Jdi na obsah Jdi na menu

A tým 1. kolo Krajského poháru JmKFS : Kordárna Velké nad Veličkou - Sokol Hroznová Lhota 2:1 (1:1)

Kordárna Velké nad Veličkou - Sokol Hroznová Lhota 2:1 (1:1) - PENALTY 4:2

Branky: 41. Blanárik - 37. Lipčík P.

ŽK: Horák - Červenka, Lipčík L.

Diváci: 159

1. kolo Krajského poháru bylo vlastně prvním a zároveň posledním přípravným utkáním Sokola Hroznová Lhota před ostrým startem sezony příští neděli. Hráči Traubenu zajížděli na půdu tradičně nepříjemného soupeře, a to do Velké nad Veličkou. Utkání se však nehrálo na stadionu Kordárny, nýbrž v Javorníku, kde Kordárna našla azyl, než její hřiště projde rekonstrukcí. Hrálo se tedy na malém, tvrdém a zvlněném hřišti, které nabádalo hráče spíše k okresní kopané, nežli krajskému fotbalu. Domácí navíc vyrukovali na svého soupeře se svojí tradiční tvrdostí a nesmlouvavostí v osobních soubojích.

Ten, kdo přišel později, neviděl první důležitý moment zápasu, kterým byl pokutový kop domácích po zákroku Náhlíka. K exekuci se postavil domácí kapitán Marek Spazier, ovšem jeho polovysokou ránu Jurásek vystihl a vyrazil. Poté hra připomínala spíše úporný boj, než fotbal. Snaha se hráčům upřít nedá, ovšem fotbalových momentů bylo k vidění poskrovnu. Domácí posílený soubor byl favorizovaným hostům více než vyrovnaným soupeřem. Hosté navíc poprvé nastoupili bez dua svých opor Polách, Janík, kteří zápas sledovali pouze z tribuny. Dále jim chyběli například Bíla, Maněk, Gazárek či Josef Lipčík. V brance pak zaskakoval Podolana z B-týmu povolaný Jurásek. V silně kombinované sestavě tak hosté čelili s chutí a elánem hrajícím hráčům Kordárny. Fotbal byl sice rychlý, ale bez větších šancí. Za domácí hrozil ve 21. Blanárik, který ve vápně mířil na zadní tyč, Jurásek ovšem vyrazil nohama. Hosté si pak vytvořili obrovskou příležitost ve 27. minutě, kdy na levém křídle vyslal Náhlík kolmicí Červenku, ten našel přihrávkou napříč malým vápnem na zadní tyči číhajícího Škopíka, ten však z pár metrů prázdnou bránu přestřelil. Tato tutovka volala po gólu! Za další dvě minuty to zkoušel Červenka sám, ale jeho bomba minula přední šibenici. Domácí odpověděli nebezpečnou patičkou své nové akvizice - Kristiana Koníčka - výborný Jurásek však opět vyrazil. A tak se poprvé měnilo skóre ve 37. minutě. V ní přetažený centr zprava vrátil z lajny do ohně Falešník přesně na hlavu nabíhajícího Petra Lipčíka, kterému stačilo merunu poslat do prázdné brány, 0-1

Z vedení se však hosté radovali pouze tři minuty. Ve 40. dostal vysoký balon za obranu Blanárik, dostal se s ním sice z úhlu, ovšem díky naprosté liknavosti hostujících obránců se dokázal prodrat zleva před na dostřel a procpal míč přes skrumáž kopaček tak, že ten se došoural za brankovou čáru, vyrovnáno 1-1

Hosty branka zaskočila a ti mohli hned za minutu inkasovat znovu, to když dostal prostor ke střele Koníček, Jurásek však jeho bombu vyrazil na roh. Do kabin se tak šlo za stavu 1-1.

Ve druhé půli domácí ještě přitvrdili. Výsledkem bylo zranění Kamila Schwarzbiera, kterého trefil Blanárik rukama do obličeje a hostující stoper musel s krvavým šrámem opustit hřiště a být střídán. Další citelný zásah do hostující obrany přišel po zranění kolene Martina Chrenčíka, to bylo v 65. minutě. Ve druhé půli už hra neměla žádné parametry. Hosté se začali spoléhat na střely z dálky a kombinace jim vázla, domácí pak hrozili především ze standardních situací. V 74. zahrávali rohový kop, po němž Spazier napálil hlavou břevno, míč se odrazil před bránu a Jurásek měl plné ruce práce, aby oheň uhasil. Hned z dalšího rohu pak přílétl centr přímo do brány a Jurásek musel znovu čarovat. V 79. se pak postavil k přímému kopu z osmnácti metrů Macko, ale jeho technická střela přes zeď skončila těsně mimo. O poslední vzrušení se pak postaral sám gólman Jurásek, který při odkopu podklouzl, nahrál míč přímo na kopačky domácího Mičky, ten byl však sám natolik zaskočený nečekanou příležitostí, že ani pořádně nezakončil. A tak se šlo na penalty.

Domácí hráči při jejich zahrávání překypovali jistotou. Jako první mířil do černého Horák, za hosty nedal Falešník, jenž napálil břevno. Za domácí zvýšil na 2-0 Robin Janda, zatímco Radmil poslal míč nad bránu. Jiskřičku naděje pak vykřesal Jurásek, který lapil pokus domácího Koníčka, a poté se jako první hostující hráč trefil Červenka. Jako předposlední šel na penaltu domácí Macko, který s přehledem proměnil, za hosty korigoval rovněž s přehledem Náhlík. Poslední desítku pak kopal Spazier, tedy hráč, který z penaltového puntíku selhal na začátku utkání. Tentokráte však napodobil Antonína Panenku a svým nadýchaným dloubáčkem poslal Kordárnu do 2. kola Krajského poháru. Naopak v Hroznové Lhotě mají před zápasem s Velkými Pavlovicemi o čem přemýšlet.

Penaltový rozstřel přehledně:

Velká nad Veličkou: 1. Horák O, 2. Janda R. O, 3. Koníček X, 4. Macko O, 5. Spazier O

Hroznová Lhota: 1. Falešník X, 2. Radmil X, 3. Červenka O, Náhlík O