A tým 11. kolo (19/20): Sokol Hroznová Lhota - FK Milotice 1:2 (0:1)

Sokol Hroznová Lhota - FK Milotice 1:2 (0:1)

Branky: 69. Radmil - 15. Vaško (PK), 64. Podrazil (vl.)

ŽK: Bíla, Lipčík J., Podrazil, Sládeček - Knotek, Zajíc, Nedvědický, Kundrata

Diváci: 224

Na hodovou neděli přijel do Hroznové Lhoty oblíbený soupeř, který zde všech posledních pět zápasů prohrál. Milotice ovšem tentokrát držely šňůru tří výher v řadě, přesto byli domácí mírným favoritem. A obraz hry tomu odpovídal. Domácí - hrající v modrých dresech - se od začátku snažili stéci branku gólmana Jankoviče, ovšem vytvořené šance pálili jako na běžícím pásu. Už v 7. minutě to v hostující obraně hořelo, ovšem Radmil zblízka nedokázal míč poslat do brány. Ve 12. podběhl Jankovič rohový kop, ten tak přistál na zadní tyči přímo na kopačce Schwarzbiera, ten ale volejem přestřelil. Domácí měli převahu, přesto se dostali do vedení hosté. Sudí Pátek postřehl Gazárkovu nastřelenou ruku v pokutovém území a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Vaško, 0-1

Domácí se tímto gólem nenechali vyvést z tempa a i nadále hrozili. V 16. minutě poslal mladý Smetka míč do vápna Petru Lipčíkovi, ten zasekl, dal Falešníkovi a pravačka jinak ortodoxního leváka poslal balon technickou střelou do spojů hostující brány. Za další tři minuty centroval Petr Lipčík levou nohou, do balonu se vložil rybičkou Škopík, ostrý balon z jeho hlavy ovšem jen prosvištěl kolem zadní tyče. Po půlhodině hry znovu zahrozili hosté. Rohový kop prodloužil na přední tyči nohou za sebe Antoš a nebezpečnou střelu Zajíce obránci zablokovali. Domácí se snažili, ovšem často akci zazdili nepřesnou přihrávkou, centrem nebo obloučkem za obranu. Za zmínku tak stojí ještě standardní situace z 35. minuty, v níž Radmil posadil centr na hlavu Petra Lipčíka, ale jeho pokus znovu těsně minul zadní tyč.

Také druhá půle začala náporem domácích. V 57. minutě se uvolnil na levém křídle Falešník, jeho ostrý centr srazil jeden z obránců do vlastní brány, Jankovič ovšem na brankové čáře reagoval rychle. Za pět minut podnikli hráči v modrém rychlý kontr, Petr Lipčík zasekl, poslal po zemi do vápna Červenkovi, ten však pravačkou těsně minul šibenici. V době největšího náporu domácích však přišla nenápadná akce Milotic po pravé straně a přízemní centr si skluzující Podrazil srazil do vlastní sítě, 0-2

Ani dvougólové manko nevzalo domácím chuť do útoku a ti stále cítili šanci. Hned za pět minut navíc předvedli krásnou akci. Petr Lipčík narazil míč Radmilovi, ten v vápně udělal kličku obránci a technickou střelou přehodil Jankoviče, 1-2

Za další tři minut našel Škopík centrem zprava ve vápně Červenku, ten však nehrál zrovna dobrý zápas a jeho střele po zemi chybělo víc razance. V 74. se domácí dostali nejblíž vyrovnání. Radmil znovu předvedl skvostné sólo, při němž se prokličkoval mezi hostujícími hráči, jeho bombu k pravé tyči skvělý Jankovič vyrazil před sebe a hbitým skokem vychýlil mimo tři tyče i pohotovou dorážku dobíhajícícho Červenky.

Domácím hráčům se nedá upřít snaha, v posledních minutách už hráli vzadu na riziko a několikrát hasili soupeřovy protiútoky na poslední chvíli. Největší šanci si Milotice vypracovaly v 88. minutě, po Smetkově ztrátě dával Vaško pod sebe Šifelovi, ten však střelou po zemi poslal balon těsně vedle bližší tyče. Domácí se na poslední minuty nastěhovali před Jankovičovu branku, jejich kopačky už však svazovala nervozita a větší šanci si už nevypracovali. Milotice tak vezou všechny body, ačkoliv na Zelničkách nepředvedly žádný extra dobrý výkon. Dnes to však na sterilní domácí soubor stačilo.

V příštím kole nás čeká sobotní derby na půdě nedalekého Veselí nad Moravou, které má v posledních zápasech skvělou formu!! V posledních sedmi zápasech vybojovalo šest výher a jednu remízu!! Čeká nás tedy velmi těžká práce!

Podolan - Lipčík J., Bíla, Schwarzbier, Gazárek (46. Podrazil) - Falešník (60. Pravda), Radmil (c), Smetka, Škopík - Lipčík P., Červenka (80. Sládeček)