A tým 10. kolo (19/20): TJ Rajhradice - Sokol Hroznová Lhota 6:4 (4:2)

TJ Rajhradice - Sokol Hroznová Lhota 6:4 (4:2)

Branky: 14. Doležel (PK), 32. + 70. Firych, 38. + 78. Jakš, 40. Urbánek - 7. Štreit (vl.), 31. Falešník, 46. + 76. Lipčík P.

ŽK: Grmela, Urbánek, Proch, Firych - Radmil, Bíla, Lipčík J.

Diváci: 100

V rámci 10. kola zajížděl hroznolhotský Sokol na půdu nováčka soutěže, který na sebe ovšem hned od začátku sezony upozorňuje nápadně útočným fotbalem, díky kterému se stal nejlépe střílejícím týmem soutěže. Na tvrdém, úzkém, ale zase velmi dlouhém hřišti se hrál od samého začátku fotbal nahoru - dolů, protože se potkaly dva týmy ctící především ofenzívu. Hosté museli ovšem látat obranu jak se dalo, a tak na předstoperovi nastoupil například jindy útočník - Roman Sládeček, na kraji obrany zase kovaný záložník Lukáš Lipčík.

Zápas měl velmi rychlý průběh a diváci (kterých byla drtivá většina z Hroznové Lhoty) se určitě nenudili! Hosté se rychle ujali vedení, když Petr Lipčík postupoval zboku na Navrátila, kterého přehodil a balon (už tak směřující do brány) nakonec srazil za čáru domácí Štreit, snažící se ho na poslední chvíli vykopnout, 0-1

Domácí srovnali z přísně nařízené penalty. Levý obránce - Josef Lipčík - skluzem ve vápně zasáhl míč, sudí Bělák ovšem ještě v tom okamžiku nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu, který s jistotou proměnil Doležel, přestože Podolan vystihl směr jeho střely, 1-1

U hlavního sudího - Marka Běláka - bych se rád zastavil. Už před zápasem, a i během něho, si s chutí povídal s domácími hráči, přičemž si s některými tykal. Když se ho hostující kapitán během zápasu zeptal, proč se s domácími hráči tak bratříčkuje, byl z ruky sudího odměněn žlutou kartou.. Navíc pan Bělák se ještě nechal vidět dvakrát ve druhé půli, ale k tomu se dostaneme..

Hosté se podruhé (a naposledy) dostali do vedení po půlhodině hry, kdy po brejku postupoval Falešník zleva sám na Navrátila, kterého pokořil střelou na zadní tyč, 1-2

Jenže domácí reagovali bleskově. Hned za minutu poslali dlouhý nákop na pravou stranu hostující obrany, Bíla špatně odhadl odskok míče na tvrdém povrchu, rukou jej poslal jen do domácího Firycha, ten si ho zpracoval, vřítil se do vápna a překonal i Podolana v hostující bráně, 2-2

Právě Zdeněk Podolan odchytal zápas se sebezapřením, neboť jeho zdravotní stav by mu normálně nedovolil nastoupit, to by ale trenéři museli mít nějakou náhradu. A právě jeho horší zdravotní stav se projevil při rohovém kopu ve 38. minutě, kdy hostující gólman raději nešel do souboje, míč tak přistál na hlavě Adama Jakše, který zůstal trestuhodně nehlídaný a z malého vápna rozvlnil síť, 3-2

Domácí byli směrem dopředu velmi nebezpeční a svoje šance zakončovali až s chladnou jistotou. Dá se říct, že měli téměř stoprocentní produktivitu. Za další dvě minuty podnikli brejk, přišla přihrávka podél vápna na Urbánka, který Podolana pokořil střelou mezi nohy, 4-2

Fotbalisté Rajhradic si zřejmě mysleli, že to hosté už zabalí, a tak vstoupili do druhé půle velmi vlažně, za což byli rázem potrestáni. Hned po necelé minutě hry se z dobrých 25ti metrů opřel do míče Petr Lipčík a fantastickou ranou poslal balon nechytatelně do šibenice, 4-3

A hosté neměli dost! Dalších dvacet minut nepustili soupeře za polovinu, ovšem doplatili na svoji špatnou koncovku. Řečí čísel spálili 3 velké šance v řadě. Nejdřív dostal balon ve vápně proti noze Radmil, bránu však trestuhodně přestřelil, poté se pokusil zblízka prostřelit navrátila Bíla, měl to ovšem na dlouhou nohu, a tak vyslal střelu bodlem, kterou domácí branař zázračně zvedl nad břevno, ve výborné palebné pozici se pak ocitl i Červenka, který se snažil Navrátila obstřelit, minul ovšem i branku. A hosty tyto zahozené šance mrzely. Po ztrátě Josefa Lipčíka přišel centr zprava na zadní tyč, kde číhal Firych, který sklepl míč do brány, 5-3

Poté přišel zákrok ve vápně domácího obránce na Škopíka, který byl navlas stejný jako ten, za který sudí Bělák v první půli nařídil pokutový kop, jeho píšťalka však zůstala němá, čímž dal jasně najevo svoje sympatie. Hosté se ještě jednou dostali na dostřel jediné branky, když Červenka poslal míč zleva Petru Lipčíkovi a ten ho levou nohou poslal k zadní tyči, 5-4

Domácí však znovu odskočili na rozdíl dvou gólů, když se Jakš opřel do míče z dvaceti metrů a trajektorii jeho střely nešťastně změnily záda Ondřeje Bíly do protisměru padajícího Podolana, 6-4

Poté ještě stihl sudí Bělák nasadit korunu svému výkonu, když neodpískal penatlu ani za tisíciprocentní faul na Petra Lipčíka, který mohl zakončovat, byl ovšem obráncem zatažen tak za dres, že se úplně otočil, ani to však nebylo pro Marka Běláka důvodem k fouknutí do píšťalky. Domácí přitom jeho pomoc vůbec nepotřebovali, protože hráli výborně a jsou zaslouženě v čele soutěže. Hosté si za svůj výkon ale minimálně bod zasloužili, odjíždí ovšem s prázdnou.

V příštím kole náš tým čeká hodový zápas proti Miloticím, které se po hrůzostrašném startu sezony herně zvedají a momentálně drží šňůru tří výher v řadě! Utkání začíná v 15 hodin.