A tým 13. kolo (21/22): FK Milotice - Sokol Hroznová Lhota 0:3 (0:2)

FK Milotice - Sokol Hroznová Lhota 0:3 (0:2)

Branky: 34. Janás, 35. Smetka, 92. Matyáš M.

ŽK: Knotek - Lipčík J.

Diváci: 220

V naprosto špičkovém podzimním počasí se na horké půdě v Miloticích představili fotbalisté Hroznové Lhoty. Domácí drželi šňůru pěti zápasů bez prohry, navíc mají ve svém kádru nejlepšího střelce soutěže - Štěpána Nováka. Hosté se naopak v posledních zápasech dostali do herních a výsledkových problémů, proto vstupovali domácí do zápasu v roli favorita.

Utkání podle toho taky začalo a v zelených dresech hrající Miločáci se hned nastěhovali před hostující bránu, z jejich tlaku ovšem žádná velká šance nevzešla. Naopak to byli hosté, kdo jako první hrozil. V 6. minutě se k přímému kopu z nějakých dvaadvaceti metrů postavila dvojice Bíla - Falešník a první jmenovaný poslal na Grufíka ostrou ránu, kterou ještě mírně přizvedla zelená zeď a balon orazítkoval břevno domácí brány!

Tento okamžik jakoby otočil kormidlem zápasu a byli to hosté, kdo začal být nebezpečnější. V 9. pálil Falešník přes obránce, s tečovanou střelou si Grufík poradil. Ve 12. dostal přihrávku na volné levé křídlo Patrik Matyáš, svůj postup na Grufíka zakončil střelou do domácího gólmana. Domácí odpověděli šancí Antoše, který poslal přízemní centr zprava z voleje těsně vedle pravé tyče. A ani po závaru v hostujícím pokutovém území se domácí nedokázali prosadit, to se psala 31. minuta.

Ve 34. přišel zlomový okamžik celého utkání. Smetka nastartoval akci středem hřiště, obešel dva protihráče, kolmicí vyslal do úniku mladého hroťáka Janáse, který šajtlí poslal míč přes padajícího Grufíka přesně k zadní tyči, 0-1

A než se domácí z tohoto úderu vzpamatovali, hned inkasovali podruhé. To se Smetka dostal k míči na pravé straně, pronikl do velkého čtverce a ostrou ranou trefil parádně k zadní tyči, 0-2

Hostům chyběl v obraně Chrenčík a na jeho místo posunul kapitán Radmil, který tam odehrál skvělý zápas. Ve středu zálohy tak vedle sebe nastoupily dvě mladé pušky - Zbyněk Smetka a Martin Matyáš a oba odehráli fantastický zápas! Ve 37. znovu ukázal svoji skvělou techniku Smetka, který se znovu rozeběhl na domácí bránu středem hřiště, tentokrát oslovil do volného prostoru na levé straně Patrika Matyáše, ten centrem na zadní tyči hledal Falešníka, toho ale obránce odstavil od míče. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2 a rozjaření hostující fanoušci tam své hráče vyprovodili hlasitým potleskem.

Ve druhé půli byla k vidění po dvou minutách hry velká šance domácích. Po autovém vhazování přilétl do vápna centr zleva a úplně volný Macháček hlavičkoval zblízka těsně nad. Poté se dlouho nic nedělo. Domácí trenér se snažil hru oživit trojnásobným střídáním, během kterého se na hřiště dostali například zkušení Holub či Hofr. A nutno podotknout, že se  Milotice začaly herně zvedat. Byli to však hosté, kdo po dlouhé době bez šancí hrozil jako první. Patrik Škopík našel centrem na opačném křídle z druhé vlny nabíhajícího jmenovce Matyáše, jeho pokus ale skončil jen na horní síti. Domácí odpověděli velkou šancí. Po ruce Josefa Lipčíka poslal míč do ohně Kundrata a neobsazený Habáň hlavičkoval jen těsně vedle. Gól by ale stejně neplatil, protože pomezní rozhodčí měl praporek nad hlavou na znamení ofsajdu. V 75. minutě se pak sudí Kubec slitoval nad domácím kapitánem Knotkem. Ten sice skluzem smetl Martina Matyáše, rozhodčí už sahal do kapsy pro kartu, pak si ale uvědomil, že dvě minuty předtím Knotek dostal první žlutou, a tak ji podruhé nevytáhl, ačkoliv u toho zákroku nebylo o čem diskutovat. Delegát Dofek zapisoval. Domácí se snažili utkání ještě zdramatizovat. V 79. promáchl míč poslední hráč Radmil, nicméně Hoch pálil slabě jen do připraveného Dvořáka. Svoji chybu Radmil napravil hned za dvě minuty. To se Radek Kundrata parádně obtočil s míčem na kopačce kolem obránce a jeho gólovou střelu zablokoval obětavě se vracející hostující kapitán. Od této chvíle však už počítali šance jen hosté. V 83. se ke zkrácenému rohu alias přímému kopu postavil právě Radmil a jeho jedovatý pokus krotil Grufík u bližší tyče nadvakrát. Hned za minutu šel Patrik Matyáš z poloviny hřiště s míčem u nohy, obešel dva soupeře, ale vyprodukoval jen slabou střelu. V 87. si na Falešníkův roh na přední tyči počkal právě Patrik Matyáš, ovšem hlavou poslal balon těsně mimo. Vše pak rozsekl jeho jmenovec Martin Matyáš, který si v nastaveném čase naskočil na další rohový kop, hlavou přehodil Grufíka a uzavřel gólový účet utkání na snových 0-3

Oslabení hosté, kteří měli jen dva hráče na střídání, si dnes opravdu zasloužili vyhrát, protože předvedli bojovný, kompaktní výkon. Nebezpečné domácí hráče dokázali díky zkušené obraně a mladé záloze držet na uzdě a zaslouženě vezou z horké milocké půdy všechny body. V posledním kole je čeká domácí měření sil proti Šlapanicím.