A tým 15. kolo (17/18): Sokol Hroznová Lhota - Sokol Krumvíř 0:3 (0:2)

Sokol Hroznová Lhota - Sokol Krumvíř 0:3 (0:2)

Branky: 28. Rozkydal, 44. Hoša (PK), 48. Ondroušek

ŽK: Falešník, Lipčík L., Schwarzbier - Doležal M., Zvonič M.

Diváci: 226

Jarní část sezony zastihla hráče Hroznové Lhoty v nedbalkách. Nejlépe střílející tým podzimu v prvních dvou jarních kolech nedokázal vstřelit ani jeden gól a herně to taky pořádně skřípe. Dnes se hráčům Traubenu navíc postavil do cesty soupeř, s nímž mají dlouhodobě velmi špatnou bilanci - Sokol Krumvíř. Tým plný skvělých fotbalistů na Zelničkách od začátku zápasu dokazoval, že vede tabulku 1.A třídy po právu a skvělým presinkem podpořeným bleskovým přechodem do útoku dělal domácím fotbalistům velké problémy. Ti navíc nepochopitelně vůbec nahráli svoji křídelní hru a když už se k ní dostali, šly jejich akce po pravé straně, kde ovšem tentokráte neoperoval rychlonohý štírek Michal Janík, ten se totiž přesunul do útoku. Domácí hráči tak spoléhali především za balony za obranu, ovšem výborně fungující obranná linie Krumvíře je často chytala do pasti zvané ofsajd system.

V první vážnější šanci zápasu se ocitl domácí Janík. Ten dostal balon do vápna, když stál zády k bráně, svojí rychlou střelou z otočky ovšem poslal míč po zemi mimo tři tyče. V 15. přišel domácí faul na polovině hřiště, hosté okamžitě rozehráli na rychlonohého Ondrouška, ten postupoval sám na Kusalíka, kterého obehrál hokejovým blafákem, ovšem jeho střelu do prázdné brány vykopával na brankové čáře vracející se Josef Lipčík. Domácí levý bek jako jeden z mála snesl přísnější zápasové měřítko a svojí rychlostí a nasazením nejen hasil průšvihy v obraně, ale také vydatně podporoval útok. Bohužel byl na hřišti jenom do 42. minuty, kdy musel střídat pro zranění kolene. Ale to už přeskakuju. 25. minuta přinesla v rychlém sledu po jedné šanci před oběma brankami. Nejdříve hrozil hostující Rozkydal, který postupoval zleva na Kusalíka, ten jeho střelu z úhlu ovšem vyrazil a z protiútoku se najednou zjevili ve vápně hostí Petr Lipčík s Janíkem, ovšem prvně jmenovanému vystihl přihrávku na volného spoluhráče skluzující bek Krumvíře a požár uhasil.

Ve 28. minutě přišel první gól zápasu. Ten se zrodil po nenápadné standardní situaci, po níž propadl míč ve vápně k volnému Rozkydalovi a ten ho z první napálil do sítě, 0-1

Kdo čekal, že gól vyburcuje domácí hráče k větší aktivitě, ten musel být zklamaný. Naopak minutu před poločasem přišel neobratný zákrok domácího Bíly na Ondroukša ve vápně, po němž sudí Paulík správně nařídil penaltu. K její exekuci se postavil Hoša a poslal Kusalíka na opačnou stranu, 0-2

Ani ve druhé půli domácí nedokázali otočit kormidlem zápasu na svou stranu, ačkoliv už měli silný vítr v zádech. Naopak po třech minutách hry přišla kolmice za jejich obranu, nejlepší střelec Krumvíře - v té chvíli ještě devítigólový Tomáš Ondroušek - předčil ve sprinterském souboji pomalého stopera Maňka a vyběhnutého Kusalíka překonal technickou střelou, která zapadla do pravé šibenice, 0-3 a bylo po zápase.

Od této chvíle už hosté na trávníku doslova dominovali a jejich útoky se valily na domácí bránu v pravidelných sledech. Za zmínku stojí především jejich přečíslení tří na jednoho v 59. minutě, po němž pálil Hoša do břevna. Dále pak to ještě hořelo v 75. minutě, kdy Maněk svojí chybnou rozherávkou nabídl míč Ondrouškovi, jeho rychlý postup k bráně sice zastavil faulem Schwarzbier, ovšem hosté dostali výhodu, v níž nakonec pronikl Hoša zprava do vápna a jeho střelu kusalík vyrazil nohama na rohový kop. Za domácí ve druhé půli hrozil pouze pěknou střelou Polách, ta šla ovšem nad, jinak zůstalo buďto u náznaků šancí, anebo u nepřesných střel. Nepomohlo ani četné střídaní, kterými se trenéři snažili oživit domácí hru. S nadsázkou řečeno - dnes by našemu týmu asi nepomohla ani svěcená voda. Krumvíř naopak na Zelničkách předvedla fotbal hodný krajského přeboru a upevnila si v souboji prvních dvou týmů vedení v tabulce. Její náskok už čítá deset bodů.