A tým 14. kolo (21/22): SK Šlapanice - Sokol Hroznová Lhota 1:4 (1:3)

SK Šlapanice - Sokol Hroznová Lhota 1:4 (1:3)

Branky: 24. Bíla (vlastní) - 7. Muselík (vlastní), 13. Soukup (vlastní), 41. Smetka, 87. Lipčík P.

ŽK: Šamšula - Falešník, Březina, Chrenčík

Diváci: 90

Před hrstkou prokřehlých diváků se hrálo utkání, které přineslo kuriózní situaci. Padly v něm totiž tři vlastní góly po sobě. To se opravdu jen tak nevidí! Hosté představili v útoku novou akvizici - Ondřeje Březinu, po jeho boku naskočil už i uzdravený šuter Petr Lipčík. To byly ovšem z tábora Hroznovky všechny dobré zprávy. Jinak odcestoval tým do Brna v okleštěné sestavě, v níž scházeli zrenění Gazárek (sledující zápas pouze v červené mikině a litující, že si nevzal bundu) a dále Martin Matyáš (zlomený prst na noze). V obraně pak citelně chyběl Josef Lipčík.

V dresu domácích se neobjevil autor kontroverzního zákroku z podzimního zápasu Patrik Piák, který přestoupil do Kuřimi a utkání rovněž pouze sledoval v čepici, jeho bratr Ondřej naskočil až v průběhu druhého poločasu. Favorizovaní hosté se brzy ujali vedení. Po faulu na Falešníka na levé straně přilétl vysoký balon do vápna, na zadní tyči ho poslal číhající Smetka hlavou do ohně a domácí kapitán Příkrý si srazil míč do vlastní sítě, 0-1 V zápise o utkání je ovšem coby autor vlastní branky vedený Muselík.

Šanci na navýšení vedení měli hosté hned za dvě minuty, když Radmil vyslal kolmicí do samostatného úniku Březinu, jeho ostrý pokus ovšem Schovanec dokázal vyrazit. Co se nepovedlo hostům, to za ně udělali znovu domácí. Ve 13. minutě centroval totiž zprava do vápna Patrik Škopík a dezorientovaný Soukup uklidil míč ukázkovou hlavičkou za záda vlastního gólmana, 0-2

Tím ovšem nebyla přehlídka vlastenců u konce! Ten poslední přišel za dalších deset minut, a to v době, kdy měli hosté utkání zcela pod kontrolou. V obraně se však dostali pod tlak napadajících hráčů v rudých dresech, Bíla chtěl vrátit gólmanovi Dvořákovi, ten ovšem zrovna vybíhal, a tak hostující špílmachr poslal nadýchaný oblouček do opuštěné vlastní brány, 1-2

Tři vlastní góly v úvodní čtvrtině zápasu tak stanovily průběžné vedení hostí. O to mohli hráči Hroznovky přijít ve 27. minutě, kdy vznikl po rohovém kopu v jejich pokutovém území nepříjemný závar, ležící Dvořák ovšem míč chytil na brankové čáře. Hostům dělal problémy hrbatý a tvrdý terén, na kterém míč skákal, což jim znemožňovalo rozehrát kombinace. Přesto se po jedné z nich dostali zpět do dvoubrankového vedení. Čtyři minuty před poločasem se dostal k míči Smetka, narazil si ho s Petrem Lipčíkem a ve vápně se zachoval chladnokrevně, když prostřelil Schovance, 1-3

Také druhá půle přinesla především bojovný fotbal s minimem šancí. Za zmínku snad stojí jen Falešníkův pokus zpoza vápna, který Schovanec nadvakrát zkrotil, dále jeho přímý kop mířený na bližší tyč, který domácí gólman vyrazil nohama. V 64. musel hřiště opustit zraněný Březina, čímž byl notně oslaben hostující útok. Domácí Šlapanice zahrozily pořádně jen jednou, když z přímého kopu trefily břevno, sudí ovšem pískal postavení jejich hráče příliš blízko k balonu, takže by ani případný gól stejně neplatil. Hosté měli do konce zápasu už jen dvě šance. Do té první vyslal v 80. minutě Patrik Matyáš dlouhým balonem rychlonohého Petra Lipčíka, ten ovšem svůj brejk zakončil pouze do vybíhajícího Schovance. Lépe si vedl o sedm minut později, kdy dostal míč od Patrika Škopíka a tentokrát domácího branaře pokořil krásným technickým lobem a lá Davor Šuker Petera Schmeichela na EURU 1996, 1-4

Hosté tak ze Šlapanic vezou všechny body, ovšem těžkou hlavu může trenérům dělat především zdecimovaný kádr. Uvidíme, s kým vyrazíme za týden do Nikolčic.