A tým 17. kolo (21/22): SK Vacenovice - Sokol Hroznová Lhota 1:2 (1:1)

SK Vacenovice - Sokol Hroznová Lhota 1:2 (1:1)

Branky: 1. Jakubíček - 23. Falešník, 48. Smetka

ŽK: Vašek, Chvátal - Škopík P., Bíla

ČK: Chvátal (V)

Diváci: 100

Kdo ve Vacenovicích přišel na fotbal jen o chvíli později, ten neviděl jediný gól domácích v zápase. Paradoxně ho měl na svědomí pravý obránce Hroznovky David Škopík, který svojí laxní přihrávkou dozadu nastartoval Miléře a ten předložil před prázdnou bránu Jakubíčkovi, jenž si střelu do sítě náležitě vychutnal, 1-0

Ani domácí hlasatel tomu nemohl uvěřit, neboť hosté byli na hřišti předposledního týmu tabulky jasnými favority. Na trávníku to ovšem nevypadalo na jasný příděl do domácí sítě. Hráči v tradičních červeno-bílých dresech byli totiž extrémně nebezpeční ze standardních situací (především rohových kopů), kterých v prvním poločase zahrávali velké množství a po každém to tzv. smrdělo gólem. Ten první přišel v 9. minutě a nejvýš vyskočil vysoký obránce Vašek, jeho hlavička cílila ale kousek nad břevno. Z protiútoku poprvé hrozili i hosté, Březinovu přihrávku pod sebe ovšem z druhé vlny nabíhající Petr Lipčík poslal svojí slabší nohou nad. Za čtyři minuty si hosté vytvořili první tutovku, když si Březina zpracoval centr Patrika Škopíka na prsa, jeho nárt ale poslal míč pár centimetrů vedle tyče zkoprnělého Bábíčka. Mogul odpověděl akcí po pravé straně, centrem na druhou stranu hřiště a střelou Lungy do boční sítě. Jak už jsem řekl, domácí měli extrémně nebezpečné standardní situace. V 15. přizvedl Ondřej Bíla přímý kop hlavou za sebe a Dvořák se měl co otáčet, aby jeho umístěnou hlavičku do vlastní brány vyškrábl zpod břevna. Za další dvě minuty to hořelo zase po rohovém kopu domácích. Gólovou hlavičku Lungy vykopával z brankové čáry Falešník, ovšem jen k číhajícímu Miléřovi, jehož umístěnou ránu k pravé tyči vyrazil Dvořák parádní robinzonádou, aby následnou třetí gólovou střelu domácích nakonec obránci v černých dresech zblokovali jen na další roh.

Ve 22. se ke slovu opět dostali hosté, Březina se vehnal do vápna, kde byl zkosen Leskovanem, sudí Kučera ukázal okamžitě na puntík pro penaltu, tu ovšem za chvíli odvolal pro zdvižený praporek pomezního. Hosté se však svého vyrovnání dočkali hned za minutu, kdy Radmil našel centrem zprava u zadní tyče Falešníka a ten hlavou poslal míč o přední tyč za brankovou čáru, 1-1

Jenže domácí si málem vzali vedení zpět. Ve 28. našel Rehák centem Paszka, který z otočky vyslal šlehu do břevna Dvořákovy brány. Poločas plný šancí ale ještě zdaleka nekončil! Ve 30. centroval Falešník zleva, Bábíček jeho parabolu s problémy vyrazil k Březinovi, ten však z první trefil pouze ležícího strážce domácí svatyně.

Ve 32. minutě se příliš nepředvedl hlavní sudí Kučera, který neposoudil jako penaltové jasné sražení unikajícího Smetky bez míče ve vápně. Nad tímto výrokem zůstával zdravý rozum stát. Poslední šance první půle byla tak k vidění ve 35. minutě, připravil ji Patrik Škopík, který se krásně uvolnil přes Leskovana na pravé straně, dal po zemi do vápna na Petra Lipčíka, ten ale těsně minul zadní tyč. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Také druhá půle měla bleskový gólový úvod, který dobrá polovina diváků nestihla kvůli frontě na pivo. Patrik Škopík zpracoval dlouhý balon, dal mezi beky na Smetku, jenž placírkou nedal Bábíčkovi šanci, 1-2

Za dalších deset minut utekl po pravé straně Petr Lipčík, předložil před prázdnou bránu Březinovi, tomu se ale balon zamotal pod nohama, a tak vyprodukoval jen slabou střelu, se kterou si ležící Bábíček ve spolupráci s obránci poradil, odražený míč pak napálil Petr Lipčík utěšenou bombou do připraveného a již stojícího Bábíčka. Domácí už ve druhé půli nebyli zdaleka tak nebezpeční jako v té první, a to hlavně díky zbrklosti ve finální fázi a obětavé hře hostující defenzívy. V ní předváděl skvělou hru Martin Chrenčík, rovněž hříšník z první minuty - David Škopík - se rozehrál k parádnímu výkonu. Vše pak tradičně dirigoval z pozice stopera Ondřej Bíla.

Ale zpět ke hře samotné. V 61. domácím znovu pomohl sudí Kučera, když přehlédl jasnou ruku ve vápně. Hned za minutu se pěkně uvolnil Březina, tváří v tvář Bábíčkovi ovšem nechal už poněkolikáté vyniknout domácího brankáře. Dnes to prostě nebyl Ondrův den. Poslední jakás-takás šance byla k vidění v 78. minutě, kdy se táhlý projektil Patrika Matyáše proletěl křížně vápnem a těsně minul zadní tyč.

Poslední vzrušení tak přinesly dva ostré zákroky střídajícího Chvátala na hostující hráče. Nejdřív zkosil Petra Lipčíka a poté Smetku, a tak se po druhé žluté kartě poroučel ze hřiště. Hráči Hroznovky tak nakonec splnili roli papírového favorita, na jaře jsou stále stoprocentní. Pozor ale, na Velikonoce přivítají na domácím hřišti silný TATRAN Kohoutovice.