A tým 12. kolo (18/19): FK Milotice - Sokol Hroznová Lhota 0:1 (0:0)

FK Milotice - Sokol Hroznová Lhota 0:1 (0:0)

Branka: 87. Falešník

ŽK: Neduchal, Vaško, Machlica - Polách

Diváci: 200

Tři kola před koncem podzimní části 1.A třídy čekal Hroznovku výlet na jeden z nejméně oblíbených stadionů v soutěži - tedy do Milotic. Domácí hráči na nás totiž pokaždé umí zahrát a marně bych vzpomínal, kdy se nám naposled podařilo z Milotic odvézt všechny body.

Utkání, které se hrálo na nerovném terénu a před hlučnou diváckou kulisou, začalo velkou šancí domácího týmu. Kundrata přiťukl hlavou Šifelovi, který se pokusil přehodit Stanislava, ten však jeho pokus dokázal vyrazit. Krom této velké šance hrozili domácí pořádně ještě jednou, když byl autorem přihrávky napříč malým vápnem znovu Radek Kundrata, ovšem ani jeden z dvojice Vaško - Holub nedokázal míč zamést do sítě. Co se herního projevu týče, tak byla v první půli územní převaha na straně hostujícího týmu. Jeho šance na vstřelení branky se de facto smrskly do dvou neodpískaných pokutových kopů, když byl v prvním případě zatažen ve vápně Falešník a podruhé faulován Radmil, ani za jednu z těchto situací však sudí Marek nenařídil desítku. Dle slov Radka Kundraty by se nikdo z domácích nemohl divit, kdyby rozhodčí alespoň jednu penaltu nařídil.

Druhá půle znovu začala tak, jako ta první, tedy velkou šancí Milotic. Liknavým obráncům sebral míč důrazný Kundrata, vybídl Holuba, jehož bombu však Stanislav vyrazil na rohový kop. Jinak se domácí rtuťovité útoky tavily v pozorné defenzívě bílo-rudých dresů. Hosté i ve druhém poločase drželi míč a snažili se vyzrát na modrý obranný val, ten však i za cenu častých rohových kopů útočným nájezdům odolával. A když už se někdo z hráčů Hroznovky dostal do šance, bylo k vidění zbrklé a nepřesné zakončení. Rozuzlení remízového zápasu tak přinesla až 87. minuta, v níž se míč po kombinaci na jeden dotek dostal z pravé strany na střed hřiště k Falešníkovi. Ten využil toho, že dostal od domácích hráčů prostor k zakončení a napálil balon nekompromisně z hranice vápna do sítě, čímž odšpuntoval obrovskou radost početné skupiny hostujících fanoušků, 0-1

Opařený domácí soubor se už ve zbývajících pěti minutách hry k odpovědi nedostal a Hroznová Lhota tak po dlouhé době dokázala vyloupit milocký stadion. Příští neděli nás čeká utkání podzimu, když na Zelničkách přivítáme rozjetého lídra tabulky - Moravan Lednice. Bude to utkání nejen prvních dvou celků tabulky, ale i dvou nejproduktivnějších týmů soutěže! Určitě se bude na co dívat!