A tým 12. kolo (19/20): FC Veselí nad Moravou - Sokol Hroznová Lhota 3:1 (2:1)

FC Veselí nad Moravou - Sokol Hroznová Lhota 3:1 (2:1)

Branky: 27. Šebesta, 29. Zbytek J., 88. Joch - 16. Lipčík P.

ŽK: Symerský, Zbytek F. - Bíla, Lipčík L.

ČK: Symerský (V)

Diváci: 280

Veselský stadion, který pamatuje bitvy místního FC v divizi, hostil v sobotu odpoledne derby mezi domácími fotbalisty a týmem Hroznové Lhoty. Veselané do něho vstupovali v roli favorita, jelikož mají na podzim skvělou formu, zatímco formu Traubenu někam odvál podzimní vítr s napadným listím. Hosté však na začátku zápasu byli domácímu týmu vyrovnaným soupeřem a hrozili jako první. Po rohovém kopu Falešníka nejvýš vyskočil skvělý hlavičkář Schwarzbier, ovšem svůj pokus otřel pouze o břevno domácí svatyně. Také při zrodu první tutovky Veselí byl rohový kop Hroznové Lhoty, po kterém domácí nastartovali rychlý brejk, na jehož konci přišla přihrávka doprava na volného Zelinku, jeho razantní pokus křížem uvnitř vápna ale skvělý Podolan vytěsnil mimo.

A tak si jako první vzali vedení hosté. Falešník dal na pravém křídle do volného prostoru Škopíkovi, ten přízemním centrem do vápna oslovil Petra Lipčíka, který pod tlakem obránců dokázal bodlem zacílit k bližší tyči, 0-1

Domácí se však z obdržené branky rychle otřepali, drželi míč na kopačkách, skvěle se pohybovali a nekompaktní obraně hostí zle zatápěli. Ve 27. minutě přišlo vyrovnání. Po neodpískaném faulu na polovině hřiště přišla znovu přihrávka doprava, Filip Zbytek se ve vápně chytře zbavil Josefa Lipčíka a dal proti noze Šebestovi, který tvrdou ranou k zadní tyči tentokrát nedal Podolanovi šanci, 1-1

Domácí po vyrovnání ještě víc ožili a najednou jich bylo plné hřiště. Hned za dvě minuty pak strhli vedení na svou stranu, když si na centr zleva počkal na malém vápně Jaroslav Zbytek a tvrdou hlavičkou pod břevno rozvlnil síť, 2-1

Skvělá návštěva tak už do poločasu viděla tři branky a zápas i nadále bavil! Oba soupeři makali, ovšem hosté ve výborné domácí defenzívě nemohli najít žádnou skulinku. Naopak to byli domácí hráči, kdo jasně potvrzoval, proč posledních sedm zápasů neprohráli. Ve 39. minutě dostal míč doleva Šebesta, postupoval zcela sám na Podolana, ten ovšem včasným vyběhnutím dokázal tuto velkou šanci eliminovat. Minutu před poločasem pak zahrál jeden z domácích obránců rukou ve vápně a i přes sborový výkřik hráčů v bílém "Ruka!!" zůstal sudí Kučera klidný, asistent na pomezí také nic nesignalizoval. Mimochodem za úplně stejnou ruku se v minulém zápase Hroznovky proti Miloticím penalta pískala.

Do druhů půle vstoupili hráči Hroznové Lhtoy aktivněji a s větší bojovností. Nicméně stále naráželi na velmi pevnou a těžko průchodnou obranu Veselí. Také domácí byli směrem dopředu enormně nebezpeční, a to především přes levou stranu hřiště. V 56. minutě vyslal domácí Šebesta nebezpečnou střelu za vápnem, ale Podolan stihl na změnu směru reagovat. V 66. pak hrozili hosté. Petr Lipčík sklepl ve vápně Radmilovi, jeho tečovaný pokus levou nohou ovšem nenadělal Maradovi žádné problémy. A poté přišla sekvence velkých šancí domácího týmu a velkých chvil hostujícího mága v bráně - Zdeňka Podolana. V 70. minutě se probil Šebesta do vápna a jeho gólovou střelu Podolan skvěle vyrazil. Poté byl vyloučen po druhé žluté kartě domácí Symerský, ani to však nikterak neotupilo útočnou sílu borců v modrých dresech. Ti měli další velkou šanci v 75. minutě. Po narážečce na levém křídle dostal Suchánek balon na penaltu pěkně proti noze, gólovou radost mu ovšem překazil skvělý Podolan. Ten se nejkrásnějším zákrokem blýskl za dvě minuty, kdy se domácí znovu prohnali po levé straně kolem unaveného Podrazila, znovu přišla přihrávka "pod sebe", do které se tentokrát opřel Joch, který mířil do protipohybu hostujícího gólmana, Podolan však v letu dokázal vymrštit pravou nohu a balon zázračně vyrazil na rohový kop! Škoda, že tato jeho paráda nakonec nepomohla hostům ani k bodu. Domácí totiž podnikli v 88. minutě brejk do otevřené obrany, do níž se vřítil s míčem na kopačce Joch, obehrál postupně jak Josefa Lipčíka, tak Chrenčíka a levou nohou poslal míč po zemi pod nohama Podolana do sítě, 3-1

Domácí tak po zásluze přetavili svoji převahu ve tři body a hosté si tak připsali třetí porážku v řadě. V příštím kole mají možnost na reparát proti Bučovicím.