A tým 17. kolo (22/23): FC Veselí nad Moravou - Sokol Hroznová Lhota 1:1 (0:1)

FC Veselí nad Moravou - Sokol Hroznová Lhota 1:1 (0:1)

Branky: 48. Břečka - 14. Březina

ŽK: Nekarda R., Zálešák - Radmil, Falešník, Chrenčík, Škopík P.

Diváci: 350

Ani chladné a deštivé počasí neodradilo početnou návštěvu diváků, která na veselském stadionu vytvořila pěknou kulisu místnímu derby s nedalekou Hroznovou Lhotou. V sestavě hostí citelně chyběl dirigent zadních řad Ondřej Bíla, stále nemohl zasáhnout ani Filip Gazárek. Naopak se už do sestavy vrátil po výronu kotníku levý obránce Patrik Matyáš. Také domácí sestava skýtala několik zajímavostí. Na jejím hrotu totiž naskočil bývalý hráč Hroznové Lhoty - David Doležel, ve středu zálohy operoval nestor a exligový hráč Robert Nekarda.

Domácí Veselí, které se před zápasem nacházelo na předposlední příčce tabulky, potřebuje nutně body a tomu také odpovídal přístup jeho hráčů. Ti měli raketový nástup do zápasu, když už v 6. minutě dostal přihrávku do uličky Šimon Kosíř, jeho tutovku ale Dvořák skvěle vychytal. Rovněž hosté však chtěli brzy ukázat, že chtějí bodovat. Jenže Smetka po hezkém průniku středem hřiště zakončil jen slabě levou, za minutu jeho postup středem hřiště napodobil bývalý hráč Veselí a nyní kapitán Hroznovky - Aleš Radmil, jehož utaženou ránu mířící do šibenice vytěsnil Dančík parádně na rohový kop. Za další dvě minuty domácí gólman na dvakrát zkrotil Březinovu ostrou ránu, ale ve 14. minutě již kapituloval. Na začátku gólové akce byl Martin Matyáš, který skvěle vybojoval míč mířící do zámezí, odkopnutý balon domácích pak zachytil David Škopík, výborně potáhl středem a přihrávkou mezi beky oslovil Březinu, který krásnou, razantní ranou zamířil přesně k zadní tyči mimo dosah Dančíka, 0-1

Tato branka domácí snahu trochu utlumila, přesto si veselští fotbalisté vytvořili ve 22. minutě slibnou příležitost, ovšem na Břečkovu pobídku napříč malým vápnem skluzující Šimon Kosíř těsně nedosáhl.

A to bylo co do gólových šancí v první půli vše. Zbytek poločasu přinesl bojovný fotbal, oba týmy však zrazovala finální fáze. Vše divákům ovšem měrou vrchovatou nahradilo druhých pětačtyřicet minut.

Domácí do nich vlétli jako uragán a po třech minutách hry se radovali ze zaslouženého vyrovnání. Břečka totiž dostal na hranici velkého vápna dost prostoru ke střele a levou nohou uklidil míč po zemi krásně k levé tyči, 1-1

A domácí bílí žraloci ucítili krev! Najednou jich bylo plné hřiště a byli v obrovském laufu. V 51. po rohovém kopu prolétl míč mezi hráči ve vápně k překvapenému Kuchařovi, ten zakončit nedokázal. Po asi desetiminutové odmlce domácí znovu zahrozili, když se po několika odrazech dostal míč ve velkém čtverci ke střídajícímu Symerskému, ten ho však poslal mimo zadní tyče. Hosté měli ve druhé půli jen dvě šance, které stojí za zmínku. Ta první přišla po jejich rohovém kopu v 67. minutě, kdy se Patrik Matyáš vehnal jako vítr po levé straně do šestnáctky, jeho ostrou pobídku "pod sebe" však Březina před prázdnou bránou netrefil. Za chvíli už se děj ovšem přenesl na druhou stranu hřiště, kdy po házenkářském obléhání upadl ve velkém čtverci Šimon Kosíř, sudí Hřib však ukázal, že pískat nebude, a tak akce kulminovala ostrou střelou Břečky, kterou Dvořák nadvakrát zkrotil. Domácí tlak sílil, ovšem mnoho střel míjelo trestuhodně zařízení, jako například pokus Roberta Nekardy z výborné pozice v 73. minutě. Zanedlouho musel ovšem domácí špílmachr střídat po zranění kolene. Druhá velká příležitost Hroznovky ve druhé půli přišla v 81. minutě. Radmilův ostrý přímý kop Dančík vyrazil pouze před sebe, dobíhající Patrik Matyáš ovšem nedokázal dorazit. Závěr zápasu nebyl vhodný pro nervovou soustavu hostujících fanoušků. Domácí totiž dvakrát sahali po třech bodech. Poprvé v 83. minutě Šimon Košíř, který se probil přes Davida Škopíka do vápna, aby tváří v tvář Dvořákovi poslal balon po zemi pár centimetrů mimo zadní tyč. V 90. minutě pak po dalším obléhání hostující brány přišla kolmice na Šagáta, kterého ovšem Dvořák skvěle vychytal. Utkání tak nakonec opravdu skončilo dělbou bodů a dá se říct, že hosté mohou být za ten svůj opravdu rádi.

V příštím kole čeká tým Hroznové Lhoty domácí utkání se silným rohateckým Slavojem, kterému má z podzimu co vracet.