A tým 10. kolo (17/18): FK Milotice - Sokol Hroznová Lhota 2:1 (1:1)

FK Milotice - Sokol Hroznová Lhota 2:1 (1:1)

Branky: 6. + 86. Šifel - 18. Janík

ŽK: Grufík, Hofr, Gergel, Kasan - Podrazil, Lipčík P., Polách, Matyáš

ČK: Kasan - Polách

Diváci: 200

V Miloticích čekalo na hráče Hroznovky pokaždé těžké utkání a ani dnes tomu nebylo jinak. Loňský vítěz 1.B třídy je ve vyšší soutěži zatím remízovým králem a také tentokrát to dlouho vypadalo, že se budou body dělit. V oboustranně tvrdém utkání rozdal nepřesný sudí Julínek po čtyřech žlutých a jedné červené kartě na obou stranách.

Začátek zápasu patřil herně hostům, ti se ale do vyložené šance neprotlačili. Naopak jejich slabou obranu odhalila hned první vážná akce domácích, kdy za kolmicí vyrazil po levé straně Kubisa, předložil po zemi před bránu Šifelovi, který míč sice netrefil ideálně, přesto jej dokázal nasměrovat k tyči do protipohybu Kusalíka, 1-0

Hosté spoléhali znovu na rychlou kombinační hru, ovšem jejich akce končily buďto na vlastní nepřesnosti, anebo na kopačkách obránců v modrých dresech. Až v 18. minutě to vyšlo. Rychlou kontru středem nastartoval Falešník, vyhnul se skluzu soupeře a prudkou kolmicí dal mezi stopery nabíhajícímu Petru Lipčíkovi, tomu balon trochu utekl do boku, přesto jej zastavil na brankové čáře a svým centrem před prázdnou bránu našel přesně hlavu Janíka, který míč poslal o zem pod břevno, 1-1

Za další dvě minuty vyslal autor gólové přihrávky pěkně mezi beky Gazárka, ten však svůj postup na osamoceného Grufíka zakončil střelou po zemi těsně vedle bližší tyče. Hostující akce velmi často končily odkopem domácích obránců na rohový kop, kterých hosté kopali nespočet, ale jeden hůř, než druhý. Zato rohové kopy domácích byly velmi jedovaté. Po jednom z nich vznikl ve 26. minutě ve vápně Hroznovky obrovský závar, dvě gólové střely Hofra s Holubem obránci v bílých dresech zablokovali a dorážka Tomana z malého vápna skončila jen těsně vedle. Ten se pak právem držel za hlavu. Za další tři minuty se rozeběhl středem hřiště Gergel a svoji dalekonosnou ranou orazítkoval břevno za vyběhnutým Kusalíkem. Hosté odpověděli pěknou akcí Gazárka, ten dostal přihrávku od rohového praporku, prošel zleva do vápna a jeho ostrou ránu z úhlu musel Grufík vytěsnit zpod břevna na rohový kop. Ještě do poločasu byly k vidění dvě nebezpečné střely, a to po jedné na každé straně. Za domácí to zkusil Machlica, pozorný Kusalík se však nenechal překvapit, za hosty se z dálky opřel do balonu Maněk a jeho nepříjemnou, skákavou střelu Grufík vyrazil hrudníkem.

Kdo se těšil, že i ve druhé půli budou oba týmy pokračovat ve svižném fotbalu, ten musel být zklamaný. Po změně stran se hra změnila spíše v boj a především hosté se začali z hřiště pomalu vytrácet. Nepomohlo ani dvojí střídání, po němž se dostal na trávník mimo jiné Ondřej Bíla. Našim hráčům balon nervózně odskakoval a namísto přihrávek po zemi si míč dávali vzduchem, anebo ho nakopávali. Až v 67. minutě dostal prostor ke střele Polách, ale jeho nebezpečnou střelu Grufík s obtížemi na dvakrát zkrotil. Bohužel za další tři minuty se musel právě Radek Polách po druhé žluté kartě poroučet ze hřiště a hosté šli do desíti. Přesto to byli oni, kdo mohl strhnout vedení na svoji stranu. Janík dostal míč doprava, uvolnil se přes obránce a jeho centr na zadní tyč našel na malém vápně úplně volného Gazárka, na kterého zívala prázdná brána. Bohužel si o míč zakřičel nabíhající Petr Lipčík, Gazárek mu ho přenechal a dopadlo to tak, že ani jeden z hostujících útočníků ho nakonec netrefil a balon prostě proletěl kolem prázdné brány. A tak přišel trest. V 86. minutě se postavil k rozehrávce rohového kopu Radek Šifel. Dva domácí hráči bránili Kuslíkovi na brankové čáře v pohybu, a tak mohl domácí špílmachr zakroutit míč přesně k zadní tyči. Sudí Julínek však gól neuznal a ani diváci na tribuně se nemohli domluvit, zda kvůli faulu na gólmana, anebo kvůli ruce. Do celé situace však vstoupil pomezní, který si svého hlavního kolegu zavolal, a ten gól po krátké konzultaci přece jen uznal, 2-1

Závěr už byl velmi nervózní, hosté útočili se vším, co měli, ale jejich nákopy domácí obrana v pohodě likvidovala. V 87. minutě ještě uviděl za zakopnutí míče druhou žlutou a tedy červenou kartu domácí Kasan, který byl v té době na hřišti necelých dvacet minut. Posledním hostujícím "výkřikem do tmy" byla pěkná Gazárkova střela z dálky, ale na té si Grufík doslova smlsnul. Hráči Hroznovky tak potvrdili, že to v Miloticích neumí a odvezli si třetí porážku v sezoně. Domácí si naopak připsali třetí výhru v tomto ročníku.

V dalším kole nás na hody čeká domácí souboj se silnými Pavlovicemi.