A tým 1. kolo (21/22): Sokol Hroznová Lhota - SK Šlapanice 2:3 (0:2)

Sokol Hroznová Lhota - SK Šlapanice 2:3 (0:2)

Branky: 56. Smetka, 84. Radmil - 32. Hodek, 42. Piák O., 72. Vlach

ŽK: Vlach

Diváci: 128

Hráči Hroznové Lhoty zakončili podzim smolnou domácí porážkou s týmem Šlapanic. Od hostů se očekávala tuhá obrana, oni ale hráli velmi aktivní presing a využívali každé možnosti k ohrožení domácí brány. Na Zelničkách se tak hrál fotbal plný šancí, ve kterých však především domácí borci totálně selhali a právě proto odešli nakonec poraženi.

V rudých dresech hrající hráči Šlapanic dali o sobě vědět hned v úvodu, kdy musel Dvořák na zemi vytěsnit na rohový kop pokus Sigmunda. Domácí odpověděli rohovým kopem Falešníka, který propadl ke Smetkovi, jeho střelu ale Schovanec lapil.

V 8. minutě došlo k obrovskému selhání hlavního sudího Krona. Hostující Patrik Piák fauloval Ondřeje Bílu a poté schválně šlápl ležícímu soupeři na tělo. Sudí Kron však nepochopitelně hostujícího hráče nevyloučil, ba neukázal mu vůbec kartu! Přitom nešlo o nějaké došlápnutí, Piák stál na obou nohách a šlápnutí přišlo už navíc z pomsty.

Poté bylo k vidění několik šancí na obou stranách. Nejdřív domácí Dvořák zkrotil ostrou ránu Příkrého, na druhé straně táhlá střela Patrika Matyáše minula zařízení. Ve 20. minutě Schovanec vytáhl gólovou hlavičku Chrenčíka na rohový kop. Ve 28. si poradil s pěknou střelou Falešníka z přímého kopu, kterou viděl přes hradbu těl na poslední chvíli.

Ve 32. minutě přišel první úder hostí. Do přihrávky proti noze se z hranice velkého vápna opřel Hodek a Dvořák byl bez šance, 0-1

Domácí mohli odpovědět za dvě minuty, kdy rohový kop sklepl Martin Matyáš hlavou na malé vápno Janásovi, ten ovšem vysoko přestřelil. Ve 35. dostal po předchozí kombinaci na jeden dotek míč na velké vápno sám Martin Matyáš, jeho střelu po zemi Schovanec u pravé tyče lapil. Stejně si na druhé straně vedl i domácí Dvořák při střele Klašky. Ve 42. však domácí gólman neudržel Klaškův vysoký centr směřující přímo do brány, míč mu vypadl z rukou a Ondřej Piák ho i za cenu sebedestrukce dotlačil za brankovou čáru, 0-2

Do druhé půle provedli domácí trenéři změnu v sestavě. Chrenčík se stáhl do obrany, odkud šel do zálohy Aleš Radmil a bylo to okamžitě znát. Domácí kapitán hned po minutě hry pálil, jeho tečovaná střela prosvištěla těsně kolem levé tyče. Za další dvě minuty to zkusil svojí slabší pravou Falešník, těsně ale přestřelil. Domácí svého soupeře mačkali a leželi na něm jako na dece. V 51. vypálil zdálky přízemní projektil Martin Matyáš, Schovanec vyrazil míč před sebe, Radmil s Janásem se však při dorážce nedohodli a první jmenovaný mířil smolně mimo. Také za další čtyři minuty mířil domácí kapitán nepřesně, jeho jedovka přitom měla gólové parametry. Za minutu našlápl k velkému sólu po pravé straně Patrik Škopík, předložil do vápna Radmilovi, ten ale znovu minul bránu. V 56. to už konečně vyšlo. Smetka se vydal nebojácně středem hřiště, vyměnil si míč s Falešníkem a ostrou křížnou ranou snížil na 1-2

Domácí žraloci ucítili krev a ještě víc přidali. V 66. vyslal Bíla kolmicí na levou stranu Patrika Matyáše, jeho přízemní centr však Janás napálil zblízka přímo do Schovance. A tak přišlo otřepané pravidlo nedáš - dostaneš. V 72. se hosté vydali do brejku na volnou levou stranu dostal míč Vlach a nikterak razantní, přesto chytrou střelou poslal míč kolem vybíhajícího Dvořáka k zadní tyči, 1-3

A za minutu mohlo být ještě hůř. Patrik Piák se řítil zleva sám na Dvořáka, ten jeho tvrdou střelu skvěle vyrazil. To byla poslední šance Šlapanic v zápase. Domácí jich ještě do konce napočítali několik, ujala se však jediná. Nejdřív přišel rohový kop na bližší tyč, tady poslal Patrik Matyáš hlavičku za sebe a jeho padáček do brány Schovanec vyrazil. V 84. pak Martin Matyáš vyslal kolmicí svého jmenovce Patrika, ten předložil do vápna Radmilovi a ten už konečně mířil do černého, 2-3

Za další tři minuty to mohlo být tři tři, to se Martin Matyáš nebojácně prohnal po pravém křídle, přesným centrem našel na zadní tyči volného Partika Matyáše, ten ale zblízka mířil těsně mimo, chtělo to zakončení pravou nohou.

Hned za minutu pak skvěle potáhl míč ze zálohy Vaverka, Falešník našel centrem ve vápně nehlídaného Radmila, ten však zakončoval zbrkle hlavou, přitom měl čas na zpracování na prsa a střelu, škoda, škoda, velká škoda!

Sudí Krón pak nenastavil ani jedinou minutu a ukončil zápas k velké radosti hostujících hráčů i fanoušků.

Sokol Hroznová Lhota tak stráví podzim na 7. příčce tabulky. Šlágr podzimu se hrál v neděli ve Veselí, kde si domácí FC vyšláplo na lídra tabulky z Lednice a výhrou 3:0 se mu přiblížilo na rozdíl dvou bodů. Podzimním půlmistrem však i přes porážku zůstal lednický Moravan.

Dvořák - Matyáš P., Radmil (C), Bíla, Škopík D. (77. Schwarzbier) - Falešník, Smetka, Matyáš M., Škopík P. - Janás (77. Vaverka), Chrenčík