A tým 12. kolo (17/18): Sokol Hroznová Lhota - MFK Vyškov B 3:1 (2:1)

Sokol Hroznová Lhota - MFK Vyškov B 3:1 (2:1)

Branky: 11. Maněk, 14. Lipčík P., 76. Matyáš - 39. Lička

ŽK: Vaverka, Falešník, Schwarzbier, Matyáš - Kollár, Fialka

Diváci: 110

Sychravé a chladné počasí se podepsalo pod tristní návštěvu, která dnes zavítala na Zelničky. Tribuna byla sice plná, ale platících diváků bylo jenom něco přes sto. Ten, kdo přišel, ale neprohloupil a viděl výborné utkání hrané na těžkém terénu. V Hroznové Lhotě se totiž představil velmi silný a fotbalově vyspělý soupeř posílený o několik hráčů A-týmu. Jenže než se hráči v rudých dresech rozkoukali, už prohrávali o dvě branky. Nejdříve si na rohový kop naskočil nehlídaný Maněk a bokem poslal balon za Štěpánova záda, 1-0

Za další čtyři minuty dostal míč na pravé křídlo rychlík Janík, kličkou se dostal před obránce a jeho pobídku před bránu poslal z malého vápna do sítě Petr Lipčík, 2-0

Jenže poté se začali nebezpečně rozehrávat také hostující borci. V 17. poslal Štěpán dlouhý výkop na polovinu soupeře, Schwarzbier hlavičkoval v záklonu pouze za sebe, kam zabíhal Lička a hlavičkou z první se pokusil obstřelit daleko vyběhnutého Kusalíka, ten však míč reflexivně vyrazil levou rukou na rohový kop. Ve 23. se dostal k nebezpečné hlavičce z puntíku penalty Božović, ale trefil přesně náruč domácího gólmana. Za další minutu vyslal nebezpečnou střelu z hranice velkého vápna Kudýn, ale těsně minul. Domácí mohli odskočit na rozdíl tří branek ve 26. minutě. Maněk poslal krásnou kolmici mezi beky, míč si našel Janík a postupoval zprava sám na Štěpána, ten jeho ostrou střelu v pádu vytěsnil mimo tři tyče. Za čtyři minuty se pak opakovala situace, která předcházela druhému gólu domácích. Rychlý štírek Janík se znovu protáhl podél obránců, pobídkou pod sebe našel znovu Petra Lipčíka, ten však tentokrát mířil těsně vedle zadní tyče. Na druhé straně se dostal k nebezpečné střele po zemi hostující Novotný, Kusalík byl připraven. Hned za minutu však kapituloval, když krásná, dalekonosná rána Ličky před ním skočila a balon prosvištěl kolem domácího branaře do sítě, 2-1

Také do druhé půle vstoupili lépe hráči vyškovské rezervy. Od přízemního centru napříč vápnem sice domácí beci odstavili Božoviće, balon však prolétl až ke Kudýnovi, který ho poslal z první na domácí bránu, Kusalík vyrazil na roh. Odpověď domácích přišla po Červenkově centru zprava, ten propadl k Petru Lipčíkovi, který byl sice zády k bráně, ale přesto dokázal nebezpečně vypálit, Štěpán jeho střelu však vychýlil ze správného směru. Za dalších sedm minut centroval Červenka pro změnu zleva, na zadní tyči našel Janíka, který vypálil z první, ale trefil pouze připraveného Štěpána. V 66. odehrál dlouhý balon za sebe Bíla, merunu převzal rychlý Božović a jeho krásnou ránu pod břevno Kusalík skvěle vytáhl rukavicí těsně nad. V 76. se pak domácí přece jen dočkali gólové pojistky. Janík se znovu prohnal po pravém křídle, jeho ostrý centr po zemi sice Petr Lipčík před bránou skluzem minul, dílo zkázy však dokonal na zadní tyči Matyáš, když balon poslal z jedné křížem do šibenice, 3-1

Hosté po třetím inkasovaném gólu otevřeli hru a domácí mohli trestat. Gazárek po zisku míče vyslal do samostatného nájezdu Petra Lipčíka, ten šel sám na Štěpána od poloviny hřiště, ten jeho střelu však dokázal vyrazit. Deset minut před koncem nakopli hráči Vyškova míč dopředu, Scharzbier poslal hlavou malou domů, Kusalík to ovšem nečekal a jen tak tak vyrazil balon mimo bránu. Poslední šanci zápasu si připsal hostující Kudýn. Ten dostal balon nalevo kousek za vápnem, namísto centru zkusil chytrou střelu přímo na bránu, Kusalík však skokem dokázal zabránit míči v cestě do sítě.

Hráči Hroznové Lhoty si tak připsali velmi cenné tři body proti nejsilnějšímu soupeři, kterého v podzimní části sezony přivítali na svém stadionu. V příštím kole zajíždíme do Dražovic.