A tým 13. kolo (19/20): Sokol Hroznová Lhota - FC Bučovice 2:3 (0:2)

Sokol Hroznová Lhota - FC Bučovice 2:3 (0:2)

Branky: 82. Lipčík L., 90. Radmil - 22. Němec, 24. Skokan, 90. Diviš

ŽK: Radmil, Bíla, Podrazil, Lipčík L. - Buriánek, Šlampa, Kohoutek, Florian, Handlíř, Hanák

ČK: Hanák (B)

Diváci: 152

Krize fotbalistů Hroznové Lhoty dosáhla poslední říjnovou neděli svého vrcholu. Ne, že by to herně nešlo, problém je ale v tom, že válečníci v ofenzívě mají tupé meče. Řečeno slovy fotbalu se hráči Traubenu na každý gól strašně nadřou a každý zápas zahodí moře šancí. Ne jinak tomu bylo i proti Bučovicím. Ty sice na Zelničkách předvedli výkon s vysokým nasazením a hru v plné rychlosti, přesto byli prvních patnáct minut hry pod velkým tlakem domácích. Z toho však vzešlo pouze břevno nastřelené Jiřím Pravdou (jedním z nejlepších hráčů domácích, který měl v nohách sobotní zápas za B-tým!), dále dorážka Petra Lipčíka, který nasměroval míč z nějakých deseti metrů těsně vedle.

To hosté byli v koncovce efektivnější a během dvou minut se dostali do dvoubrankového vedení. Nejdřív míč srazil ve vápně Podrazil k soupeři, ten posunul volnému Němcovi a ten se z úrovně penalty nemýlil, 0-1

Poté spadl centrovaný míč na záda Bíly, který byl postrčený soupeřem, a další přesnou nahrávku přetavil v gólovou střelu Skokan, 0-2

Vynikající výkon pak podával za hosty především krajní obránce Michal Handlíř, který několikrát vzal míč na vlastním vápně a díky své rychlosti a technice se s ním dostal až do domácí šestnáctky. Tam však zbytečně nahrával spoluhráčům a ti už naštěstí další góly nepřidali, ačkoliv jedna z těchto přihrávek přišla na malé vápno, ovšem tato tutovka skončila nepochopitelně střelou vedle domácí brány.

Za domácí mohl snížit jejich nejlepší střelec Petr Lipčík, který první střelu poslal bodlem ve skluzu do vybíhajícího Buriánka, míč se k němu odrazil na penaltu, ale jeho ránu do prázdné brány vyrazil kolenem skluzující obránce.

Také druhé půle začala velkou šancí Petra Lipčíka, který dostal centr od Pravdy, ten přelétl všechny obránce a přistál na kopačkách domácího šutera číhajícího na malém vápně, jeho pokus levou k tyči ovšem Buriánek vystihl a skvěle vyrazil.

Poté vyslal dvě nebezpečné střely Červenka, ovšem jednou mířil těsně mimo, podruhé skončil míč v moci hostujícího gólmana. A tak se domácí dočkali snížení víceméně náhodou, když Lukáš Lipčík poslal do ohně centr zprava a ten - nikým netečován - zapadl k tyči, 1-2

Domácí poté otevřeli obranu a byl k vidění fotbal nahoru dolů. V hektickém závěru ještě krom dvou branek uviděl druhou žlutou (a tedy červenou) kartu hostující Hanák. Domácí se hnali za vyrovnáním, ovšem srazila je chyba v rozehrávce ve středu hřiště, po níž šli hosté ve dvou hráčích na nikoho a tuto akci zakončil po nahrávce Diviš, který byl v té době na hřišti pár minut, 1-3

Domácí se nevzdali, ovšem stihli už pouze korigovat. Červenka postupoval zprava podél brankové čáry a jeho přihrávku pod sebe pustil Petr Lipčík mezi nohama Radmilovi, který zacílil k tyči, 2-3

Podolan - Lipčík J., Schwarzbier, Bíla, Podrazil - Gazárek (46. Červenka), Pravda, Radmil (c), Škopík (46. Lipčík L.) - Smetka, Lipčík P.