedle zadní tyče domácí brány. Ve 24. předvedli hosté krásnou, rychlou akci po pravé straně, Škopík vyslal parťáka Červenku, ten zasekl, dal před bránu volnému Petru Lipčíkovi, jeden z domácích beků ovšem dokázal přihrávku tečovat a vychýlit do zámezí. Poté sudí nařídil přestávku na občerstvení a domácí se vrátili do hry jako pokropení živou vodou. Především hráč s číslem 7 - Jiří Jüstel znamenal pro hostující obranu permanentní nebezpečí. Ve 27. obral o míč Bílu, který ho chtěl nechat projet na odkop, a jeho bombu levačkou ze strany skvěle vyrazil Podolan. Za další dvě minuty Jüstel znovu obral Bílu o míč (ačkoliv s nechtěným faulem, který se však nepískal), podél lajny prošel do vápna a jeho pobídku "pod sebe" napálil Homola do obránce a poté hráči v bílo-červeném už požár uhasili. Další akci si nechal Jüstel na 39. minutu, kdy obehrál Podrazila, ale jeho ostrý pozdrav z 18ti metrů Podolan znovu skvěle vyrazil. Hosté druhou půli prvního poločasu odehráli špatně a bez pohybu, přesto se ještě dočkali gólu do šaten. Ten přišel po akci po levé straně, Falešník oslovil ve vápně Petra Lipčíka, ten se obtočil kolem svého strážce a pohotovou přízemní střelou pokořil Notovného, 0-2

O poločase jsem zaskočil na místní klobásu, kterou bych bez váhání nazval "dívčí sen", protože než jsem do sebe zhruba třiceticentimetrovou uzeninu nasoukal, už náš tým vedl o tři. Po ztrátě domácích obranných řad přistrčil balon Petr Lipčík mezi beky na Škopíka a ten střelou na dlouhou nohu poslal merunu o vzdálenější tyč do sítě, 0-3

Domácí to však ani za tohoto stavu zdaleka nezabalili a sympatickým výkonem se dostávali do šancí. V 52. minul hlavou těsně Homola, hned za minutu pak znovu vypíchl agilní Jüstel míč Bílovi, zprava ho servíroval lahůdkovou přihrávkou právě na Homolu, který zvolil efektní zakončení, ale jeho pokus z první zastavila pravá tyč hostující brány a poté už beci balon zametli do bezpečí. Za další minutu to znovu hořelo před hostující bránou, to když za její linii poslal rohlík z levé strany Tomšej, ani jeden z dvojice Jüstel - Mlynařík na balon těsně nedosáhli. V 60. pak vyslal na naši bránu bombu Konečný, Podolan ji skvěle vyrazil, stejně tak i pohotovou Homolovu dorážku a znovu nás tak parádně podržel, skvěle Zdeno!!

Otřepané nedáš - dostaneš se naplnilo hned za minutu. Domácí při dalším nájezdu ztratili balon, ten převzal výborně hrající Smetka, obloučkem za obranu vyslal do sóla po levé straně rychlíka Gazárka, který zpětnou přihrávkou našel volného Červenku a ten pravou bez problémů zavěsil, 0-4

Krutý výsledek pro domácí, kteří to ani za tohoto stavu ovšem nevzdali! V 79. znovu úřadoval jejich nejlepší hráč Jüstel, který tentokrát obral o míč Gazárka, jedovatým pokusem ovšem těsně minul zadní tyč. Poslední vzrušení pak přinesla střela střídajícího Schenela, ale i tu měl výborný Podolan, který následně vystřídal a přenechal místo v brance na posledních deset minut mladému Dvořákovi. Zbytek zápasu už šanci nepřinesl, pouze oslavné chorály rozjařených hostujících fandů. Skvělá návštěva viděla zajímavé utkání plné šancí, Rohatec ani na čtvrtý pokus doma na Hroznovku nevyzrál. Tu čeká v příštím kole na domácím pažitu těžký soupeř - Baník Dubňany. Pro Dubňany bude tento zápas první v sezoně, protože Rakvice se ze soutěže odhlásily.

Slavoj Rohatec:

Novotný - Grabec, Konečný P., Herzán, Konečný M. (63. Netík) - Tomšej (78. Čechovský), Vanda (86. Bajko), Ruszkowski, Křivák (46. Mlynařík) - Homola (c) (74. Schenel), Jüstel

Podolan (81. Dvořák) - Gazárek, Manek, Bíla, Podrazil - Falešník, Smetka, Radmil (c), Škopík (71. Janás) - Červenka (76. Doležel), Lipčík P.

Ostatní výsledky 1. kola:

Šlapanice - Lednice 2:4 (1:1)

Veselí nad Moravou - Vyškov B 3:1 (2:0)

Bučovice - Velké Pavlovice 2:1 (2:1)

Milotice - Velká nad Veličkou 3:1 (2:1)

Nikolčice - Pačlavice/Dětkovice 6:1 (2:1)

12. Pačlavice-Dětkovice 1 0 0 1 1:6 0

Poznámka: Dubňany budou do tabulky vloženy až po zápase 2. kola v Hroznové Lhotě.