A tým 16. kolo (15/16): Sokol Hroznová Lhota - SK Žarošice 3:4 (1:1)

Sokol Hroznová Lhota - SK Žarošice 3:4 (1:1)

Branky: 45. Lipčík P, 82. Jagoš, 90. Falešník - 41. Drmela, 49. Jankůj, 76. + 88. Konečný

ŽK: Lipčík M, Vařecha, Matáš - Vrána, Konečný, Maroši, Sychra

ČK: Matyáš

Diváci: 117

Po vydařené zimní přípravě a vítězném vstupu do jarní části sezony čekal na Hroznovku první zápas před svými fanoušky. Pravda, těch přišlo na Zelničky méně, než bývá zvykem, ale ti, co přišli, nevěřili vlastním očím. Domácí totiž nastoupili ve velmi silné sestavě, když se v ní objevil dokonce navrátilec z Norska Michal Lipčík, který se tak po dlouhé době postavil na hřiště se svými bratry Petrem a Lukášem. Žarošice už v minulém ročníku vyloupily Zelničky a také dnes byly nakonec nad síly domácích fotbalistů, ačkoliv ti se vlastně porazili sami. Ale popořadě.

Utkání začalo v pozvolném tempu a vlastně první situace, která stojí za zmínku se odehrála v 15. minutě. To rychlík Jegla dostal míč do pravé strany a svůj postup na Chromého zakončil dělovkou do levé tyče jeho brány. Za dalších devět minut propadl Falešníkem centrovaný míč ze strandardky až k nohám Petra Lipčíka, ten jej však volejem z malého vápna poslal vysoko nad. Poté hra upadal do šedého průměru a na hřišti bylo k vidění moře nepřesností na obou stranách, které byly překážkou jakýmkoliv gólovým akcím. Tu první tedy diváci viděli až ve 41. minutě a ještě dlouho po ní nevěřícně kroutili hlavami. Strážce domácí brány Viktor Smetka totiž dostal míč po malé domů a tak dlouho váhal s jeho rozehrávkou, až jej o něj obral dotírající útočník hostí Drmela a poslal jej do prázdné brány, 0-1.

Domácí stihli ještě před odchodem do kabin odpovědět. Mladý Chrenčík se s míčem na kopačce probil přes dva protihráče, dal jej doprava Petru Lipčíkovi, který pěkně prostřelil Chromého, 1-1.

Kdo čekal, že hromobití v kabině přiměje domácí hráče k větší aktivitě a tlaku na hostující bránu, ten byl hořce zklamán. Na hřišti se namísto dravých šelem objevili mátožní bojovníci, kteří si nebyli schopni přesně přihrát a především v obraně kupili chybu za chybou. A právě po zmatku v domácím pokutovém území se ve 49. minutě pěkně opřel do zpětné přihrávky spoluhráče Jankůj a poslal hosty znovu do vedení, 1-2.

Domácí mohli znovu rychle odpovědět. Lukáš Lipčík si to s míčem na kopačce namířil přímo k bráně, cestou k ní si narazil s bratrem Petrem a míč se po jeho zblokované střele odrazil přímo na kopačky úplně volného Falešníka, který však z puntíku pro penaltu pouze vysoko přestřelil. Sborové vzdychnutí domácích fandů na tribuně muselo být slyšet snad až do sousedního Kněždubu. A tak hrozili znovu hosté, když úplně volný Jankůj z nějakých šestnácti metrů poslal svoji technickou střelu těsně vedle. Ani toto varování domácí hráče neprobralo, stejně jako série střídání. Ti hráli stále v křeči, směrem dopředu nebyli schopní vymyslet kloudnou akci a jejich obrana byla děravá jako ementál. Navíc v 76. minutě ztratil faulovaný Falešník míč, sudí Vašík situaci pustil, Konečný dostal míč do běhu a z dálky obstřelil bezmocného Smetku, 1-3.

S domácími bylo zle nedobře. Nejdříve se snažil jejich uvadající prapor pozvednout Matyáš, který v 79. minutě prošel z levé strany do vápna, ale jeho tvrdou střelu Chromy vyrazil. V 81. minutě pak zahrávali domácí rohový kop. Lukáš Lipčík poslal centr přímo na kopačky Jana Jagoše, ale jeho volej z bezprostřední blízkosti reflexivně vyrazil strážce hostující brány. V pokračujícím závaru však jeden z hostujících obránců zahrál ve vápně rukou, a tak dostali domácí výhodu pokutového kopu. K jeho exekuci se postavil Jan Jagoš, ale Chromý jeho střelu vyrazil. Ovšem pouze zpátky ke kopačkám domácího forvarda a ten si už napodruhé věděl rady, 2-3.

Než se však stačili domácí nadechnout k závěrečnému náporu, přišli o vyloučeného Matyáše, který za hloupý faul uviděl druhou žlutou a tedy červenou kartu. A aby toho nebylo málo, tak Viktor Smetka za minutu vyrobil další výstavní minelu, když se s míčem na kopačce otočil čelem k vlastní bráně, čehož využil pohotový Konečný, o míč jej obral a poslal jej do prázdné brány, 2-4.

Situaci už pak nezachránila ani Falešníkova luxusní trefa z dálky, kterou vymetl pavouky v šibenici hostující brány, 3-4.

Na vyrovnání už nezbyl čas. Nedá se říct, že by si hosté vezli tři body zaslouženě, neboť jim je daroval svými minelami domácí gólman. Navíc domácí nastřelili tyč. Ale taky musím na rovinu říct, že si Hroznovka dnes za předvedenou hru nezasloužila vyhrát. Z toho fotbalu totiž bolely oči! Už za týden mají její hráči šanci na reparát, když před domácím publikem přivítají Vacenovice. Zajímavostí dnešního kola je, že se v něm nezrodila ani jedna remíza.

Smetka - Matyáš, Laga (c), Vařecha (72. Jung), Lipčík M. (62. Schwarzbier) - Falešník, Lipčík L., Chrenčík, Jegla (65. Lipčík J.) - Lipčík P., Jagoš