A tým 14. kolo (22/23): Sokol Hroznová Lhota - Sokol Pohořelice 1:2 (0:1)

Sokol Hroznová Lhota - Sokol Pohořelice 1:2 (0:1)

Branky: 88. Falešník - 15. Hron, 60. Yatsyna

ŽK: Matyáš M. - Petrásek

Diváci: 207

Hned na úvod jara se hrál na Zelničkách velký šlágr, když se zde utkaly první dva týmy tabulky. Domácí byli první pouze o skóre, měli však s týmem Pohořelic horší vzájemné utkání. Do zápasu bohužel vstupovali bez zraněného Petra Lipčíka, v obraně rovněž citelně chyběl robustní Martin Chrenčík. Hosté přijeli ve velké síle a přivezli i svoje zimní posily. Silný soupeř přilákal hezkou návštěvu, ovšem to, co bylo na hřišti k vidění, příliš fotbalové krásy nepřineslo. Mluvím teď o výkonu domácího souboru. Jeho rozpoložení vlastně naznačil hrubou chybou už v první minutě gólman Dvořák, kterému míč podskočil pod rukavicemi. Další pohroma se na Trauben snesla už ve 4. minutě, kdy si kapitán Aleš Radmil odnesl ze vzdušeného souboje rozbitou hlavu a musel na šití. Utkání tím pro něj skončilo. Hra Hroznové Lhoty postrádala vše. Pohyb, dravost, přesnost, nápad - no prostě celkově kvalitu. Tu naopak ukazovali od samého začátku hosté, kteří především v záloze domácí doslova válcovali. Ti tak ztráceli míče a namísto kombinační hry se začali spoléhat na bezhlavě nakopávané míče, které končily v zámezí. Hosté naopak byli na míči velmi silní a velmi nebezpeční byli především ze standardních situací. A vlastně z jedné brzy udeřili. Psala se 15. minuta, když si na rohový kop počkal na bližší tyči Patrik Hron a hlavou zamířil za záda bezmocného Dvořáka, 0-1

Tedy podobný scénář, jako v televizním utkání s Vnorovy. Dnes však s tím rozdílem, že hosté našemu týmu nepomohli žádnou chybou. Zbyněk Smetka se sice snažil a předvedl několik luxusních slalomů mezi hráči v rudých dresech, ovšem bez jakéhokoliv efektu. A tak se největší šance domácích v první půli zrodila z dlouhého nákopu na pravé křídlo, kde si míč našel Jegla a ostrou ranou těsně přestřelil. Jinak neměl gólman Sedmidubský téměř žádnou práci. Jeho protějšek se zato nenudil. Na vině byla nezvykle zmatkující domácí defenzíva, která ani zdaleka nepřipomínala tu nejlepší v celé soutěži. Ve 21. našel Koch ostrým centrem zprava ve vápně úplně volného Langa, ten ovšem naštěstí zacílil nad bránu. Za dalších pět minut se domcí obránci nedomluvili s vybíhajícím Dvořákem, stopli tak míč přesně před hostujícího Yatsynu, ten naštěstí svým lobem prázdnou bránu netrefil. I po zbytek první půle byl k vidění pořád stejný obraz hry. Domácí bez jiskry a nápadu, hosté s otěžemi utkání pevně ve svých rukou. Domácím chyběla ve hře myšlenka a překvapení, nejlepší střelec soutěže Ondřej Březina nedostal na hrotu jediný dobrý balon. Naopak to byli znovu hosté, kdo mohl své vedení navýšit. Ve 39. se ve vápně šikovně obtočil kolem Davida Škopíka nejlepší střelec hostí Adam Fiala, svůj pokus však nasměroval pouze do boční sítě podél vybíhajícího Dvořáka. Do poločasu už žádná další šance k vidění nebyla, do statistik se pouze zapsala první střela Hroznovky na bránu, tu však vyslal Březina z uctivé vzdálenosti a pouze polechtal bílé rukavice Sedmidubského.

Kdo z fanoušků doufal, že o poločase proběhne v domácí kabině bouře, která vrátí na trávník jiné mužstvo, ten musel být hořce zklamaný. Od prvních minut druhé půle to byli znovu jen hosté, kdo hrál fotbal a udával tempo zápasu. Ti znovu hrozili po rohových kopech, po tom prvním zachránila domácí teč, která vychýlila tvrdou ránu ze správného směru, po tom druhém Dvořákovi znovu trestuhodně vypadl míč z rukavic, naštěstí tuto chybu hosté nedokázali potrestat. Veškerá snaha domácích o zvrat končila na jejich nepřesnostech a hostující obrana sbírala míče bez větších potíží. Navíc v 60. šli hosté do protiútoku dva na dva, ten však domácí hráči vyřešili tak špatně, že najednou byl Petrásek úplně sám před Dvořákem, ten však včasným vyběhnutím obrovskou šanci eliminoval. Domácí fanoušci si tak vydechli, ovšem jen na chvíli. Hned za minutu po další chybě v domácí obraně přišel nadýchaný centr zprava, který našel na malém vápně úplně volného Yatsynu a ten lahůdkovou hlavičkou poslal míč za Dvořákova záda, 0-2

To už byla velká rána. A hosté v 67. minutě dokonce vstřelili třetí gól, ten padl znovu hlavou po centru, naštěstí však radost hostujících hráčů zkazil zdvižený praporek pomezního. To už byly na hřišti obě zimní hostující posily - Matěj Marek a Ronaldo Manuel a především druhý jmenovaný dělal domácí obraně svojí rychlostí a skvělou technikou obrovské potíže. Jeho akcím však chyběl klid ve finální fázi, a tak domácí tým držel dvougólovou ztrátu.

První domácí akce, která snesla přísnější měřítko a měla gólové parametry, přišla až v 74. minutě. To se po pravé straně prohnal do vápna dravý Martin Matyáš, ovšem jeho pobídku "pod sebe" Březina pouštěl, přihrávka však nikoho nenašla, škoda! Další náznak domácí šance přišel v 79. minutě, kdy Falešník poslal dlouhý nákop dopředu, který Březina na dlouhou nohu loboval za vyběhnutého Sedmidubského, jeho pokus však skončil hodně mimo. V 88. minutě si domácí ostrostřelec odnesl ze souboje poraněné koleno a už pouze zpoza postranní čáry sledoval, jak přímý kop z dobrých dvaceti metrů poslal Falešník luxusní ostrou ranou přes zeď a vymetl pavouky z levé šibenice i přes robinzonádu Sedmidubského, 1-2

Škoda, že tato paráda přišla tak pozdě! Přesto ještě domácí měli jednu velkou šanci. Dlouhý míč pouštěl hostující bek do zámezí, nevšiml si však, že míč stihl ještě v hřišti Smetka, který s ním postupoval podél lajny k brance, jeho pobídku "pod sebe" na sbíhajícího Bílu však obránci hostí dokázali zastavit, a tak domácí diváci jen smutně vydechli. Za chvíli už ale spílali sudímu Kučerovi, který i přes mnohá střídání nastavil pouhou minutu a utkání tak ukončil za stavu 1-2. Ale ruku na srdce, domácí si za svůj příšerný výkon nezasloužili ani ten bod a zaslouženě odešli z trávníku poraženi. Ze zápasu navíc odstoupil s poraněným kolenem i Filip Gazárek, a tak je velká otázka, kdo vlastně nastoupí příští neděli v Miloticích.

Dvořák - Gazárek (74. Zalubil), Bíla, Škopík D., Škopík P. - Matyáš M., Radmil (C) (7. Domanský), Smetka, Jegla (68. Janás) - Smetka, Březina