A tým 15. kolo (21/22): 1. FKD Nikolčice - Sokol Hroznová Lhota 0:1 (0:1)

1. FKD Nikolčice - Sokol Hroznová Lhota 0:1 (0:1)

Branka: 43. Březina

ŽK: Nasadil, Čapka, Jelínek - Matyáš P., Škopík D.

Diváci: 60

Také ve druhém jarním utkání zajížděli hráči Hroznové Lhoty na půdu soupeře a znovu to bylo směrem na Brno, jen tentokrát ne až do samotné moravské metropole, ale kousek pod ni - do Nikolčic. Domácí vzhledem k jejich postavení v tabulce a minulé prohře v Miloticích potřebovali nutně bodovat a tomu také odpovídalo jejich nasazení a snaha po celou dobu utkání.

Prvních deset minut patřilo právě borcům z Nikolčic, poté ovšem už převzali iniciativu hosté, kteří hráli velmi dobře kombinačně i přesto, že se znovu hrálo na hrbolatém hřišti. Z pohledu šancí toho první půle moc nepřinesla. Domácí se dostali do dvou náznaků, ovšem v prvním případě Jilka špatně odhadl centr na zadní tyči, který ho přelétl, v tom druhém se Čapka hezky uvolnil kličkou do středu, ale levou zakončil slabě. Hosté měli naopak k dispozici velké množství rohových kopů, ovšem pozorná obrana Družstevníku všechny zdárně odvrátila. Domácí se snažili, ale naráželi na výborně organizovanou hru Hroznové Lhoty v čele s vynikajícím stoperským duem Bíla - Chrenčík. Hosté hráli v totožné sestavě jako ve Šlapanicích, tedy na hrotu se svojí novou akvizicí Ondřejem Březinou. A ten se dostal do první opravdu větší šance, nicméně mu chyběl jeden krok, tudíž mu ji Vlach zneškodnil. To se psala 40. minuta. Hned za další tři pak hosté kopali další rohový kop, odražený míč si našel právě Březina a přesnou ranou z hranice šestnáctky ho poslal k tyči, 0-1

Ve druhém poločase šla kvalita hry rapidně dolů, její obraz se změnil na plně kontaktní a k vidění byl především boj plný osobních soubojů. Za zmínku stojí jen zranění agilního Patrika Škopíka, který musel odstoupit už v 53. minutě a dále šance domácího Starého, který hrozil hlavičkou. Neúnavně bojující hráči Nikolčic si dokázali vytvořit i několik závarů, ani z jednoho však nedotlačili míč za brankovou čáru. Hosté hru skvěle zavřeli a domácí útoky se tak rozbíjely o jejich výborně organizovanou obranu. Snaha Nikolčic byla navíc v závěru otupena zraněním Očenáška, a tak poslední minuty zápasu už patřily hostům. V 85. se ve stoprocentní šanci po centru Falešníka objevil Petr Lipčík, ovšem jeho střelu zblízka vyrazil vynikajícím zákrokem Vlach. Zanedlouho se k odraženému míči dostal Smetka, obhodil si obránce, ale jeho střelu zboku vyrazil Vlach nohou. Další gól, i přes velkou bojovnost domácích až do samotného konce, už nepadl, a tak fotbalisté Hroznové Lhoty znovu vezou všechny body a v neděli je čeká první jarní domácí utkání proti týmu z Valtic.