A tým 13. kolo (18/19): Sokol Hroznová Lhota - Moravan Lednice 4:0 (2:0)

Sokol Hroznová Lhota - Moravan Lednice 4:0 (2:0)

Branky: 42. + 53. Lipčík P., 33. Škopík, 77. Radmil

ŽK: Polách - Sedláček, Ferby

Diváci: 220

Utkání podzimu v 1.A třídě vyšlo přesně na výročí 100. let od založení Československého státu. Utkání podzimu to bylo proto, že se utkal první s druhým týmem tabulky, navíc dva nejproduktivnější týmy celé soutěže. Na hřišti se přitom proháněli čtyři hráči, jejichž střelecké konto už přesáhlo dvouciferné číslo - v dresu Moravanu Miroslav Fóbl (15 - gólů - nejlepší střelec soutěže) a Tomáš Pálka (10), v domácích barvách pak Petr Lipčík (10) a Miroslav Falešník (10).

Samotný zápas měl slavnostní předehru v podobě státní hymny České a Slovenské republiky a potom už se šlo na věc. Hostující Moravan, hrající tradičně v modrých dresech, od samého začátku překypoval pohybem a jeho hráči působili našim borcům velké problémy svým důrazným presingem. Směrem dopředu byla Lednice velmi nebezpečná a v první půli chodila většina jejích akcí přes Viktora Kacra, který na pravém křídle pořádně cvičil s domácími obránci, které přehrál de facto při každém přímém souboji. Bohužel pro hosty ani jedna z jeho pobídek do vápna nenašla nikoho v modrých dresech a bylo z toho jenom několik závarů. A tak se do první velké šance dostali domácí hráči, když si vyměnil míč Petr Lipčík s kolegou Škopíkem, ve vápně ale mířil vysoko nad. Hned za minutu to zkusil z vápna tvrdou ranou agilní Radmil, ale přestože už se mu podařilo výrazně snížit profil své střely, tak pro ni bylo stále břevno příliš nízko. Balon šel těsně nad. Hosté odpověděli rohovým kopem, na který si skvěle sběhl Tomáš Wolgemuth, balon před prázdnou bránou však hlavou těsně minul a namísto gólu tak akorát zbořil domácího obránce. Ve 24. se na druhé straně znovu zjevil nehlídán ve vápně Petr Lipčík, ale znovu pro něho byla brána malá (lépe řečené příliš nízká)...

A tak se natěšené a početné domácí publikum dočkalo až ve 33. minutě. Janíkův centr z levé strany proskákal napříč vápnem až k zadní tyči, kde číhal Škopík a ten poslal míč hlavou do sítě, 1-0

Domácí se uklidnili, ale hosté i nadále zůstávali velmi nebezpeční. Jejich akcím ale chyběla větší přesnost a ty často končily pouze náznaky šancí. Zato domácí byli přesnější. Ve 42. minutě poslal další centr do ohně z levé strany Michal Janík, kterým znovu našel Patrika Škopíka, ten nastřelil ruku jednoho z hostujících obránců, ale než se všichni stačili vzpamatovat, zametl odražený míč do sítě pohotový Petr Lipčík, 2-0

Domácí byli v laufu. Hned za minutu pálil tvrdě z hranice šestnáctky Radek Polách, Trubač jeho ránu vyrazil na rohový kop. Z něho se míč znovu odrazil k jeho exekutorovi - Radku Poláchovi, ten poslal balon znovu před bránu, kde si ho zpracoval Falešník, otočil se čelem k bráně a střelou z nějakých osmi metrů nechal vyniknout Trubače, který vyrazil na další roh. Z něj už se ovšem neurodilo, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Po akademických pěti minutách ve druhé půli se domácí znovu přihlásili o slovo. Michal Janík se prodral po levém křídle kolem Sedláčka a předložil na malé vápno Petru Lipčíkovi, který dával do prázdné brány, 3-0

To bylo radosti na tribuně! Ta ovšem domácím fandům vydržela jen do 57. minuty. V ní se ve vápně skácel nikým neatakován domácí gólman Štěpán Stanislav a avizoval nějaký problém s pravým stehnem. Po ošetření však pokračoval ve hře. Domácí znovu pohrozili v 59. minutě. Rohový kop Polácha našel na přední tyči Falešníkovu hlavu, z té však šel míč těsně vedle. V 63. přenesli hosté hru na prázdné levé křídlo, Škopík byl o pár kroků za Teturem, ten se vehnal do pokutového území a tvrdou bombou napálil Stanislava do bolavého stehna. Ten míč vyrazil na roh a i přes bolestivou grimasu pokračoval dál. Hosté znovu hrozili v 69. minutě. Standardní situace Fóbla propadla do vápna na zadní tyč, kde míč těsně minul hlavou Ivo Tetur. Lednice pak hrozila ještě jednou, to když Stanislav pouštěl míč do zámezí, ten se však nečekaně odrazil od tyče před bránu a dorážející hráč Moravanu stál v ofsajdu. V 72. minutě pak Stanislav odehrál malou domů na rohový kop, skácel se k zemi a avizoval, že nemůže pokračovat. To byl problém, jelikož v sestavě domácích chyběl Jiří Maněk a na střídačce nebyl náhradní gólman. Mezi tři tyče se tak postavil obránce David Jung. Tomu však nejdřív přinesli modrý, poté bílý dres, oba však hlavní sudí Paulík nemohl akceptovat kvůli stejným barvám hráčů v poli. Po asi sedmi minutách přerušení se pak hrálo dál a všichni čekali, jak si bude David Jung vést. Namísto toho však přišel gól v síti Moravanu. Po rohovém kopu u naší brány vyrazil za dlouhým míčem Petr Lipčík, nahrál Janíkovi, akce se však ve vápně jaksi zbrzdila, přesto po kostrbatých přihrávkách dokázal domácí "Lipec" balon znovu vybojovat a přihrát Aleši Radmilovi, ten se chladnokrevnou kličkou zbavil obránce a krásnou střelou poslal balon k zadní tyči, 4-0

Hosté po této brance už herně odpadli a David Jung tak neměl v bráně vůbec žádnou práci. Ani jeho protějšek už si do konce nezachytal, přestože se domácí snažili na přání svých fanoušků završit pověstného bůra. To se jim sice nepodařilo, i tak se po závěrečném hvizdu bouřlivě slavilo. Po 13. kole, které téměř výhradně patřilo domácím týmům, jsme tak stáhli ztrátu na vedoucí Moravan na tři body. Podzim zakončíme dohrávaným 1. kolem na horké půdě v Dubňanech, kde budeme hájit šňůru sedmi výher v řadě.

Ještě přináším ODKAZ na reportáž z tohoto zápasu na webu Lednice.