A tým 13. kolo (17/18): TJ Dražovice - Sokol Hroznová Lhota 1:5 (0:2)

TJ Dražovice - Sokol Hroznová Lhota 1:5 (0:2)

Branky: 90. Pelc - 39. Falešník, 42. Janík, 50. Červenka, 72. Lipčík P., 85. Gazárek

ŽK: Sláma, Křap, Levíček - Matyáš

Diváci: 68

Hráči Hroznové Lhoty byli v Dražovicích jasnými favority, což potvrdili hned první šancí zápasu. Matyášův přesný centr našel ve vápně Petra Lipčíka, ale jeho prudkou hlavičku do šibenice Vymazal parádně vytěsnil na rohový kop. Dražovice přežili tutovku hostí a byli to jejich hráči, kdo mohl vstřelit úvodní branku zápasu, ovšem balon mířící do brány vykopl na brankové čáře Jiří Maněk. Domácí měli v první půli ještě jednu šanci, když postup domácího borce na bránu zastavil žlutým faulem Matyáš, ovšem následný přímý kop zblokovala zeď na roh.

Hosté byli už v první půli velmi nebezpeční. Falešník postupoval sám na Vymazala, ale nedal. V další šanci sám Falešník svým centrem našel před prázdnou bránou Petra Lipčíka, tomu ale balon přeskočil nohu. A tak se hráči Traubenu dočkali vedení až v závěru první půle. Nejdřív byl Janíkův centr zprava odražen obránci Dražovic před velké vápno, míč si našel Červenka, dal si ho na levou, ale vyprodukoval pouze slabou střelu, kterou ovšem jinak výborný Vymazal vyrazil pouze před sebe a Falešník dorazil do sítě, 0-1

Za další tři minuty přilétl do vápna další centr zprava, jehož autorem byl tentokrát Vaverka, míč se odrazil k Petru Lipčíkovi, jehož zblokovanou střelu poslal za Vymazalova záda pohotovým volejem Janík, 0-2

Také z kraje druhého poločasu musel domácí gólman lovit míč ze sítě. Janík předvedl svůj typický průnik po pravé straně a proti jeho centru Červenka pouze nastavil nohu a chráničem poslal míč do sítě, 0-3

Hosté poté měli územní převahu, kterou ještě přetavili do dalších dvou branek. V 72. minutě obehrál na levé straně soupeře Matyáš a poslal do vápna lahůdkový, prudký centr, který našel na malém vápně Petra Lipčíka, jenž hlavou prostřelil Vymazala, 0-4

Pověstného bůra v domácí bráně pa hosté stihli v 85. minutě. Polách šel zprava do vápna, prohodil si míč mezi dvěma soupeři, centrem našel Gazárka, který hlavou zamířil přesně k tyči, 0-5

Čestného úspěchu se hráči Dražovic dočkali v poslední minutě zápasu. Rohový kop měl na přední tyči na hlavě Bíla, balon mu ale sklouzl a Pelc ho poslal o břevno do brány, 1-5

Povinnou výhrou se tak hráči Hroznovky vyhoupli na druhé místo tabulky a příští sobotu je čeká dohrávka 1. kola, když na domácím trávníku vyzvou produktivní Rakvice.