A tým 12. kolo (16/17): Sokol Hroznová Lhota - Sokol Kněždub 1:0 (1:0)

Sokol Hroznová Lhota - Sokol Kněždub 1:0 (1:0)

Branka: 27. Vaverka

ŽK: Chrenčík - Rýpar, Grabec D., Vařecha

Diváci: 296

Stadion na Zelničkách byl už před výkopem velmi slušně zaplněný.

Derby dvou tradičních rivalů se hrálo za silného větru, ale slunečného počasí. Představili se v něm dva nejlepší střelci celé soutěže. Jak domácí Petr Lipčík, tak hostující Tomáš Zelinka nastříleli zatím po osmi gólech. Utkání však nakonec rozhodl sváteční střelec. Ale pojďme popořadě.

Domácí do zápasu vstoupili tradičně velmi aktivně a od prvních minut se tlačili před bránu Kněždubu. Hostující obrana byla však již tradičně dobře organizovaná a záda jí kryl výborný Podolan. Ten se blýskl poprvé už ve 4. minutě, když Bílův centrovaný míč z levé strany nikdo netrefil hlavou, ten se odrazil od země přímo pod břevno a až rukavice hostujícího gólmana jej vychýlila ze správného směru.

V jedné statistice domácí svého soupeře převyšovali na celé čáře, a to v počtu rohových kopů. Už v první půli jich zahrávali nespočet, ale vysocí obránci v bílých dresech míče odvraceli do bezpečí. Právě po jednom rohu pálil dvakrát po sobě ve vápně Lukáš Lipčík. Jeho první rána byla zablokovaná, ta druhá už mířila těsně vedle tyče.

Hrálo se tradiční derby, tedy pěkně od podlahy. Co do tvrdých zákroků vyčníval především hostující Lubomír Vařecha, který své bývalé spoluhráče vůbec nešetřil. Ve 20. minutě při centru do vápna stáhl za dres Jagoše, ale hlavní sudí Mach penaltu nenařídil. I další zákroky hostujícího beka volaly už v první půli po žluté kartě, ale sudí ji nepochopitelně neudělil. Ale zpátky ke hře. Domácí se zaslouženého vedení dočkali ve 28. minutě a jak jinak, než po rohovém kopu. Centr Lukáše Lipčíka přistál přesně na hlavě Chrenčíka, který číhal u zadní tyče, ale jeho prudkou hlavičku z malého vápna Podolan vyrazil. Míč však dopadl přesně před neobsazeného Vaverku, který si ho připravil na střelu a nekompromisně zamířil pod břevno, 1-0

Hosté hráli v první půli hodně nervózně. Hráčům balony uskakovaly, často jejich akce skončila dřív, než vůbec začala, a to na nepřesné přihrávce, nebo ukopnutí se. Ve 37. minutě podnikli domácí rychlý protiútok, po němž dával Falešník zleva do ohně, Petr Lipčík servíroval naslepo na zadní tyč a Jagoš svým skluzem minul balon před prázdnou bránou o maličký kousek. Kněždubští zahrozili poprvé vážně až ve 41. minutě. Za dlouhým balonem do vápna se vydal rychlý Janík a těsně před ním poslal míč do zámezí skluzem Bíla i za cenu vlastního zdraví, protože se při tom nepříjemně srazil se Smetkou. První půli pak zakončil přímý kop právě domácího špílmachra Bíly, který svoji střelu poslal obloučkem přes zeď, ale Podolan s ní neměl větší práci.

Ve druhé půli už příliš šancí k vidění nebylo. Ne, že by se nehrál zajímavý fotbal, ale byla to nepřesnost, která často vítězila nad fotbalovým umem. Jenom domácí Petr Lipčík postupoval dvakrát sám po křídle do otevřené obrany Kněždubu. Poprvé zleva dával balon zpátky na hranici velkého vápna, ale poslal ho přesně mezi své dva spoluhráče. Podruhé pláchl po pravé straně Rýparovi, ale jeho přihrávka Jagošovi před prázdnou bránu se zastavila o nohy obránce. Také do třetice to byl agilní Petr Lipčík, kdo připravil hostující obraně horké chvíle. To když dostal balon na šestnáctku a poslal ho do volného prostoru na levé straně, kam zabíhal Falešník, ten však střelou z první těsně (a hlavně trestuhodně) minul. Hosté ještě předtím pohrozili akcí Zelinky, který dal pod sebe na Davida Grabce, ale jeho ostrá střela minula zadní tyč. Také ve druhé půli bylo vidět hodně soubojů a tvrdých zákroků. Prim v nich hrál znovu Vařecha a dá se říct, že utkání dohrál jenom díky benevolenci tragického hlavního sudího. Ten mu sice konečně udělil za jeden z mnoha tvrdých zákroků žlutou kartu, ale druhou nepochopitelně neukázal, a to ani poté, co Vařecha při protiútoku domácích bez míče stáhl k zemi nebohého Jagoše. Domácí to však mrzet nemuselo, protože ti přestáli i platonický tlak hostujícího týmu v posledních minutách hry a po závěrečném hvizdu mohli začít slavit těsné vítězství, které je posunulo v tabulce na třetí příčku, o skóre právě před Kněždub. V příštím utkání náš tým čeká výjezd do Křepic a poslední zápas se hraje na Zelničkách už v sobotu, kdy přivítáme ambiciózního nováčka z Charvátské Nové Vsi.

Smetka - Matyáš, Schwarzbier (c), Bíla, Podrazil - Falešník, Chrenčík, Lipčík L., Vaverka (81. Gazárek) - Jagoš, Lipčík P.