A tým 17. kolo (18/19): Sokol Hroznová Lhota - FC Veselí nad Moravou 2:3 (1:2)

Sokol Hroznová Lhota - FC Veselí nad Moravou 2:3 (1:2)

Branky: 39. Chrenčík, 67. Janík - 24. Joch, 43. + 80. Chytka (1xPK)

ŽK: Janík, Polách - Chytka, Suchánek, Zbytek F.

Diváci: 290

Na derby proti Veselí si na Zelničky našlo cestu skvělých 290 platících diváků. Počasí bylo pro fotbal jako stvořené a na hřišti byl k vidění souboj domácího lídra tabulky s devátým týmem. Ovšem Veselané všechny papírové předpoklady obrátili naruby a dokonale využili slabé formy domácích borců. Ti do zápasu vstoupili bez svého nejlepšího střelce, kterým je třináctigólový Petr Lipčík. Ten má problém s patou a zůstal pouze na střídačce. A v domácím útoku citelně chyběl. Hráči Hroznovky na jaře doma ještě nevstřelili gól a také na ten první se pořádně nadřeli. Znovu se spoléhali spíše na nakopávané míče za obranu, které se však míjely účinkem, neboť na hrotu chyběla právě rychlonohá gazela - Petr Lipčík. Nejlepším domácím hráčem byl v první půli bez pochyby Michal Janík, v šancích byl hodně vidět mladý Martin Chrenčík, ovšem jejich zakončení pořádně vázlo. Ale popořadě.

V šesté minutě přišel první vzruch v podobě šance právě Chrenčíka. Ten si počkal na míč z rohového kopu na zadní tyči, mířil ale kolenem těsně vedle. V 10. se hbitý Janík zbavil na levém křídle obránce, s jeho střelou ovšem neměl Malík problémy. V 17. to zkoušel z druhého křídla křížnou střelou Škopík, ta ovšem těsně minula tyč. Také ve 24. to byli domácí, kdo dobýval bránu, ovšem po ztrátě míče se jim stalo fatálním to, že se obránce Jiří Maněk vytáhl, hosté nastartovali kolmicí brejk do otevřené domácí obrany, Chytka potáhl míč po pravé straně a ve vápně ho dal před prázdnou bránu Jochovi, který pohodlně zavěsil, 0-1

Domácí mohli vyrovnat hned z rozehrávky. Janík se dostal nalevo s míčem až k postranní čáře, odkud ho však naservíroval na malé vápno na kopačky Chrenčíka, ten však mířil pouze do už bezmocného Malíka. Domácí fanoušci tak jenom zklamaně vydechli. Martin Chrenčík se stal smutným hrdinou také ve 30. minutě. To agilní domácí bek Josef Lipčík poslal centr přímo do brány, překvapený Malík míč v záklonu vyrazil pouze před prázdnou kasu a dobíhajícího Chrenčíka, ten však skákavý balon napálil téměř z brankové čáry vysoko nad a přiměl domácí fandy jen nechápavě kroutit hlavami. Ve 34. minutě jim pak zatrnulo po souboji Ondřeje Bíly, který si poranil ruku a chvíli to vypadalo na něco vážného, po ošetření se však naštěstí vrátil do hry. Hosté podruhé pořádně zahrozili ve 36. minutě, kdy se přes Maňka probil do vápna Břečka, postupoval zprava sám na Podolana, svoji bombu však poslal jenom do náruče padajícího domácího gólmana. Šest minut před poločasem se aktivní domácí hráči přeci jenom dočkali vyrovnání. Janík přebral dlouhý nákop, perfektně se zbavil obránce, od lajny dal znovu míč po zemi před bránu, ten podjel pod tělem nešťastného Malíka přímo před dobíhajícího Chrenčíka a tentokrát už to opravdu nešlo neproměnit, 1-1

Jenomže sotva se rozjaření domácí fandové uklidnili, už tu byla další studená sprcha. Ve 42. přišla další hostující kolmice za obránce, díky zapomenutému Gazárkovi se Chytka vyhnul ofsajdu a svůj postup na bránu zakončil průstřelem Podolana, 1-2

Domácí odpověděli (jak jinak než) přes Janíka, který se znovu kličkou zbavil obránce a centrem našel ve vápně hlavu Martina Chrenčíka, ten však z nějakých osmi metrů mířil nad bránu.

Do druhého poločasu už v domácím kádru nenastoupilo trio Gazárek, Škopík, Chrenčík, naopak naskočili Michal Lipčík, Pravda a konečně i Petr Lipčík. A domácí hra měla najednou pořádné grády! Ti se okamžitě dostali do tlaku, ale ne a ne něco vymyslet v soupeřově šestnáctce. Naopak hrozili Veselané, kteří se v 53. minutě dostali do brejku tří na dva, ovšem Suchánek namísto posunutí doprava na volného Chytku to vzal na sebe a jeho střela skončila smolně mimo. Ve druhé půli byla hra hodně hektická. Domácím se nedá upřít obrovská snaha, makali, dřeli, ale chtělo tomu trochu víc klidu na kopačkách. V 62. byli blízko gólu, ale Pravda to měl na dlouhou nohu a ani následný závar nic nepřinesl. Až v 66. to přišlo. Po házenkářském obléhaní pokutového území Veselí šel míč z pravého na levé křídlo, kde se do něj opřel Michal Janík a nádhernou ranou do bližší šibenice nedal Malíkovi žádnou šanci a vyrovnal na 2-2

Domácí se však museli mít pořád na pozoru. Hosté hrozili častými rychlými protiútoky, a to především přes Filipa Zbytka. Po jednom z nich došlo k faulu osmnáct metrů od domácí brány a Symerský krásnou ranou orazítkoval břevno, od kterého se míč odrazil do zad Zdeňka Podolana a naštěstí do bezpečí. Od této chvíle se hrál fotbal nahoru dolů a oba týmy se snažily strhnout vedení na svou stranu. Podařilo se to hostům, ovšem za značeného přispění hlavního sudího Trnky. Ten totiž odpískal pokutový kop po zcela běžném souboji Michala Lipčíka se Suchánkem, kterému se divili i fanoušci Veselí a sami uznali, že to žádná penalta být neměla. Na to se ovšem historie ptát nebude, k exekuci se postavil Chytka a ranou doprostřed brány poslal Veselany potřetí do vedení, 2-3

Domácí měli nějakých deset minut na odpověď, ovšem už to byla spíše křeč. Naopak hosté znovu hrozili z protiútoku, po němž dal Chytka zprava napříč vápnem na Břečku, toho však vychytal výborný Podolan.

To byla po hříchu poslední šance zápasu. Hosté dohráli zbývající minuty zkušeně na polovině domácích a po závěrečném hvizdu sudího slavili první jarní výhru. Ovšem dnes by zápasu více slušela remíza. Hráči Hroznové Lhoty tak mají nad čím přemýšlet, v sobotu je navíc čeká výjezd na horkou Rakvickou půdu.

Podolan - Lipčík J., Maněk, Bíla, Gazárek (46. Lipčík M.) - Janík, Falešník (77. Schwarzbier), Polách (c), Radmil, Škopík (46. Pravda) - Chrenčík (46. Lipčík P.)