Jdi na obsah Jdi na menu

A tým 14. kolo (18/19): Sokol Hroznová Lhota - Baník Dubňany 4:3 (2:1)

Sokol Hroznová Lhota - Baník Dubňany 4:3 (2:1)

Branky: 17. + 75. Falešník, 22. Polách, 68. Škopík - 2. Soldán, 62. Čerňan, 81. Silný

ŽK: Bíla - Hlaváč, Soldán, Kratochvíl

ČK: Novotný (D)

Diváci: 200

V dohrávaném 14. kole, které bylo posledním utkáním ročníku 2018/2019, přivítal Sokol Hroznová Lhota soupeře z Dubňan, kterému tato sezona dvakrát nevyšla. Utkání bylo zároveň rozlučkou dvojice Radek Polách - Michal Janík s našimi barvami. Hroznová Lhota už nemohla promluvit do hry o postup, takže šlo o to si utkání především užít.

A že se bylo od začátku na co dívat! Hned po rozehrávce se dostal do obrovské šance Petr Lipčík, ale jeho střelu do prázdné branky zastavila rukavice pohotového Novotného. A tak udeřilo na druhé straně. Centr na malé vápno totiž našel přesně hlasu Soldána, který zamířil k tyči, 0-1

Domácí, kteří hráli s chutí, se dočkali vyrovnání v 17. minutě. V ní přišel po standardní situaci přetažený centr na zadní tyč, Petr Lipčík vrátil hlavou do ohně, kde našel přesně Falešníkovu hlavu a ten se nemýlil, 1-1

Poté měli domácí kopat jasnou penaltu, když byl Petr Lipčík po zaseknutí míče sražen obráncem ve vápně, bohužel sudí Malimánek byl jiného názoru, ačkoliv se domácímu forvardovi za své rozhodnutí po zápase omluvil. Přesto se hráči Hroznovky dostali do vedení, když se ve 22. minutě opřel do míče z dobrých třiceti metrů Radek Polách a vymetl pavučiny v horním rohu Novotného brány, 2-1

Další zlomový moment utkání pak přišel ve 28. minutě. V ní se dostal do samostatného úniku rychlonohý Petr Lipčík, gólman Novotný mu vyrazil naproti a domácího útočníka sestřelil mimo pokutové území, za což nemohl čekat nic jiného, než červenou kartu z rukou sudího.

Krom dvou branek měli domácí hráči v první půli ještě další čtyři tutovky. Mimo jiné postupovali sami na branaře Petr Lipčík s Radkem Poláchem, Michal Janík trefil z malého vápna pouze Zemana, který nahradil vykartovaného Novotného, poločasové skóre však přesto zůstalo 2-1

Také začátek druhé půle se nesl v duchu neproměněných domácích šancí. Vrcholem střelecké smůly pak byla situace z 62. minuty, kdy Petr Lipčík trefil z malého vápna pouze břevno, odraženého míče se zmocnili hostující hráči, přešli do rychlého protiútoku, na jehož konci mířil unikající Čerňan do černého, 2-2

Domácí však i nadále drželi taktovku zápasu pevně ve svých rukou a za dalších šest minut si vzali vedení zpět. To se do míče opřel ze dvaceti metrů střídající Škopík a svojí ranou na bližší tyč rozvlnil síť, 3-2

Poté znovu postupoval Petr Lipčík - mimochodem nejlepší střelec soutěže - dvakrát sám na bránu, ovšem branka Dubňan pro něj byla v sobotu zakletá. A tak to, co nezvládl sám, vzali na sebe jiní. Konkrétně Miroslav Falešník, který patnáct minut před koncem obstřelil zprava gólmana a poslal domácí poprvé v zápase do dvoubrankového vedení, 4-2

Oslabení hosté se však ještě jednou vzepřeli svému osudu. Po ztrátě míče ve středu hřiště postupoval vyklizenou dálnicí Silný a obstřelil Juráska, který v domácí bráně nahradil Podolana, 4-3

Závěr zápasu tak byl ještě dramatický. Skóre však už zůstalo nezměněno. Výsledek je trochu zavádějící, protože domácí si v utkání vytvořili šancí na dva zápasy. Se sezonou se rozloučili výhrou, v tabulce skončili na skvělé třetí příčce, stali se nejproduktivnějším týmem soutěže a mají ve svých řadách nejlepšího střelce - Petra Lipčíka, který tabulku střelců ovládl s 22 zásahy o gól před Lednickým duem Fóbl, Pálka.

Nicméně pro příští sezonu náš tým oslabí o avizované duo Polách - Janík, otazník rovněž visí nad dalším pokračováním Zdeňka Podolana. Post gólmana je přitom achillova pata našeho týmu. Uvidíme tedy, jak se s danou situací popasuje vedení. Příští sezona je však ještě daleko, našim hráčům se sluší za tu právě skončenou poděkovat, protože v ní podávali skvělé výkony a svým fotbalem fanoušky královsky bavili. Hoši děkujem!!